reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dziecko nie przybiera na wadze

Dołączył(a)
7 Styczeń 2020
Postów
4
dzień dobry, proszę o poradę, moja córka aktualnie 8 tygodni od dwóch tygodni nie przybrała na wadze ani grama, waga urodzeniowa 3500 aktualnie ma 5000 i waga ani drgnie, jest karmiona piersią na żądanie, zazwyczaj je od 3 do 10 min wiele razy w ciągu dnia, wcześniej przybierała tygodniowo od 200 do 300 gram, co może być przyczyną zatrzymania przyrostu wagi? czy któraś z mam miała podobny przypadek i były to chwilowe problemy?
 
reklama
dzień dobry, proszę o poradę, moja córka aktualnie 8 tygodni od dwóch tygodni nie przybrała na wadze ani grama, waga urodzeniowa 3500 aktualnie ma 5000 i waga ani drgnie, jest karmiona piersią na żądanie, zazwyczaj je od 3 do 10 min wiele razy w ciągu dnia, wcześniej przybierała tygodniowo od 200 do 300 gram, co może być przyczyną zatrzymania przyrostu wagi? czy któraś z mam miała podobny przypadek i były to chwilowe problemy?
Podstawowe pytanie - czy pomiary były na tej samej wadze?W tych samych warunkach - na golasa, o tej samej porze? Dziecko jest zdrowe?
Poza tym - ile pieluszek moczy i czy robi kupki?

Dzieci rosną skokowo. Nie będzie tak, że codziennie przybierze Ci te minimum 17-20g lub więcej i tak codziennie. Nie. Być może niebawem nadrobi ;)
Skonsultuj się z CDL. Niech oceni ssanie, wędzidełko itd.
 
Podstawowe pytanie - czy pomiary były na tej samej wadze?W tych samych warunkach - na golasa, o tej samej porze? Dziecko jest zdrowe?
Poza tym - ile pieluszek moczy i czy robi kupki?

Dzieci rosną skokowo. Nie będzie tak, że codziennie przybierze Ci te minimum 17-20g lub więcej i tak codziennie. Nie. Być może niebawem nadrobi ;)
Skonsultuj się z CDL. Niech oceni ssanie, wędzidełko itd.
Dziecko ważone zawsze przed kąpielą o tej samej porze. Miała robione badanie kału moczu i krwi i wszystko wyszło dobrze. Kupek robi od 1 do 4 dziennie. Dziwne że tak z dnia na dzień wszystko się zmieniło i waga stanęła
 
Dziecko ważone zawsze przed kąpielą o tej samej porze. Miała robione badanie kału moczu i krwi i wszystko wyszło dobrze. Kupek robi od 1 do 4 dziennie. Dziwne że tak z dnia na dzień wszystko się zmieniło i waga stanęła
Nie panikuj. Wszystko będzie dobrze. Moja pociecha nie przybierala półtora miesiąca A potem juz wszystko ładnie.
 
Dziecko ważone zawsze przed kąpielą o tej samej porze. Miała robione badanie kału moczu i krwi i wszystko wyszło dobrze. Kupek robi od 1 do 4 dziennie. Dziwne że tak z dnia na dzień wszystko się zmieniło i waga stanęła
My mieliśmy podobnie . Okazało się że skaza białkowa. Kup mleko np human a HA jest lżejsze i może lepiej będzie . Jak nie pomoże to kolej na nutramigen. Ale wtedy to już do alergolog zgłaszasz się bo on zapisuje wszystko i potem da ci zaświadczenie co równa się zniżka na mleko.
 
My mieliśmy podobnie . Okazało się że skaza białkowa. Kup mleko np human a HA jest lżejsze i może lepiej będzie . Jak nie pomoże to kolej na nutramigen. Ale wtedy to już do alergolog zgłaszasz się bo on zapisuje wszystko i potem da ci zaświadczenie co równa się zniżka na mleko.
Mama karmi piersią na żądanie. Skąd pomysł zalecania mm? Mm to nie lek.... [emoji854][emoji848]
 
Mówię jak ja miałam. Ze swego doświadczenia. Też karmilam i musiałam przestać . Ktoś pytał o radę to napisałam jak u mnie było i tyle.
 
Jak skaza białkowa i karmisz piersią, to trzeba wyeliminować z diety białko mleka krowiego :) może tak być, że to przyczyna nieprzybierania, ale wydaję mi się, że wtedy powinny być inne objawy alergii - jakaś podejrzana wysypka (szczegolnie na policzkach), śluz w kupce, bóle brzuszka. Może jak ona tak krótko ssie, to nie leci ten bardziej kaloryczny pokarm? Bo wiesz, najpierw leci z cycka taka bardziej woda żeby dziecko się napiło a dopiero po kilku minutach (właśnie koło 10) bardziej kaloryczne mleko. Może przez te 2 tygodnie trochę krócej ssała, a nawet tego nie zauważyłaś. My mieliśmy taki moment na początku, że syn słabo przybierał ale chyba nie było żadnej przyczyny. Strasznie się martwiłam a później przybrał 1 kg w 20 dni ..
 
reklama
"Może jak ona tak krótko ssie, to nie leci ten bardziej kaloryczny pokarm? Bo wiesz, najpierw leci z cycka taka bardziej woda żeby dziecko się napiło a dopiero po kilku minutach (właśnie koło 10) bardziej kaloryczne mleko."

Ta teoria już dawno (z 10lat co najmniej) jest obalona. Mleko zawsze jest wystarczająco kaloryczne. Nie ma faz. Co prawda jeśli dziecko ma długie przerwy w karmieniu to tłuszcz odkłada się na ściankach kanalików i nim się wymiesza to chwilę trwa (to indywidualna sprawa, dwa łyki, 2min, nie sposób sprawdzić), ale to nie tak że najpierw woda a potem obiadek. Co ciekawsze, im częściej dziecko ssie to tłuszcz nie ma czasu oblepić kanalików i płynie cały czas [emoji6]
Jeśli już czas trwania kp miałby znaczenie to w sensie czy dziecko dobrze ssie i pobiera wystarczająco pokarmu. Tu cdl powinien sprawdzić wskaźniki skutecznego karmienia, sposób ssania, wędzidełko.
Dodam jeszcze że mój syn od zawsze jadł po 3min a był jak ludzik Michelin w niemowlęctwie [emoji6]
 
Do góry