reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Podwójna owulka?

karolciaaa29

Początkująca w BB
Dołączył(a)
15 Czerwiec 2020
Postów
16
Hej.
Ciekawi mnie jeden temat. Może wyjdę na idiotke nie znającą podstaw anatomii ale jestem dopiero na początku starań, nigdy nie robiłam testów owulacyjnych, czy nie mierzylam temperatury w trakcie cyklu i właściwie dopiero z tego forum dowiedzialam się o tego typu metodach więc wybaczcie jesli moje pytanie okaże się idiotyczne. :D
Do rzeczy.
Mianowicie wyczytałam gdzieś, że czasem dochodzi do podwójnej owulacji, czyli uwolnienia w jednym cyklu dwóch jajeczek, z obu jajników na raz. I o ile w necie jest mnóstwo informacji na temat tego , że podczas podwójnej owulki moze dojść do zapłodnienia obu komórek i stąd biorą się bliźnięta dwujajowe, tak nigdzie nie ma informacji co wtedy gdy jedno jajeczko zostanie zapłodnione a drugie nie? Czy jest opcja bycia w ciąży przez zaplodnienie jednej z komórek, jednocześnie mając normalny regularny okres przez brak zapłodnienia drugiej komórki?
Pytanie wynika z czystej ciekawości. Pozdrawiam! 🙂🙂
 
reklama
Hej.
Ciekawi mnie jeden temat. Może wyjdę na idiotke nie znającą podstaw anatomii ale jestem dopiero na początku starań, nigdy nie robiłam testów owulacyjnych, czy nie mierzylam temperatury w trakcie cyklu i właściwie dopiero z tego forum dowiedzialam się o tego typu metodach więc wybaczcie jesli moje pytanie okaże się idiotyczne. :D
Do rzeczy.
Mianowicie wyczytałam gdzieś, że czasem dochodzi do podwójnej owulacji, czyli uwolnienia w jednym cyklu dwóch jajeczek, z obu jajników na raz. I o ile w necie jest mnóstwo informacji na temat tego , że podczas podwójnej owulki moze dojść do zapłodnienia obu komórek i stąd biorą się bliźnięta dwujajowe, tak nigdzie nie ma informacji co wtedy gdy jedno jajeczko zostanie zapłodnione a drugie nie? Czy jest opcja bycia w ciąży przez zaplodnienie jednej z komórek, jednocześnie mając normalny regularny okres przez brak zapłodnienia drugiej komórki?
Pytanie wynika z czystej ciekawości. Pozdrawiam! 🙂🙂
Witam,
Nie ma takiej opcji. Po zapłodnieniu nie dochodzi już do złuszczania się błony śluzowej macicy. Nie jest istotna ilość płodów. Krwawienia w ciąży nie są zwykłym okresem i należy udać się wtedy do ginekologa. Poczytaj sobie na spokojnie o cyklu endometrialnym. Podczas owulacji dochodzi do uwolnienia jajeczka z pęcherzyka. Pęcherzyk przemienia się następnie w ciałko żółte, które produkuje progesteron. On pozwala na zagnieżdżenie się zarodka i hamuje złuszczanie macicy. Po zapłodnieniu poziom progesteronu już nie spada.
Pozdrawiam
 
Do góry