reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Hej dziewczyny, ja troche dzis podlamana, bylam u lekarza zaczal mi sie 38 tydz dziecko juz wazu 3 700 leksrz mowi ze pasowalo by juz rodzic jak mnie do 2 tyg nie wezmie mam sie u niego zjawic... Ja nie wiem pilnuje czlowiek cukrow nie ma skokow codziennie masakrycznych tych cukrow a i tak. Mlody juz taki duzy....
Kobieto usg przełamuje wagę jesli brzuszek nie odbiega za bardzo od daty z miesiączki to rozmiar dziecka niby nie zależy od cukrzycy a z drugiej strony lepiej ze chce lekarz uważać bo nie ma sensu meczyc się z rodzeniem bardzo dużego dziecka więc przestań juz myśleć o cukrzycy tylko przyspieszaj porod jak możesz
 
reklama
Przeraza mnie porod duzego dziecka dlatego tak schizuje... Moj 1 syn urodzil sie z waga 3800 i tez mialam cukrzycę ciazowa ale pamietwm ze na usg wychodzilo ze wazy 3 kg... Urodzilam tudz pozniej. To dlatego tera jestem taka wystraszona ze on juz wazy 3 700 a ja jeszcze 2 tyg moge chodzić. No zobaczymy spaceruje ruszam sie mam nadzieje ze porod zacznie sie nie dlugo i bedzie wszystko wporzadku😀
 
Hej jestem nową na tym wątku dziś robiłam test obciążenia glukoza I niestety nie wyszedł najlepiej a wizyta mam dopiero w piątek I nie wiem czego się spodziewać
Moje wyniki to: 82-183-167 trochę za wysoko po glukozie Nie wiem czy najpierw będzie święta czy od razu wkroczy z insuliną
 
Hej jestem nową na tym wątku dziś robiłam test obciążenia glukoza I niestety nie wyszedł najlepiej a wizyta mam dopiero w piątek I nie wiem czego się spodziewać
Moje wyniki to: 82-183-167 trochę za wysoko po glukozie Nie wiem czy najpierw będzie święta czy od razu wkroczy z insuliną
Na poczatek sama dieta. Wyeliminowac cukier, bialy chleb, biale makarony. Pierwsze dwa tygodnie sa najgorsze bo probujesz co mozesz a co nie. A w ktorym tc jestes?
 
@Bunia29 dziękuję za słowo otuchy :) czekam z niecierpliwością na spotkanie z diabetologiem. Mam nadzieję że spotkał się już z takimi egzemplarzami jak ja :) niestety wymioty mi raczej szybko nie ustąpią, jestem w trzeciej ciąży o w trakcie dwóch poprzednich męczyły mnie bardzo intensywnie do połowy a sporadycznie aż do samego końca. Zapisuje już wyniki w zeszycie, czasem nie zdążę zmierzyć bo wcześniej zwrócę, a czasem zmierzę a chwilę później zwracam. Stresuje mnie ta sytuacja bo w żadnej z poprzednich ciąż nie miałam cukrzycy. Z wymiotami radziłam sobie ale najłatwiej przychodzi mi spożywanie produktów które są w cukrzycy zabronione, jak np. miękki biały makaron. Jak się dowiem coś od diabetologa, to zostawie info dla następnych , które być może będą się borykać z taką kombinacją dolegliwości ciążowych :)
Edit: u mnie naturalne metody zwalczania mdłości i wymiotów nie działają, wypróbowałam wszystkich (imbiry cytryny migdały itd) a także opaski uciskowe na nadgarstki, dlatego jestem na lekach.


Hej ja juz dawno po porodzie ale tez mialam cukry w ciazy...
Bylam na diecie co u mnie nie dzialalo. . Lekarka ktora mnie prowadzila z poradii cukrzycowej mowila by cukry byly na czczo miedzy 70-90 najlepiej 80 i do tego dazylam przyjmyjac insuline... mimo diety i insuliny bywalo roznie. Insulina na noc 65j i do jedzenia 25j (na noc 4/5 wkluć) i to nie prawda ze wymioty i mdlosci przechodza po 14 tygodniu... u mnie trwaly do 7 miesiaca włącznie... 😐 wiem jak sie czujesz bo to jest straszne jak juz cos zjesz to odrazu tego jie ma 🤢🤮 ze swojej strony moge powiedziec ze leczenie insulina jest bezpieczne (moje dziecko jest w 100% zdrowe) i nie ma sie czego bac. Nieleczona cukrzyca pozostawia u dziecka w nadnerczach i w mozgu zmiany ktore moga a nie muszą pozostac. Byla na sali ze mna dziewczyna ktora mimo iz miala cukrzyce nie leczyla jej... 3mam kciuki zeby mdlosci Ci szybko przeszly 😁
 
