reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Podwyższona prolaktyna

Dorotkaa91

Aktywna w BB
Dołączył(a)
27 Listopad 2019
Postów
99
Zacznę od początku 2 lata temu poronilam. Od tego czasu staramy się bezskutecznie. Głównym problemem jest nasienie męża, kiepska ruchliwosc, u mnie była podwyższona prolaktyna. Zaczęliśmy leczenie, moja prolaktyna podobno wróciła do normy. Przystapilismy do inseminacji która niestety się nie udała, i coś mnie natchnelo żeby powtórzyć prolaktyne. Norma wynosi 29.3, a u mnie 42.7. Dodam tylko że mam cykle regularne 28 dniowe, owulacja wychodzi w 12 dc, potwierdzona monitoringiem. Zastanawiam się czy prolaktyna może mieć wpływ na zapłodnienie i implantacje.
 
reklama
Zacznę od początku 2 lata temu poronilam. Od tego czasu staramy się bezskutecznie. Głównym problemem jest nasienie męża, kiepska ruchliwosc, u mnie była podwyższona prolaktyna. Zaczęliśmy leczenie, moja prolaktyna podobno wróciła do normy. Przystapilismy do inseminacji która niestety się nie udała, i coś mnie natchnelo żeby powtórzyć prolaktyne. Norma wynosi 29.3, a u mnie 42.7. Dodam tylko że mam cykle regularne 28 dniowe, owulacja wychodzi w 12 dc, potwierdzona monitoringiem. Zastanawiam się czy prolaktyna może mieć wpływ na zapłodnienie i implantacje.
U mnie miała. Nie dochodziło do uwolnienia komórki i ciazy brak już przy prolaktyne 23 mialam problem
 
Wow, ja dostałam parlodel i brałam do momentu potwierdzenia ciąży, przez długi czas nie zauważyłam nawet u siebie owulacji a po lekach szybko wróciła, odczekalsmy4 miesiące żeby się trochę uregulowalo i zaszłam w ciążę :) i libido wróciło, Bralas jakieś leki? Jestem pod opieką endokrynologa? Też miałam cykle 28 dni
 
Może mieć wpływ. Długo brałaś leki? (zakładam że Bromergon lub Norprolac?) Ja miałam odstawiony dopiero po pozytywnym teście. Prolaktynę łatwo zbić, ale po odstawieniu leków ona najczęściej szybko wraca do stanu początkowego...
 
Chodziło mi o to że zaczęłam ale moja prolaktyna wróciła do normy (podobno) i ten temat został olany. Natomiast lekarze skupili się na poprawie ruchliwosci u męża. Mogłam się trochę źle wyrazić bo pisałam do was na szybko w pracy😊
 
reklama
Ale na zbicie prolaktyny nic nie brałaś? Z tego co wiem, to ona tak po prostu nie spada. Trzeba jej pomóc :p wiesz, że wróciła do normy, bo powtarzałaś badania? Czy ginekolog z oczu wyczytała? :p

Chyba rozejrzałabym się za innym lekarzem. To nie brzmi super profesjonalnie...
 
Do góry