reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Do Mam kp na leżąco (na boku)

kipotka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Sierpień 2019
Postów
247
Miasto
Warszawa
Witajcie. Od 1,5 miesiąca ze względu na problemy z kręgosłupem karmię piersią w pozycji leżącej. Mój Synuś ma prawie 4 miesiące. Niestety zorientowałam się, że robię to nieprawidłowo, bo Maluch leży na wznak i przekręca główkę do piersi. Chyba powinna to być pozycja brzuch do brzucha, aby nie wykrzywiał głowy. Odkąd wiem, że karmię źle próbuję Go przekręcać na boczek, ale bidulek płacze i chce wracać do dobrze znanej pozycji, gdzie wykrzywia główkę. Jak biorę go na poduszkę i przekręcam boczkiem jest taka sama reakcja. W nocy na śpiocha mu wszystko jedno, ale w dzień niestety męczymy się, bo zależy mi aby robić to dobrze. Przede wszystkim martwię się czy przez te 1,5 mies. nie stało się coś złego na skutek złej pozycji. Po drugie, czy się przestawi na leżenie boczkiem. Pomyślałam, że będę ściągać mleko i podawać butlą aby trzymał główkę prosto przy karmieniu. Jednocześnie będę też próbowała podawać pierś i karmić prawidłowo. Może za jakiś czas zapomni o złej pozycji i będzie leżał na boczku, ale czy nie odrzuci piersi jedząc z butli? Już tak miałam, że po kilku razach z butelką nie chciał piersi, ale po kilku płaczach udało się wrócić do kp.
Pytanie do Was: czy może nie tylko ja tak karmię i nic złego się nie stanie, gdy będzie jadł na wznak, a nie bokiem? Nie wiem czy robić tę rewolucję z butlą, bo boję się że odrzuci pierś i już nie wrócę do kp albo co gorsza przejdziemy na karmienie mieszane lub mleko modyfikowane. Dziś niestety musiałam podać mm, bo prawie nie udało mi się ściągnąć pokarmu laktatorem.
 
reklama
Moj maly tez tak je..ma 5 miesięcy...lezy na plecach i tylko glowke przekreca przy jedzeniu...ale tez lubi spac w twj pozycji.Ile razy bym go nie dala na boczek raz dwa juz na plecach lezy..ja zmieniam w tym wypadku strony karmienia..by mial raz na lewo raz na prawo głowę..jestesmy pod stalą opieką neurologa z racji wczesniactwa..i wsio jest ok...nie ma zadnych skrzywien..prztkurczy z tego powodu.Poprostu tak im wygodnie:) jedne dzieci nie lubia spac na plecach np.:)
 
Moj maly tez tak je..ma 5 miesięcy...lezy na plecach i tylko glowke przekreca przy jedzeniu...ale tez lubi spac w twj pozycji.Ile razy bym go nie dala na boczek raz dwa juz na plecach lezy..ja zmieniam w tym wypadku strony karmienia..by mial raz na lewo raz na prawo głowę..jestesmy pod stalą opieką neurologa z racji wczesniactwa..i wsio jest ok...nie ma zadnych skrzywien..prztkurczy z tego powodu.Poprostu tak im wygodnie:) jedne dzieci nie lubia spac na plecach np.:)
Mój Synuś też tak zasypia. Zasypia przy cycu najczęściej i właśnie główka w bok i rączki do góry. O ile czasem daje się przekonać do jedzenia boczkiem, o tyle gdy chce spać to już płacze, że koniecznie chce jeść na wznak, bo chce tak zasnąć :) Uspokoiłaś mnie. Bardzo Ci dziękuję. Ufam, że skoro jesteście pod opieką neurologa to wiedziałabyś, że ta pozycja szkodzi. Oby więcej Mam jeszcze potwierdziło, że Maluchowi nic nie będzie pomimo odwracania główki. Niby wszędzie piszą, że musi być zachowana symetria i musi być brzuch do brzucha, dlatego się przestraszyłam "naszej" wersji.
 
Mój Synuś też tak zasypia. Zasypia przy cycu najczęściej i właśnie główka w bok i rączki do góry. O ile czasem daje się przekonać do jedzenia boczkiem, o tyle gdy chce spać to już płacze, że koniecznie chce jeść na wznak, bo chce tak zasnąć :) Uspokoiłaś mnie. Bardzo Ci dziękuję. Ufam, że skoro jesteście pod opieką neurologa to wiedziałabyś, że ta pozycja szkodzi. Oby więcej Mam jeszcze potwierdziło, że Maluchowi nic nie będzie pomimo odwracania główki. Niby musi być zachowana symetria.
Kochana..kazda dzidzia jest inna:)ja czasem podkladam pod buzie zlozona pieluszke by nie mial glowki calkiem na bok..wtedy ma bardziej Wrociną w moja strone a ja sie ukladam na brzuchu bardziej:))))))))))
 
Ja też karmię na leżąco, raczej na boku ale zdarza się na wznak. Nie podawałabym butelki ani mm, widocznie tak mu dobrze :)
 
Ja karmie kpi /corka prawie 6,5 miesiaca/.
Jak zaczniesz podawac butelka to juz nie bedzie chcial piersi a sciaganie mleka laktatorem wcale takie fajne nie jest.
Im dziecko starsze tym bardziej krzywo je - moja z butelka to teraz w dzien potrafi 'biegac na lezaco' tzn. Wszystkimi konczynami majta i glowa tez kreci - nie ma mowy o karmieniu z wyprostowana glowa.
Co do lezenia na boku to moja odkad umie sie okrecic na plecy to na boku nie polezy, a spi z glowka raz w prawo a raz w lewo a czasem na wprost - dziecka nie da sie zmusic do lezenia w wymarzonej dla nas 'foremce'.

Bedzie dobrze - nie rezygnuj z kp jesli to lubisz.
 
Ja karmie kpi /corka prawie 6,5 miesiaca/.
Jak zaczniesz podawac butelka to juz nie bedzie chcial piersi a sciaganie mleka laktatorem wcale takie fajne nie jest.
Im dziecko starsze tym bardziej krzywo je - moja z butelka to teraz w dzien potrafi 'biegac na lezaco' tzn. Wszystkimi konczynami majta i glowa tez kreci - nie ma mowy o karmieniu z wyprostowana glowa.
Co do lezenia na boku to moja odkad umie sie okrecic na plecy to na boku nie polezy, a spi z glowka raz w prawo a raz w lewo a czasem na wprost - dziecka nie da sie zmusic do lezenia w wymarzonej dla nas 'foremce'.

Bedzie dobrze - nie rezygnuj z kp jesli to lubisz.
Niestety Hubcio bardzo lubi butlę i później marudzi przy cycu. Powalczę o kp bez butli bo już zapał te karmienie na boczku i tylko czasem się buntuje. Nie będę już się przejmowała skoro potrafi jeść tak i tak. Bardzo mi pomogły wszelkie porady i uspokoiło to, że nie tylko ja karmię w ten sposób i to jest okej.
 
W tym wieku to już może sobie tak ssać. Niedługo zacznie się laktojoga [emoji2957]
 
Wiecie, że fajnie załapał tę pozycję na boczku i teraz sam się tak przekręca do karmienia i wręcz lubi na boku a nie chce na wznak? Strasznie jestem z Niego dumna. Niepotrzebnie się martwiłam :)
 
reklama
Do góry