reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża odrazu po okresie

Dołączył(a)
13 Lipiec 2020
Postów
1
Witamy staramy się z narzeczonym o kolejne dziecko mamy już synka dwa latka i trzy miesiące temu niestety poroniłam . A więc miesiączki mam nie regularne przed miesiączką robiłam test i wyszedł negatywnie później pojawił się okres trwał 5 dni i był w miarę obfity ale teraz 5 dni po miesiączce czuje kłócie w prawym jajniku boli mnie podbrzusze i często jest mi nie dobrze . Czy jest możliwe że 5 dni po okresie można być w ciąży ?
 
reklama
Witamy staramy się z narzeczonym o kolejne dziecko mamy już synka dwa latka i trzy miesiące temu niestety poroniłam . A więc miesiączki mam nie regularne przed miesiączką robiłam test i wyszedł negatywnie później pojawił się okres trwał 5 dni i był w miarę obfity ale teraz 5 dni po miesiączce czuje kłócie w prawym jajniku boli mnie podbrzusze i często jest mi nie dobrze . Czy jest możliwe że 5 dni po okresie można być w ciąży ?
Raczej jesteś w trakcie lub przed owulacja, stąd zmiany w organizmie i kłucie w jajniku
 
Ja w swoją pierwszą ciążę zaszłam właśnie 3 dni po okresie, w życiu nie sądziłam, że jest to możliwe, ale wtedy nawet nie monitorowałam swojego cyklu.

Także tak, jest to możliwe :)

Chociaż u mnie kłucie w jajniku to typowy ból owulacyjny. Zrób za jakiś czas test, albo idź na betę i będzie wszystko jasne.
 
Witamy staramy się z narzeczonym o kolejne dziecko mamy już synka dwa latka i trzy miesiące temu niestety poroniłam . A więc miesiączki mam nie regularne przed miesiączką robiłam test i wyszedł negatywnie później pojawił się okres trwał 5 dni i był w miarę obfity ale teraz 5 dni po miesiączce czuje kłócie w prawym jajniku boli mnie podbrzusze i często jest mi nie dobrze . Czy jest możliwe że 5 dni po okresie można być w ciąży ?
Mdlosci pojawiaja sie po mniej wiecej miesiacu od zaplodnienia. To moga byc jedynie objawy nadchodzacej owulacji. Zazwyczaj wypada to 14 dzien cyklu. Klucie w jajniku zazwyczaj swiadczy o owulacji.
 
Hej dziewczyny staram się z narzeczonym już 5 miesiac i nic. Zastanawiam się czy jak będziemy to robić zaraz po okresie często to czy się uda.
 
Nie mialam, mam nieregularne cykle może po prostu do tej pory nie trafiałam na odpowiedni moment. Teraz mam inna metodę poprostu regularnie co 2 dzień albo i codzienne przytulanie :) może to przyniesie efekty

Przyjmuje się, że zdrowa para uprawiająca seks regularnie co 2-3 dni, ma co miesiąc 30% szans na zajście w ciąże i ta ciąża powinna pojawić się w ciągu 12 miesięcy.

Tak więc u was nadal mieścicie się w statystykach, szczególnie że z wpisu wynika, że wcześniej regularnego seksu nie było.

Niemniej jednak skoro masz nieregularne cykle odwiedziłabym ginekologa i sprawdziła czy do owulacji w ogóle dochodzi, bo też szkoda "marnować" 12 miesięcy jeżeli nie ma owulacji
 
Przyjmuje się, że zdrowa para uprawiająca seks regularnie co 2-3 dni, ma co miesiąc 30% szans na zajście w ciąże i ta ciąża powinna pojawić się w ciągu 12 miesięcy.

Tak więc u was nadal mieścicie się w statystykach, szczególnie że z wpisu wynika, że wcześniej regularnego seksu nie było.

Niemniej jednak skoro masz nieregularne cykle odwiedziłabym ginekologa i sprawdziła czy do owulacji w ogóle dochodzi, bo też szkoda "marnować" 12 miesięcy jeżeli nie ma owulacji
Owulacje raczej mam , mam 6 letniego syna. Problemem raczej może być ciut inna budowa niż powinna być ale to nie jest przeciwskazanie do bycia w ciazy tylko.nieco utrudnia. Zobaczę ta moja metodą czy się uda jak nie wyjdzie jeszcze przez kilka miesięcy zbadam owulacji czy jest ale czasami mnie kluje jakby jajnik itp a to chyba z tego co wyczytałam mi,e być objaw właśnie owulacji
 
reklama
Owulacje raczej mam , mam 6 letniego syna. Problemem raczej może być ciut inna budowa niż powinna być ale to nie jest przeciwskazanie do bycia w ciazy tylko.nieco utrudnia. Zobaczę ta moja metodą czy się uda jak nie wyjdzie jeszcze przez kilka miesięcy zbadam owulacji czy jest ale czasami mnie kluje jakby jajnik itp a to chyba z tego co wyczytałam mi,e być objaw właśnie owulacji
Ja bym zaczęła od sprawdzenia, czy serio jest owulacja.
Najpierw zrobić w domu testy owulacyjne i jak będzie peak, to podejść do ginekologa na USG.
Nic trudnego, a moze się okazać, że zaoszczędzisz sobie tym kilka miesięcy.
 
Do góry