reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Beta słabo rosnie a progesteron spada

Dołączył(a)
21 Lipiec 2019
Postów
8
Czy któraś z Was miała podobną sytuację: na pierwszym badaniu beta 140, progesteron 17, tydzień później beta 850, progesteron 9. Czy to oznacza że zarodek nie ma szans na wykształcenie i prawdopodobnie zakończy się to poronieniem ? :(
 
reklama
Nie. Też na początku miałam w normie a później koło 8 tygodnia spadł na 9. Dostałam duphaston i wszystko jest w porządku. Nie martw się na zapas i idź do lekarza.
 
Koniecznie skontaktuj się z ginem ,powinien dać luteine i duphaston ,też miałam niski progesteron
 
Z tym progesteronem to też bym tak od razu nie panikowała tylko zrobiłabym jeszcze raz badanie bo progesteron w organizmie kobiety wytwarza się skokowo i jeden niski wynik jeszcze o niczym nie świadczy.
 
Przyrosty bety mieszczą się w normie, jeśli te badania dzieli równo 7 dni (blisko dolnej granicy). Co do progesteronu nie pomogę.
 
MaryH ma racje a ginekolg sam bedzie wiedzial co ma przepisac czy np tylko luteine czy moze cos jeszcze. Ja bralam tylko luteine i wystarczyla a progesteronu nie badalam wcale. Jesli ciaza jest zdrowa to sie utrzyma.
 
Ja też miałam niski progesteron i doktor mi kazał brać duphaston i zastrzyki prolutex. Potem już nie badałam progesteronu i było ok.
 
reklama
Do góry