reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pneumokoki... 10 czy 13 walentna?

Suprise87

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Luty 2019
Postów
2 443
Cześć!
Jakie szczepionki wybieracie dla swoich dzieci? 10 czy 13 walentna? I jakie macie uzasadnienie swojego wyboru? :)
Antyszczepionkowcom dziękuję ;)
 
reklama
Bardzo obszerny temat dla roznej grupy ludzi:D ja szczepilam syna 18 lat temu i córkę 13 lat temu..byly to bardzo drogie szczepionki bo dopiero wchodzily ....nikt nie czytal o skutkach ubocznych..jedyne co sie wiedzialo to to.....ze nie szczepi sie przy przeziebieniu...teraz tez dam ..jednak zapytam z ciekawosci lekarza ktora poleca bardziej i dlaczego
 
Ja szczepię szczepionką Prevenar 13 (13 walentna), poleciła nam ją pediatra i neonatolog. Ponoć zawiera właśnie te szczepy bakterii na które jest większa zachorowalność.
 
Zrobiliśmy przekrojowy artykuł oparty na badaniach i rekomendacjach. Z badań wynika, że nie ma specjalnej różnicy , jeśli chodzi o szczepionkę 10 i 13 walentną, zwłaszcza, że niektóre z tych szczepów z 13 walentnej w Polsce właściwie nie występują. Zobacz 10 faktów o szczepieniach przeciw pneumowkokom
 
Zrobiliśmy przekrojowy artykuł oparty na badaniach i rekomendacjach. Z badań wynika, że nie ma specjalnej różnicy , jeśli chodzi o szczepionkę 10 i 13 walentną, zwłaszcza, że niektóre z tych szczepów z 13 walentnej w Polsce właściwie nie występują. Zobacz 10 faktów o szczepieniach przeciw pneumowkokom
Tak, ale są 3 bardziej zjadliwe. I to one wywołują większość zakażeń. Tak usłyszałam na szkoleniu :) mam nadzieję, że to jednak prawda :)
 
Dlatego podrzucam badania, jakie przeprowadzono, a i tak wybór należy do każdego rodzica :)
 
My szczepimy Prevenarem. Jak szczepiłam córkę, to szczepienia na pneumokoki były nieobowiązkowe, więc skoro i tak miałam płacić, to już wolałam tą "lepszą" szczepionkę, na więcej szczepów. Syn już się łapie na obowiązkowe szczepienia, więc mógłby dostać za darmo tą 10-walentną, ale stwierdziłam, że nie będę różnicować i szczepimy tak samo jak siostrę.
 
Ja się zdałam na opinie lekarki i zaszczepiłam 13-walentną.
A trochę w temacie, trochę nie, ale podczepię też moje pytanie. Szczepiłyście przeciw meningokokom? Jeśli tak, to jak Wasze dzieci zniosły to szczepienie?
 
reklama
Do góry