reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża, płeć zdjęcie usg

Dołączył(a)
13 Wrzesień 2019
Postów
8
Kochani czy ktoś może i pomoc?
Czy widać na tym usg płeć dziecka?
Czy oznacz ia na usg, oraz karcie po badaniu prenatalnym w SEX: FEMALE
Oznacza płeć dziecka czy po prostu osoby badanej?
 

Załączniki

  • IMG_20190913_170804.jpg
    IMG_20190913_170804.jpg
    75,8 KB · Wyświetleń: 447
reklama
Wydaje mi się, że chodzi o osobę badaną. W karcie raczej nigdzie nie będzie zapisane, że to dziewczynka czy chłopiec. Nie każdy rodzic życzy sobie wiedzieć. Poza tym 12 tydzień to za wcześnie aby coś stwierdzić na 100 %. A ze zdjęcia nie widać nic.
 
Z tego zdjęcia ,nie da się nic zobaczyć , jak piszą dziewczyny 12 tc to za wcześnie ,dowiesz się koło 15/16 ,cierpliwości to tylko miesiąc ,zleci raz dwa
 
Myślę, że to był strzał. Szansa jest 50/50. W tych tygodniach narządy wyglądają identycznie. Był nawet ostatnio podobny post.
Jeżeli dobry gin i dziecko się ułoży to po wyrostku można poznać jaka płeć, u mnie w 12tc poznałam że chlopiec i tak zostało, teraz do końca potwierdzane jest :)
 
Dziewczyny, nie piszcie, że poznanie płci jest niemożliwe w 12tc, bo ja w obu ciążach poznałam płeć na pierwszym USG prenatalnym i nie, nie był to strzał, bo w obu ciążach byłam na dwóch USG pod rząd u dwóch różnych lekarzy. Po prostu dobry sprzęt i dobry lekarz.

Natomiast na zdjęciu USG autorki postu to ja buźkę widzę, a nie narządy :D
 
reklama
Płeć można określić na podstawie położenia nuba czyli wyrostka płciowego. U dziewczynek jest równoległy do kręgosłupa, u chłopców się unosi pod kątem 45 stopni. Z tego usg obstawiałabym w 85% dziewczynkę. :)
Gratuluję. Najważniejsze żeby było zdrowe. :)
 
Do góry