Strona główna babyboom.plForum BabyBoom
Amur

reklama
Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Przejdź do nowychObserwuj
[IMG alt="monika1708"]https://mxf01.bbstatic.pl/avatars/m/195/195186.jpg?1591365375[/IMG]
monika1708
Fanka BB :)

Wczoraj o 18:04
Tuniadd pisze:
Wszystkie ciężarne z cukrzyca walczą z tym porannym cukrem i każdemu co innego pomaga .... Albo o nie ... Mi nie pomogło akurat zupełnie nic znaczy dieta pomogla na dwa miesiące a później insulina nie bylo żadnego wyjścia... Ani mleko ani kanapka o 22 ani jej brak więc złotego środka nikt ci nie poda bo każdy organizm jest inny musisz próbować co u ciebie zadziała czy kanapka z wedlina czy pół bułki z dzemem czy szklanka mleka czy tez zjedzenie ostatniego posiłku o 19.... Myślę że powinnaś spytać lekarza co możesz z tym zrobić lub pójść do dietetyka który spojrzy na to co jesz i doradzi co zmienić
Kliknij żeby rozwinąć...
Ja kombinowałam i zjeść wcześniej i przed samym spaniem i Gucio to dało, niestety insulina ale działa
emoji846.png


Lubię to!CytatOdpowiedz
Report

reklama
B
Bunia29
Zaciekawiona BB

Wczoraj o 19:15
Karanga pisze:
Część dziewczyny. Nieśmiało się witam bo ginekolog stwierdził cukrzycę ciążową. Jestem przed wizytą u diabetologa. Kłuje się już i sprawdzam. Póki co na czczo ok 100 (wiem że za dużo), po posiłkach poniżej 120. Ale nie o tym chciałam. Otóż ja jestem dopiero w 14tc i od początku ciąży bardzo dużo wymiotuje, skończyło się odwodnieniem, kroplówkami i -5kg na wadze. Czy któraś z Was walczyła jednocześnie z cukrzyca i z wymiotami? Jak to pogodzic? Bywają dni że nie przyjmuje nic (ani wody ani jedzenia) bo od rana do wieczora wszystko co spróbuję zjeść/wypić to zwracam. W przeciętnym dniu wymiotuje ok 3-5 razy. Rzadko się zdarza że wymioty mam tylko z rana. Czy od razu insuline brać?
Część 🙂 witamy na naszym forum, moim zdaniem najlepiej będzie skonsultować się z diabetologiem pewnie na początku zaleci regulacje dietą a nie od razu insulinę, wiele dziewczyn jest w stanie sama dieta do końca ciąży trzymać dobre cukry, tylko jak masz problem z wymiotami to też będzie trudno regulować dietą, ale już wchodzisz w drugi trymestr więc teoretycznie wymioty powinny odpuścić ja ze swojej strony mogę polecić wodę z imbirem i cytryną na takie problemy, na pewno nie należy się bać insuliny, ja się bardzo obawiałam, ale okazało się że te kilka jednostek na noc daje dużo spokoju, wcześniej jak tylko się budziłam to bałam się wyniku jaki zobaczę a to był tylko niepotrzebny stres 😉 oby udało Ci się zwalczyć te wymioty, powodzenia 🙂

Lubię to!CytatOdpowiedz
Report
  • Lubię to!
Reakcje:Karanga
[IMG alt="Karanga"]https://mxf01.bbstatic.pl/avatars/m/197/197853.jpg?1590051201[/IMG]
Karanga
Fanka BB :)

Wczoraj o 19:30
@Bunia29 dziękuję za słowo otuchy :) czekam z niecierpliwością na spotkanie z diabetologiem. Mam nadzieję że spotkał się już z takimi egzemplarzami jak ja :) niestety wymioty mi raczej szybko nie ustąpią, jestem w trzeciej ciąży o w trakcie dwóch poprzednich męczyły mnie bardzo intensywnie do połowy a sporadycznie aż do samego końca. Zapisuje już wyniki w zeszycie, czasem nie zdążę zmierzyć bo wcześniej zwrócę, a czasem zmierzę a chwilę później zwracam. Stresuje mnie ta sytuacja bo w żadnej z poprzednich ciąż nie miałam cukrzycy. Z wymiotami radziłam sobie ale najłatwiej przychodzi mi spożywanie produktów które są w cukrzycy zabronione, jak np. miękki biały makaron. Jak się dowiem coś od diabetologa, to zostawie info dla następnych , które być może będą się borykać z taką kombinacją dolegliwości ciążowych :)
Edit: u mnie naturalne metody zwalczania mdłości i wymiotów nie działają, wypróbowałam wszystkich (imbiry cytryny migdały itd) a także opaski uciskowe na nadgarstki, dlatego jestem na lekach.

