reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG 5t3d pusty pęcherzyk

Inka123

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
14 Luty 2020
Postów
138
Cześć dziewczyny, wiem, że podobnych tematów było już sporo, ale potrzebuję informacji od tych z was, które w bardzo zbliżonym terminie miały USG.
W 5tygodniu+3 dniu ciąży podczas pierwszego USG lekarz zauważył tylko pusty pęcherzyk, bez ciałka żółtego. Stwierdził, że to za mało na ten czas i mam się przygotować, że nic z tej ciąży nie będzie. Dostałam nawet wytyczne w sprawie badań diagnostycznych po poronieniu :(
Wizytę ustaliłam tak wcześnie, ponieważ w 4t3d pojawiły się brunatne, skąpe plamienia, które po dwóch dniach przeszły. Biorę Duphaston 3x2 i Luteinę 2x1.
Zrobiłąm też badania bHCG, która przyrasta prawidłowo.
4t2d (30 dzień cyklu) 167
4t4d 568
5t0d (po72h od ostatniego badania) 2264

Dodam, że cykle miałam regularne i z moich obliczeń owulacja powinna była wystapić między 15 a 17 dniem cyklu. Nie ma szans na większe przesunięcia, ponieważ ostatnie zbliżenie miało miejsce 15 dnia cyklu, potem przez ponad tydzień mojego męża nie było w domu.
Jestem już pod dwóch stratach (9tc i 4/5tc), dlatego bardzo zmartwiła mnie ta ostatnia wizyta. Za tydzień mam kolejną z USG i jest to bardzo stresujący czas, choć staram się trzymac nerwy na wodzy - co jest trudne. Czy możecie podzielić się informacją jaki był wynik waszego USG w podobnym terminie i jak potoczyła się dalej historia ciąży?
Z góry dziękuję!
 
reklama
Rozwiązanie
Hej :) Własnie odszukałam zdjęcie USG i jest tam 1,48. Tydzien później już było serduszko i na USG I trym. okazało się, że dzidzia nadgoniła - różnica między terminem z USG a z ostatniej miesiączki wynosi jeden dzień. U ciebie jest zarys pęcherzyka żółtkowego, a to juz bardzo dobry znak, więc trzymam kciuki byś nie poddała się stresowi, bo z perspektywy czasu widzę jak bardzo to zamartwianie się było niepotrzebne. Ale teraz mi łatwo powiedzieć ;) Daj znać jak już zobaczysz serduszko <3

Dziękuję baaaaaardzo mnie uspokoiłaś :) czyli można powiedzieć podobny wymiar :)

Za tydzień 15.10. mam wizytę, więc dam znać :)
Weź przestań co za lekarz na tym etapie wyrokuje. Znam wiele przypadków, że mówili że jest pusty pęcherzyk, a serce się pojawiało. Ba mój syn też był pustym pęcherzykiem obecnie ma 14 m-cy. Też lekarz mnie nastraszył, a chwilę przed lyzeczkowaniem pokazało się serduszko.
 
Inka na prawdę się nie martw będzie dobrze :* beta pięknie przyrasta, a lekarz to jakiś konował i tyle. .u mnie w obu ciążach serduszko pojawiło się po 7 tygodniu. Mój ginekolog który prowadził ciążę zawsze powtarzał, że ciąża to nie matematyka i różne rzeczy się zdarzają z synem nawet beta za mało przyrastała
 
Kochana, beta przyrasta prawidłowo a to na tym etapie bardzo dobry znak. Piąty tydzień to czasami za wcześnie żeby cokolwiek zobaczyć i lekarz nie powinien wyrokować na tym etapie. Wiem, że ciężko o cierpliwość, ale sytuacja wymaga tego żeby jeszcze trochę poczekać i ponownie sprawdzić. Byłabym naprawdę dobrej myśli 🙂
 
reklama
reklama
Do góry