reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Alergia na buty i trawę

Biedroneczka83

Fanka BB :)
Dołączył(a)
12 Marzec 2018
Postów
1 648
Moja córka ma awersję na buty i chodzenie po trawie. Jak tylko próbuje założyć buty jest płacz na 15 minut? Czy któraś z Wa tak miała i dZiecko przekonało się do Butow?
 
reklama
A buciki ma dobrze dobrane? Może być tak, że coś ją ciśnie lub odwrotnie but jest za luźny i dlatego taka reakcja na buty.
My dobieraliśmy buty w sklepie z fizjoterapeutą i powiem szczerze, że to co sobie wybrałam a to z czym wyszłam ze sklepu to dwa zupełnie różne typy buta. Fizjoterapeuta najpierw zobaczył jak córka chodzi, jaki ma kształt stoły i do tego dobierał obuwie.
Pierwszy raz nie umiała w tych butach chodzić, na trawie się przewracała, bo to zbyt miękkie podłoże. Przez pierwsze kilka dni zakładaliśmy buciki do wózka i wypuszczaliśmy ją na chwilę (codziennie coraz dłużej), żeby się oswoiła. Jej buty stoją też w domu koło naszych butów, pokazujemy jej, że my też zakładamy buty i trochę ja angażujemy w to zakładanie butów tzn. ona sobie je bierze, pytamy się gdzie zakładamy buciki, ona pokazuje nam na stopy. Przy zdejmowaniu ona je rozsznurowuje, próbuje ściągać itp.
 
Właśnie pierwsze co mi przyszło do głowy to to, że może buty są źle dobrane. Warto może skonsultować się z jakimś fizjoterapeutą dziecięcym, żeby zobaczył czy z nóżkami też jest wszystko ok i pomógł dopasować buciki. Taka osoba też podpowie na co zwracać uwagę w przyszłości, bo czasami buty, które powinny być wygodne wcale nie tak perfekcyjnie służą naszym dzieciom
 
Moja córka ma awersję na buty i chodzenie po trawie. Jak tylko próbuje założyć buty jest płacz na 15 minut? Czy któraś z Wa tak miała i dZiecko przekonało się do Butow?
A od dawna dziecko chodzi? Buty nie są za sztywne?

Co do trawy, dzieci często się jej boją [emoji854]
 
Do góry