reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test owulacyjny wynik pozytywny czy negatywny

Dołączył(a)
12 Październik 2019
Postów
2
Hej dziewczyny potrzebuje pomocy :) Czy test ostatni na poniższym zdjęciu jest pozytywny ? Starać się dzisiaj ? Pozdrawiam
FEC60EB5-3D7D-4A04-8338-0655E695C705.jpeg
 
reklama
Rozwiązanie
U
Na moich testach w instrukcji była informacja, że starania zacząć od momentu pojawienia się drugiej kreski, nic nie było o intensywności koloru paska.

Zacząć starania /nie równa się\ jest owulacja. Starania powinno się zacząć od chwili, gdy są dwie kreski, ale to oznacza, że zbliża się owulacja, bo w organizmie rośnie poziom hLH, a nie że jest owulacja. Owulacja następuje 24-36 godzin po tym, gdy kreska testowa jest odrobinę ciemniejsza od kreski kontrolnej. Dwie kreski nie oznaczają pozytywnego wyniku tego testu. Jeśli test jest wykonany poprawnie to w dniu owulacji powinien wyglądać tak jak wygląda mój test z 16 dnia cyklu, którego zdjęcie umieszczam poniżej.
Autorki test jest pozytywny tylko pierwszy na zdjęciu od lewej...
Wiem, co nie zmienia faktu, że wszystkie są pozytywne - test owulacyjny robi się do momentu, kiedy wyjdą dwie kreski, później już nie.
Czasami dwie kreski mogą wyjść przez cały cykl. Chodzi tutaj o intensywność koloru. Obie muszą być tak samo ciemne. Czasami testowa powinna być nawet ciemniejsze od kontrolnej. Na zdjęciu tylko jeden jest pozytywny.
 
Czasami dwie kreski mogą wyjść przez cały cykl. Chodzi tutaj o intensywność koloru. Obie muszą być tak samo ciemne. Czasami testowa powinna być nawet ciemniejsze od kontrolnej. Na zdjęciu tylko jeden jest pozytywny.
Chyba mówisz o uszkodzonych testach, w tych, które ja kupowałam była jasna informacja, że muszą być dwie kreski i od tego momentu starania.
 
reklama
reklama
Do góry