Lubię to!CytatOdpowiedz
Report
T
Tuniadd
Fanka BB :)

Wczoraj o 22:15
Menia2512 pisze:
Hej dziewczyny, ja troche dzis podlamana, bylam u lekarza zaczal mi sie 38 tydz dziecko juz wazu 3 700 leksrz mowi ze pasowalo by juz rodzic jak mnie do 2 tyg nie wezmie mam sie u niego zjawic... Ja nie wiem pilnuje czlowiek cukrow nie ma skokow codziennie masakrycznych tych cukrow a i tak. Mlody juz taki duzy....
Kliknij żeby rozwinąć...
Kobieto usg przełamuje wagę jesli brzuszek nie odbiega za bardzo od daty z miesiączki to rozmiar dziecka niby nie zależy od cukrzycy a z drugiej strony lepiej ze chce lekarz uważać bo nie ma sensu meczyc się z rodzeniem bardzo dużego dziecka więc przestań juz myśleć o cukrzycy tylko przyspieszaj porod jak możesz

Lubię to!CytatOdpowiedz
Report
M
Menia2512
Fanka BB :)

Dziś o 15:50
Przeraza mnie porod duzego dziecka dlatego tak schizuje... Moj 1 syn urodzil sie z waga 3800 i tez mialam cukrzycę ciazowa ale pamietwm ze na usg wychodzilo ze wazy 3 kg... Urodzilam tudz pozniej. To dlatego tera jestem taka wystraszona ze on juz wazy 3 700 a ja jeszcze 2 tyg moge chodzić. No zobaczymy spaceruje ruszam sie mam nadzieje ze porod zacznie sie nie dlugo i bedzie wszystko wporzadku😀

Lubię to!CytatOdpowiedz
Report
M
MałaBi
Zaangażowana w BB

minut temu: 9
Hej jestem nową na tym wątku dziś robiłam test obciążenia glukoza I niestety nie wyszedł najlepiej a wizyta mam dopiero w piątek I nie wiem czego się spodziewać
Moje wyniki to: 82-183-167 trochę za wysoko po glukozie Nie wiem czy najpierw będzie święta czy od razu wkroczy z insuliną

Lubię to!CytatOdpowiedz
Report
A
a.szczypiorek
Fanka BB :)

minut temu: 6
MałaBi pisze:
Hej jestem nową na tym wątku dziś robiłam test obciążenia glukoza I niestety nie wyszedł najlepiej a wizyta mam dopiero w piątek I nie wiem czego się spodziewać
Moje wyniki to: 82-183-167 trochę za wysoko po glukozie Nie wiem czy najpierw będzie święta czy od razu wkroczy z insuliną
Kliknij żeby rozwinąć...
Na poczatek sama dieta. Wyeliminowac cukier, bialy chleb, biale makarony. Pierwsze dwa tygodnie sa najgorsze bo probujesz co mozesz a co nie. A w ktorym tc jestes?

Lubię to!CytatOdpowiedz
Report
[IMG alt="Amur"]https://mxf01.bbstatic.pl/avatars/m/189/189220.jpg?1553781330[/IMG]
Amur
Fanka BB :)

Przed chwilą
Karanga pisze:
@Bunia29 dziękuję za słowo otuchy :) czekam z niecierpliwością na spotkanie z diabetologiem. Mam nadzieję że spotkał się już z takimi egzemplarzami jak ja :) niestety wymioty mi raczej szybko nie ustąpią, jestem w trzeciej ciąży o w trakcie dwóch poprzednich męczyły mnie bardzo intensywnie do połowy a sporadycznie aż do samego końca. Zapisuje już wyniki w zeszycie, czasem nie zdążę zmierzyć bo wcześniej zwrócę, a czasem zmierzę a chwilę później zwracam. Stresuje mnie ta sytuacja bo w żadnej z poprzednich ciąż nie miałam cukrzycy. Z wymiotami radziłam sobie ale najłatwiej przychodzi mi spożywanie produktów które są w cukrzycy zabronione, jak np. miękki biały makaron. Jak się dowiem coś od diabetologa, to zostawie info dla następnych , które być może będą się borykać z taką kombinacją dolegliwości ciążowych :)
Edit: u mnie naturalne metody zwalczania mdłości i wymiotów nie działają, wypróbowałam wszystkich (imbiry cytryny migdały itd) a także opaski uciskowe na nadgarstki, dlatego jestem na lekach.


