reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wysypka 3tygodnoiowy niemowlak

nowamloda12

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Listopad 2018
Postów
211
Cześć niezawodne mamy!
3dni temu przestałam karmić piersią, bo moja córka nie najadala. Wiec podaliśmy jej mleko modyfikowane BEBILON 1 (niebieskie pudełko) i mojej córce wysypało cały brzuszek, plecki i nóżki :( od czego to może być? Podejrzewamy ze ma uczulenie na laktozę, bo boli ją brzuszek, jest niespokojna, pręży się, nie może zrobić kupki dopiero po 4 dniach zrobiła.. nie wiem co to może być za wysypka czy to uczulenie na to mleko ? Jak temu zaradzić ? Jutro mam wizytę u położnej z małą i pokaże jej to i zapytam. Dziś kupiliśmy mleko HIPP COMBIOTIK HA1. I zaczniemy jej podawać. ZDJĘCIE W ZALOCZNIKU
 

Załączniki

  • B6B1785D-7945-4085-BFB3-3502FBC59238.jpeg
    B6B1785D-7945-4085-BFB3-3502FBC59238.jpeg
    1,6 MB · Wyświetleń: 165
reklama
Rozwiązanie
Okazało się ze to jest rumień niemowlęcy, mam ją tylko wykapać w mące ziemniaczanej. Wracamy do piersi tylko muszę pobudzić laktację. Mała jest niespokojna ulewa i nie chce jeść bo ma na języku pleśniawki które schodzą do gardełka dlatego ją to denerwuje, macha językiem nie chce ciągnąc piersi, płacze się i wygina. Ale dostaliśmy już lek na to. Położna bardzo dużo nam powiedziała i uspokoiła. Nawet umówiła nas na jutro rano do lekarza no malutka ma katarek i od czasu do czasu kaszle, wiec tez może przez to nie chce jeść bo coś ją łapie. Ale i tak jesteśmy spokojni po tej wizycie. W niedziele kończy dopiero miesiąc a wazy już 4kg. Waga gdy wychodziliśmy ze szpitala 3020 :D
Bardzo się cieszę że nic poważnego córce się nie dzieje...
Nie rezygnuj z piersi ,najwyżej lacz ,dokarmiaj jak jest głodna, twoje mleko najlepsze ,co do wysypki niech się bardziej doświadczone wypowiedzi, ale mi powiedzieli że to za wcześnie na alergie pokarmowa
 
Cześć niezawodne mamy!
3dni temu przestałam karmić piersią, bo moja córka nie najadala. Wiec podaliśmy jej mleko modyfikowane BEBILON 1 (niebieskie pudełko) i mojej córce wysypało cały brzuszek, plecki i nóżki :( od czego to może być? Podejrzewamy ze ma uczulenie na laktozę, bo boli ją brzuszek, jest niespokojna, pręży się, nie może zrobić kupki dopiero po 4 dniach zrobiła.. nie wiem co to może być za wysypka czy to uczulenie na to mleko ? Jak temu zaradzić ? Jutro mam wizytę u położnej z małą i pokaże jej to i zapytam. Dziś kupiliśmy mleko HIPP COMBIOTIK HA1. I zaczniemy jej podawać. ZDJĘCIE W ZALOCZNIKU
U mojego młodego było identycznie tylko pojechaliśmy na pogotowie Pani stwierdziła, że to pewnie uczulenie ale gdy na drugi dzień się pogorszyło wróciliśmy na pogotowie inny lekarz stwierdził, że to nie uczulenie, młody dostał szczepionke na bazie sterydu i po 15 min ani śladu ... jeżeli u Ciebie to po mleku się wydarzyło to może faktycznie uczulenie . A kiedy jej to wyszło kąpałas ja może chwilę wcześniej? U nas pojawiło się chwilę po kapaniu
 
U mojego młodego było identycznie tylko pojechaliśmy na pogotowie Pani stwierdziła, że to pewnie uczulenie ale gdy na drugi dzień się pogorszyło wróciliśmy na pogotowie inny lekarz stwierdził, że to nie uczulenie, młody dostał szczepionke na bazie sterydu i po 15 min ani śladu ... jeżeli u Ciebie to po mleku się wydarzyło to może faktycznie uczulenie . A kiedy jej to wyszło kąpałas ja może chwilę wcześniej? U nas pojawiło się chwilę po kapaniu
Najpierw pojawiły się chrostki na buzi ale zniknęły i na drugi dzien czyli dziś rano miała już cały brzuch,nogi, pupa i plecy. I dziś karmiona jest 3dzien modyfikowanym i dziś właśnie cała w tych plamach :(
 
Laktoza wystepuje rowniez w mleku kobiecym wiec to raczej nie winowajca. Trzytygodniowe dzieciatko ma maly zoladek, nie potrzebuje wielkich ilosci a czesto przystawiane naprodukuje tyle co trzeba, ewentualnie moznaby dokarmic ale trzeba byc pewnym ze to glod, nie kazdy placz i chec ssania piersi jest spowodowane glodem. To tak na zachete walki o kp bo jesli wam dobrze szlo i Ty sie z tym dobrze czulas to szkoda tak odpuscic szybko. Jesli jednak zdecydowalas przejsc nasię mm z innego powodu sprobuj zmienic mleko tylko pamietaj ze przystosowanie tez trwa pare dni a w tym czasie moga sie dziac rozne rzeczy
 
A mi to wygląda na trądzik niemowlęcy. Mój mały miał jakoś po tygodniu od urodzenia i zeszło chyba po 5-7 dniach. Wyglądało tak samo, nawet te plamy były bardziej ciemne i jakby zaognione. Też nie wiadomo skąd. Położna mi powiedziała że to może być reakcja na dosłownie tysiąc rzeczy. Mały organizm musi się dostosować i przyzwyczaić do życia "na zewnątrz".
 
Takie plamy to nie trądzik.

Ja bym dzwoniła po cdl i walczyła o kp bo jednak to najlepsze mleko. Szukanie odpowiedniego mm może być trudne po takiej reakcji.

Skąd pomysł że dziecko się nie najadalo?
 
reklama
Takie plamy to nie trądzik.

Ja bym dzwoniła po cdl i walczyła o kp bo jednak to najlepsze mleko. Szukanie odpowiedniego mm może być trudne po takiej reakcji.

Skąd pomysł że dziecko się nie najadalo?
Po 3tyg brak pokarmu (a raczej sama woda zamiast mleka) mała sama odpycha cyca i płacze po ssaniu 5sek. Piersi są miękkie prawie nic nie leci, a wcześniej był nawał pokarmu, piersi nabrzmiałe, lało się dosłownie po nogach, odciagalam laktatorem. Jak mała jadła z piersi i puszczała mleko się wciąż wylewało, teraz sucho, wcześniej bez stanika i wkładek się nie obeszło a i tak przeciekalo. Teraz nawet śpię bez stanika, wkładek i jest sucho. Jak mała dłużej ssie pierś to jes płacz zabiera głowę otwiera buzie i ciagle szuka jedzenia, dopiero gdy zje butelkę jest spokojniejsza
 
reklama
Do góry