reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania, badania, początki..

Tulcia

Fanka BB :)
Dołączył(a)
18 Maj 2020
Postów
3 140
Miasto
Śląsk
Dzień dobry! :)
Bardzo mi miło dołączyć do Waszego forum. Trochę już prześledziłam tematów, które mnie interesowały, ale chciałabym się Was poradzić bo jestem totalnym świeżakiem w kwestii starania się o dzidziusia. Chciałam też opisać moją sytuację, jak wyglada i chętnie przeczytam Wasze cenne rady. :)

Koronawirus przesunął nam niestety plany ślubne z czerwca na październik. Planowaliśmy razem z moim Narzeczonym starania się o dziecko po ślubie (lipiec i byłoby to nasze pierwsze dziecko:-). Miałam pewne wątpliwości czy jest to odpowiedni moment w związku z tym wirusem, ale boje się, ze jak będziemy ciagle tak odkładać to nigdy się nie doczekamy. Moja sytuacja w pracy tez jest niepewna i stresująca, dlatego chciałam się skupić na macierzyństwie. Ja mam 27 lat, a mój Narzeczony 35. :-)

Mam niedoczynność tarczycy, ostatnia wizytę miałam w marcu przed wirusem i wyniki miałam dobre, od dłuższego czasu mój wynik hTSH jest w granicach 1,5-2. Moje dawki od pon do czw. 0,50g od czw do niedzieli 0,75g. Gdybym zaszła w ciąże, a nie dostała się do endokrynologa w tych pierwszych tygodniach czy mogę bez żadnego problemu zażywać taka dawkę? Nie zaszkodzi?

Czy jest konieczność robienia jakiś dodatkowych badań jeżeli nie mam żadnych innych problemów oprócz niedoczynności? 🙂 Chciałam zrobić jeszcze badanie przed próba zajścia w ciąże na toksoplazmozę, bo mam zwierzaki - psa i kota, a nie ukrywam, ze są wytulone i wycałowane.. Oczywiście przy staraniach będę starać żeby ich tak nie tarmosić:-)

Z góry dziękuję za pomoc!
Pozdrawiam😘
 
reklama
Hej, fajnie że myślisz już na początku o tym wszystkim. Gdybyś zaszła od razu idź zbadać ponownie TSH ponieważ w ciąży lubi iść do góry. Jak by skoczyło to pewnie należałoby zwiększyć dawkę, ale to oczywiście lekarz powinien zalecić. Konieczności nie ma robienia dodatkowych badań przed staraniami. Powinnaś już teraz zacząć zażywać kwas foliowy lub jakiś produkt z kwasem foliowym i innymi składnikami np. Pregna Start. Toksoplazmozę możesz zbadać jeżeli chcesz być spokojna:)
 
Hej, fajnie że myślisz już na początku o tym wszystkim. Gdybyś zaszła od razu idź zbadać ponownie TSH ponieważ w ciąży lubi iść do góry. Jak by skoczyło to pewnie należałoby zwiększyć dawkę, ale to oczywiście lekarz powinien zalecić. Konieczności nie ma robienia dodatkowych badań przed staraniami. Powinnaś już teraz zacząć zażywać kwas foliowy lub jakiś produkt z kwasem foliowym i innymi składnikami np. Pregna Start. Toksoplazmozę możesz zbadać jeżeli chcesz być spokojna:)

Właśnie od 3 dni zażywam kwas foliowy 🙏🏼 a w lipcu o ile nie będzie problemu z wirusem mam kontrole u endokrynologa. Dla swojego spokoju zbadam dla siebie w czerwcu TSH, a w lipcu kolejny raz przed wizyta. 😊 Jeżeli nie odskoczy mogę bez problemu brać dawkę, która przepisała mi Pani doktor? Pozdrawiam!
 
TSH lubi podskoczyć na początku ciąży, ja przed ciążą brałam pół 75 Euthyroxu, a w ciąży już jedną 50. Możesz póki co na spokojnie brać swoją dawkę, i nie przerywając stosowania zbadać TSH w ciąży, jest duża szansa że podskoczy i będziesz potrzebowała konsultacji endokrynologa.
Ryzyko, że zarazisz się toxo od zwierząt domowych jest naprawdę niewielkie, większe niebezpieczeństwo stanowią nieumyte warzywa czy niedogotowane mięso. Ginekolog i tak zleca oznaczenie przeciwciał na początku ciąży. Zastanawiałabym się nad cytomegalią, która w ciąży potrafi być niezwykle niebezpieczna.
 
