reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zwolnienie lekarskie

ewelina_1989

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
3 Lipiec 2019
Postów
134
Mam zwolnienie lekarskie do 22.08, a wizytę przelozyli mi na 19.08. Czy lekarz może wypisać zwolnienie w przód od 23.08?
 
reklama
Zwolnienie może być wystawione tylko od dnia wizyty lub od kolejnego dnia, tak więc19 sierpnia nie może ci wystawić zwolnienia z datą od 23. Ale tak jak anieok mówi - teraz jak są zwolnienia elektroniczne to nie jest to problem, tylko musi lekarz pamiętać o nim.
 
Jeśli jest ten sam powód zwolnienia to lekarz może wystawić zwolnienie na okres późniejszy - nie później jednak niż czwartego dnia po dniu badania, a badanie (wizyta) jest przeprowadzana w okresie wcześniej orzeczonej niezdolności do pracy. Więc moim zdaniem - tak może.
 
ZUS wypłaca dopiero jak zwolnienie Ci się skończy. U mnie to było od 2 do 8 dni po zakończonym zwolnieniu. Przed zakończonym zwolnieniem nie wypłaca, bo np mogłaś wrócić do pracy, ozdrowiec itp
A wiecie do kiedy zus wypłaca zwolnienia? Tzn zawsze wypłata była do 10. A teraz od tego miesiąca miałam dostać od zusu a nadal nie ma..
 
Masz pewność, że pracodawca przekazał do ZUS druk Z-3? Bodajże ZUS na pierwszą wypłatę ma 30 dni od daty wpłynięcia wymaganych dokumentów. A później to już w miarę regularnie. Dokumenty rozliczeniowe za to pracodawca składa do 15 dnia każdego miesiąca, więc najczęściej wypłaty wpływają po 15.
 
reklama
reklama
Do góry