reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy harmony może się pomylić?

Smutna1980

Początkująca w BB
Dołączył(a)
19 Grudzień 2019
Postów
26
Witam. obecnie trwa u mnie 14 tc. Mam 39 lat. Robiłam test pappa który wyszedł niedobrze bo prawdopodobieństwo dziecka z zespołem Downa wynosi 1:39. Przezierność w czasie badania pappa czyli w 12tc 2.7mm białka w normie obydwa około 0,67689. W 14 tc przezierność mierzona u innego ginekologa 3,2mm. Zrobilam w między czasie test harmony i wszystko ok, wyszedł najlepszy jaki mógł. Lekarz kieruje mnie jednak na amniopunkcje z racji przezierności i tego że moja poprzednia ciąża byla z zespołem Downa. Czy harmony mogło sie pomylic? Strasznie się boje.
 
reklama
Zawsze istnieje ryzyko błędu, teoretycznie określa się je na 1 %, czyli jeden błąd na 100 przypadków. Sama musisz podjąć decyzję. Test Harmony jest nadal testem przesiewowym takim jak pappa tylko o większej czułości. W amniopunkcja bada się płyn owodniowy. Ja osobiście zdecydowałam się na amniopunkcję natomiast lekarz stwierdził duże ryzyko z powodu ułożenia łożyska i zasugerował mi Sanco. Więc ostatecznie nie zrobiłam amniopunkcja. Dodam, że mam 43 lata i ryzyko podstawowe w trisomii 21 miałam 1:40, a skorygowania 1:809.
 
Zawsze istnieje ryzyko błędu, teoretycznie określa się je na 1 %, czyli jeden błąd na 100 przypadków. Sama musisz podjąć decyzję. Test Harmony jest nadal testem przesiewowym takim jak pappa tylko o większej czułości. W amniopunkcja bada się płyn owodniowy. Ja osobiście zdecydowałam się na amniopunkcję natomiast lekarz stwierdził duże ryzyko z powodu ułożenia łożyska i zasugerował mi Sanco. Więc ostatecznie nie zrobiłam amniopunkcja. Dodam, że mam 43 lata i ryzyko podstawowe w trisomii 21 miałam 1:40, a skorygowania 1:809.
Mi wyszlo w pappa 1:150 po skorygowaniu...w 12tyg 1.5mm nt w 18 tyg.3.5mm nt..ale usg wszystko pokazalo w normie więc nie robilam dodatkowych badań....mam 36 lat

Mi lekarz powiedział ze test pappa bierze sie pod uwage razem z usg
@Smutna1980 mialas usg prenatalne?
 
Mi wyszlo w pappa 1:150 po skorygowaniu...w 12tyg 1.5mm nt w 18 tyg.3.5mm nt..ale usg wszystko pokazalo w normie więc nie robilam dodatkowych badań....mam 36 lat

Mi lekarz powiedział ze test pappa bierze sie pod uwage razem z usg
@Smutna1980 mialas usg prenatalne?
[/QUO
Mi wyszlo w pappa 1:150 po skorygowaniu...w 12tyg 1.5mm nt w 18 tyg.3.5mm nt..ale usg wszystko pokazalo w normie więc nie robilam dodatkowych badań....mam 36 lat

Mi lekarz powiedział ze test pappa bierze sie pod uwage razem z usg
@Smutna1980 mialas usg prenatalne?
Zawsze bierze się pod uwagę pappa i usg razem, u mnie w usg było wszystko ok. Ale ze względu na wiek wolałam być spokojna i dlatego zdecydowałam się ostatecznie na Sanco, chociaż większych wskazań nie było, bo moich dwójka dzieci jest zdrowa.
 

Podobne tematy

Do góry