TSH lubi podskoczyć na początku ciąży, ja przed ciążą brałam pół 75 Euthyroxu, a w ciąży już jedną 50. Możesz póki co na spokojnie brać swoją dawkę, i nie przerywając stosowania zbadać TSH w ciąży, jest duża szansa że podskoczy i będziesz potrzebowała konsultacji endokrynologa.
Ryzyko, że zarazisz się toxo od zwierząt domowych jest naprawdę niewielkie, większe niebezpieczeństwo stanowią nieumyte warzywa czy niedogotowane mięso. Ginekolog i tak zleca oznaczenie przeciwciał na początku ciąży. Zastanawiałabym się nad cytomegalią, która w ciąży potrafi być niezwykle niebezpieczna.

Dziękuję za radę! 😘
 
Ty chorujesz na niedoczynność teraz, ja chorowałam 8 lat temu i tsh , tf3 i tf4 mam w normie od 8 lat , ale lekarz powiedział że niedoczynność tarczycy zostaje z nami do końca życia, mimo to że wyniki od lat są dobre. I od 2 lat starań w ciąży jeszcze nie jestem , dodam że mam 23 lata. Zapytam Cię, jak wyglądasz, dbasz o dietę? Nie jesteś otyła bądź zaokrąglona?
 
Ty chorujesz na niedoczynność teraz, ja chorowałam 8 lat temu i tsh , tf3 i tf4 mam w normie od 8 lat , ale lekarz powiedział że niedoczynność tarczycy zostaje z nami do końca życia, mimo to że wyniki od lat są dobre. I od 2 lat starań w ciąży jeszcze nie jestem , dodam że mam 23 lata. Zapytam Cię, jak wyglądasz, dbasz o dietę? Nie jesteś otyła bądź zaokrąglona?

Hej! Nie absolutnie, moja waga 58kg przy 164cm wzrostu, nie jestem ani wychudzona, ani za gruba. Chyba najlepiej się czuje w obecnej wadze, kiedyś bylam bardzo chuda, twarz wychudzona, kości wystawały, ale teraz czuje się ok👍🏻 Nawet mnie nie strasz...😭 Mam nadzieje, ze nie będziemy musieli się tyle czasu starać... Na niedoczynnosc tarczycy choruje od 4 lat. Nie dbam o diete, raczej jem normalnie. Oczywiście nie żywię się fast foodami, ale gotuje sama normalne obiady.. Tak jak mama w domu nauczyła.. Jak czytam właśnie wpisy na forum to troszkę się martwię, tyle kobiet stara się tyle lat o dziecko i nic... U mnie cykle tez nie są regularne.. raz jest 29 dni, raz 33... 😞
 
reklama
Hej! Nie absolutnie, moja waga 58kg przy 164cm wzrostu, nie jestem ani wychudzona, ani za gruba. Chyba najlepiej się czuje w obecnej wadze, kiedyś bylam bardzo chuda, twarz wychudzona, kości wystawały, ale teraz czuje się ok👍🏻 Nawet mnie nie strasz...😭 Mam nadzieje, ze nie będziemy musieli się tyle czasu starać... Na niedoczynnosc tarczycy choruje od 4 lat. Nie dbam o diete, raczej jem normalnie. Oczywiście nie żywię się fast foodami, ale gotuje sama normalne obiady.. Tak jak mama w domu nauczyła.. Jak czytam właśnie wpisy na forum to troszkę się martwię, tyle kobiet stara się tyle lat o dziecko i nic... U mnie cykle tez nie są regularne.. raz jest 29 dni, raz 33... 😞
Ja miałam od kilku lat sporo za wysokie TSH ale lekarz nie widział w tym żadnego problemu. Lata seksu bez zabezpieczenia i z ciąży nici, ale nie zwracałam na to uwagi. Cykle 23 dni, okres równe 7, kilka dni wyciętych z życiorysu, krwotoki i urlopy na żądanie. We wrześniu 2019 lekarz pierwszy raz przepisał mi lewotyroksynę, TSH spadło poniżej 2, w październiku zaszłam w ciążę.
 
Do góry