Hej ja juz dawno po porodzie ale tez mialam cukry w ciazy...
Bylam na diecie co u mnie nie dzialalo. . Lekarka ktora mnie prowadzila z poradii cukrzycowej mowila by cukry byly na czczo miedzy 70-90 najlepiej 80 i do tego dazylam przyjmyjac insuline... mimo diety i insuliny bywalo roznie. Insulina na noc 65j i do jedzenia 25j (na noc 4/5 wkluć) i to nie prawda ze wymioty i mdlosci przechodza po 14 tygodniu... u mnie trwaly do 7 miesiaca włącznie... 😐 wiem jak sie czujesz bo to jest straszne jak juz cos zjesz to odrazu tego jie ma 🤢🤮 ze swojej strony moge powiedziec ze leczenie insulina jest bezpieczne (moje dziecko jest w 100% zdrowe) i nie ma sie czego bac. Nieleczona cukrzyca pozostawia u dziecka w nadnerczach i w mozgu zmiany ktore moga a nie muszą pozostac. Byla na sali ze mna dziewczyna ktora mimo iz miala cukrzyce nie leczyla jej... 3mam kciuki zeby mdlosci Ci szybko przeszly 😁
 
Hej ja juz dawno po porodzie ale tez mialam cukry w ciazy...
Bylam na diecie co u mnie nie dzialalo. . Lekarka ktora mnie prowadzila z poradii cukrzycowej mowila by cukry byly na czczo miedzy 70-90 najlepiej 80 i do tego dazylam przyjmyjac insuline... mimo diety i insuliny bywalo roznie. Insulina na noc 65j i do jedzenia 25j (na noc 4/5 wkluć) i to nie prawda ze wymioty i mdlosci przechodza po 14 tygodniu... u mnie trwaly do 7 miesiaca włącznie... 😐 wiem jak sie czujesz bo to jest straszne jak juz cos zjesz to odrazu tego jie ma 🤢🤮 ze swojej strony moge powiedziec ze leczenie insulina jest bezpieczne (moje dziecko jest w 100% zdrowe) i nie ma sie czego bac. Nieleczona cukrzyca pozostawia u dziecka w nadnerczach i w mozgu zmiany ktore moga a nie muszą pozostac. Byla na sali ze mna dziewczyna ktora mimo iz miala cukrzyce nie leczyla jej... 3mam kciuki zeby mdlosci Ci szybko przeszly 😁
 
Hej dziewczyny, wiele z Was ma problem z dużą waga dzidziusia a u mnie wyszło zupełnie odwrotnie 37+6 a waga niecałe 2800, do tego kość udowa poniżej 10 centyla, nie wiem czy to może mieć związek z cukrzycą ciążową, czy tą dietą mogłam zaszkodzić dziecku w sensie miał zbyt mało składników odżywczych ? Miała któraś z Was taki problem ?
 
reklama
Hej dziewczyny, wiele z Was ma problem z dużą waga dzidziusia a u mnie wyszło zupełnie odwrotnie 37+6 a waga niecałe 2800, do tego kość udowa poniżej 10 centyla, nie wiem czy to może mieć związek z cukrzycą ciążową, czy tą dietą mogłam zaszkodzić dziecku w sensie miał zbyt mało składników odżywczych ? Miała któraś z Was taki problem ?
Moja córka w pierwszej ciąży była cały czas poniżej 3 centyla urodziła się z waga 3130 Wuec całkiem ok potem do roku czasu wagowo byla ponizej 3 centyla wzrostowo w 50 centylu... Do tej pory jest całkiem wysoka i szczupła obecnie powyzej 10 centyla naprawdę dzieci sa różne skoro masz opanowana cukrzyce to dziecku nic nie będzie a jak bys jadla za mało twoje wyniki by spadly bo dziecko i tak ciągnie z ciebie co potrzebuje nie martw się na zapas
 
Do góry