reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyskie Ddimery w 8tyg ciazy

KiniakB

Fanka BB :)
Dołączył(a)
23 Październik 2019
Postów
827
Hej dziewczyny :( ostatnio z powodu ciezkiej migreny trafilam do szpitala na 3 dni. Tam wykonano mi szereg roznych badan i wypuszczono do domu z ogolnym dobrym stanem zdrowia. W domu przegladajac wyniki krwi zorientowalam sie ze mam podwyzszone ddimery ponad 1200 norma to ponizej 500. Jestem w 8tc ciazy niedlugo 9tc :( moj ginekolog kazal brac mi acard 75 i powtorzyc badanie ddimerow. Ogolnie jestem zalamana :( bo nie wiem czy acard nie zaszkodzi dziecku a ja sama psychicznie wariuje ze to jakas zakrzepica :( jestem osoba bardzo szczupla nigdy nie mialam problemow z zylami, a tu takie cos :( i na dodatek czy dziecku nic sie nie stanie :(( czy ktoras miala podobny problem? Prosze o jakies rady
 
reklama
Rozwiązanie
Jesli chodzi o tarczyce to tsh w szpitalu wyszlo w normie czekam jeszcze na wyniki ft3 i ft4
Wiesz co ja też miałam coś takiego, robiło mi się duszno i słabo. Nikt nie wiązał tego z braniem acardu. Może podjedź na ip, powiedz że masz duszności i skoki ciśnienia? Zrobią ci ekg, będziesz spokojniejsza. Do czwartku jeszcze 4 dni, może lepiej to sprawdzić.
Ja całą ciążę miałam d'dimery około 1500 (norma do 500). Wiele lekarzy widziało moje badania bo leżałam przez długi okres czasu w szpitalu i nikt mi leków nie dawał. Uważali , że w ciąży są fizjologicznie podwyższone. Po ciąży spadły do 200 i jest wszystko ok. Co do acardu to wiele dziewczyn go bierze i dzieci rodzą się zdrowe. Gdzieś czytałam, że heparyna jest trochę lepsza bo nie przenika przez łożysko.
 
Ja miałam jeszcze wyższe ddimery, musiałam robić zastrzyki w brzuch clexane (?), nic nie zaszkodziło to ani mi, ani dziecku. Ostatnio lekarz mówił mi, ze w ciąży zazwyczaj są podwyższone ddimery ;)
 
Hej dziewczyny :( ostatnio z powodu ciezkiej migreny trafilam do szpitala na 3 dni. Tam wykonano mi szereg roznych badan i wypuszczono do domu z ogolnym dobrym stanem zdrowia. W domu przegladajac wyniki krwi zorientowalam sie ze mam podwyzszone ddimery ponad 1200 norma to ponizej 500. Jestem w 8tc ciazy niedlugo 9tc :( moj ginekolog kazal brac mi acard 75 i powtorzyc badanie ddimerow. Ogolnie jestem zalamana :( bo nie wiem czy acard nie zaszkodzi dziecku a ja sama psychicznie wariuje ze to jakas zakrzepica :( jestem osoba bardzo szczupla nigdy nie mialam problemow z zylami, a tu takie cos :( i na dodatek czy dziecku nic sie nie stanie :(( czy ktoras miala podobny problem? Prosze o jakies rady
Norma ddimerów w ciąży jest inna. W pierwszym trymestrze jest do 950. Dobrze że lekarz dał ci acard. Ja brałam do 33 tygodnia 150mg + zastrzyki z heparyną.
 
Hej dziewczny po dwoch dniavh stosowania acardu po 1'5h po zazyciu dostawalam dusznosci i arytmi. Wczoraj serce nie chcialo mi sie uspokoic przez godzine na pulsometrze skakalo jak oszalale raz 57 raz 130 potem sie unormowalo :( postanowilam zaprzestac stosowanie tego leku, ponadto wzroslo mi cisnienie a do tej pory mialam bardzo niskie :( ginekologa mam dopiero w Czwartek ale tego leku juz nie tkne
 
Hej dziewczny po dwoch dniavh stosowania acardu po 1'5h po zazyciu dostawalam dusznosci i arytmi. Wczoraj serce nie chcialo mi sie uspokoic przez godzine na pulsometrze skakalo jak oszalale raz 57 raz 130 potem sie unormowalo :( postanowilam zaprzestac stosowanie tego leku, ponadto wzroslo mi cisnienie a do tej pory mialam bardzo niskie :( ginekologa mam dopiero w Czwartek ale tego leku juz nie tkne
A z tarczyca wszystko ok? Ja też miałam takie skoki pulsu ale lekarz nie kazał odstawiac acardu. Nie masz możliwości skonsultować się że swoim lekarzem telefonicznie? Ja brałam przed snem acard to nie obserwowałam w nocy takich rzeczy. Moim zdaniem nie powinnaś odstawiac leków bez konsultacji ze swoim ginekologiem. A jeśli masz duże skoki ciśnienia to udaj się na izbę przyjęć, są bezpieczne leki do stosowania w ciąży na ciśnienie.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Niestety nie mam mozliwosci skonsultowania tego z doktorem telefonicznie, cisnienie jest w normie ale najgorsze sa te dusznosci i arytmia po 1h wziecia acardu, nie jestem pewna czy to nie sa jakies powazne skutki uboczne. W szpitalu na te ddimery nic mi nie kazali brac, po konsultacji z lekarzem on przepisal acard :( i teraz jestem w kropce wolalabym go odstawic do czwartku bo naprawde kiepsko sie po nim czuje
 
reklama
Do góry