reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe 2020

Roma tez jeszcze zaciska :) jak siega i chwyta zabawki to.oczywiscie rozluznia albo czasem uda jej sie podniesc na otwartych dloniach wiec chyba wszystko ok. To moze to co robi to bardziej pełzanie bo odpycha sie nogami i podsuwa do przodu. Troche jakby sie czołgała
 
reklama
@Cookie_ u nas też ostatnio radar się włączył i Jasiek tylko ładnie śpi na spacerach. Normalnie ręce mi opadają jak dźwigam na 2. piętro małego w gondoli z nadzieją, że jeszcze pośpi, a on w domu patrzy na mnie otwartymi oczkami i się śmieje🙈 Obecnie też w ciągu dnia robi dwie półgodzinne drzemki. A już tak od 17 robi się marudny.
Co do noszenia to u nas już od dawna nie sprawdza się pozycja jak fasolkę, płaczę i wygina się, także noszę, albo plecami do mojego brzucha z pupą podwiniętą, albo tak jak na zdjęciu od @Olga089. Leżaczek działa na chwilę, wogóle przyjmuję w nim dziwną pozycję z nogami tak na pół wyprostowanymi🤷‍♀️Wysoki podpór z zaciśniętymi piąstkami. Tylko jak sięga zabawki to rozluźnia.
 
@Cookie_ u nas też ostatnio radar się włączył i Jasiek tylko ładnie śpi na spacerach. Normalnie ręce mi opadają jak dźwigam na 2. piętro małego w gondoli z nadzieją, że jeszcze pośpi, a on w domu patrzy na mnie otwartymi oczkami i się śmieje🙈 Obecnie też w ciągu dnia robi dwie półgodzinne drzemki. A już tak od 17 robi się marudny.
Co do noszenia to u nas już od dawna nie sprawdza się pozycja jak fasolkę, płaczę i wygina się, także noszę, albo plecami do mojego brzucha z pupą podwiniętą, albo tak jak na zdjęciu od @Olga089. Leżaczek działa na chwilę, wogóle przyjmuję w nim dziwną pozycję z nogami tak na pół wyprostowanymi🤷‍♀️Wysoki podpór z zaciśniętymi piąstkami. Tylko jak sięga zabawki to rozluźnia.
Wypisz wymaluj moja mała 🤣 U nas w leżaczku podnoszenie się do góry (dźwiganie się)
 
To noszenie na fasolkę to u nas nie przejdzie. Odkąd Nela trzyma główkę to noszę ja na prosto brzuszek do brzuszka albo plecy-brzuszek.
Z tym spaniem też miałam Was pytać, u nas są to dwie -3 drzemki dziennie po max. 20-30 minut. Nawet na spacerku nie chce mi spać.
Mata edukacyjna została spakowana za to od kilku tygodni mamy mate Humbi i odkąd Nela nie nauczyła się przekręcać na brzuszek to zostawała zawsze na macie. Teraz pełza po całym pokoju, pręży się, to dupka w górze to rączki prostuje, to ryje buzią w zabawkach jak dzik 😁 też się zastanawiam czy ona prędzej nie zacznie raczkować niż siadać. Czy ma piąstki zaciśnięte czy otwarte to zwrócę uwagę jutro i Wam napisze (czy to ma znaczenie?)🙂
 
@alible masz puzzle czy te całościową matę? Jeśli całościową to ona taka ceratkowa czy piankowa i grubsza jak puzzle?
To jest dokładnie ta mata:
Bardziej ceratkowa, łatwa w czyszczeniu (często zdarza się Neli ulać na nią, to wystarczy mokra szmatką przetrzeć i do sucha).
Można wybrać różny rozmiar w zależności od wielkości pokoju. Naprawdę polecam 👍

PS. Nela ma otwarte piąstki jak się podnosi.
 
Dziewczyny kiedy planujecie przesiadke do spacerowki. Moj juz prawie na styk i chyba niedlugo zmienie tylko boje sie ze bedzie sie podnosil ciagle
 
Ehh @middayjoy znam to... moja ledwo siw miesci plus krzyczy bo nic nie widzi (musze ja wozic na brzuchu i wystawia glowe jak pelikan) ale jednak chce maksymalnie dlugo ja przetrzymac w gondoli zeby tych plecow tak nie eksploatowac. Mysle ze max za miesiac bedziemy zmieniac.
 
reklama
Ehh @middayjoy znam to... moja ledwo siw miesci plus krzyczy bo nic nie widzi (musze ja wozic na brzuchu i wystawia glowe jak pelikan) ale jednak chce maksymalnie dlugo ja przetrzymac w gondoli zeby tych plecow tak nie eksploatowac. Mysle ze max za miesiac bedziemy zmieniac.
U nas dziś, najpóźniej jutro wielki test spacerówki. Pomimo, że Nela nie siada, to na szczęście spacerówki mają opcje na leżąco. Powód ten sam co u Ciebie, mała już powoli się nie mieści a po drugie też jest mega ciekawa jak jedziemy no i wydaje mi się, że w spacerówce jest większa cyrkulacja powietrza 🙂
 
Do góry