reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Trombofilia wrodzona a poród

agnes94

Początkująca w BB
Dołączył(a)
2 Kwiecień 2020
Postów
27
Hej, są tu jakieś dziewczyny, które rodziły lub będą rodzić w najbliższym czasie i mają stwierdzoną trombofilię ?
Ja codziennie biorę acard, heparynę i metylowany kwas foliowy, ze względu na 3 nieprawidłowe mutację

Czy przed porodem odstawiałyście jakieś leki ? Czy brałyście/bierzecie do końca ?
Ja nawet jak idę pobrać krew to później długo mi się leje z ranki, a co dopiero przy porodzie ;d
 
reklama
Ja brałam acard do 35 tygodnia. Neoparin 0.6 codziennie przez całą ciążę plus 10 dni po porodzie. Jedynie co to ważne by mieć 12 godzin przerwy pomiędzy znieczuleniem zewnatrzoponowym po heparynie.
 
Hej. Nie miałam stwierdzonej trombofili tylko po 4 poronieniach wyszły mi dodatnie ANA, przy 5 ciąży dostałam neoparin 0,6, acard 150mg bralam chyba do 36 tyg i kwas foliowy 5mg. O 20 zrobilam zastrzyk a urodzilam następnego dnia o 11.20, było ok krwawilam mocniej przy szyciu.
 
reklama
A mozesz napisac jak przebiegała u ciebie ciaza po usunięciu? Bo rozumiem ze wczesniej były z tym problemy.
W sensie czy mogłaś normalnie funkcjonować czy jednak leki i mocne oszczędzanie sie?
Zastanawiam sie czy u mnie to miałoby sens . W sensie ciazy juz nie planuje, ale w życiu roznie to bywa. Wiec może lepiej usunąć.
 
Do góry