reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.

Ja chodzę do lekarzy tylko prywatnie, wiec na NFZ skierowań nie dostanę, ale to nie problem po prostu moja rodzina i chłopak musza mieć na papierze, ze potrzebuje jakichś badań faktycznie, a nie sobie choroby wymyślam, bo chyba im się wydaje, ze jak mam 20 lat to złe samopoczucie i choroby mnie nie mogą dotyczyć, choć nigdy nie rozumiem po co bym sobie miała wymyślać tym bardziej, ze pobierania krwi boje się do tego stopnia, ze wręcz mdleje, a już ostatnie wyniki im pokazały, ze jak mówię, ze się źle czuje to faktycznie tak jest. A właśnie zauważyłam po tym co pisałaś na różnych innych wątkach, ze zaczęłaś chyba starania dość wcześnie czy to z powodu tych chorób czy po prostu tak chciałaś, bo naczytałam się, ze przy tym to najlepiej nie zwlekać z takimi rzeczami, bo z czasem może się dziać różnie, ale nie wiem czy to prawda, a wolałabym się za jakiś czas nie dowiedzieć, ze jest za późno [emoji19]
Chcieliśmy tak wcześnie. Zaczęłam współżyć bez zabezpieczenia z moim obecnym mężem 10 lat temu i do tej pory byłam w ciąży 5 razy ale niestety żadnego dziecka w domu nie mam. Jesteśmy pod opieką w klinice leczenia niepłodności.

To jest bzdura że myślą że jak osoba jest młoda że nie może być na nic chora i wogule. Jeśli chodzisz prywatnie to przed wizytą zrób sobie chociaż wit d3 wit b12 cynk selen jod. A jak dostaniesz okres to między 2 a 5dc lh fsh estradiol PRL shbg testosteron androstendion dhea
 
reklama
Hej 😊, tydzień temu zostało u mnie zdiagnozowane hashimoto i niedoczynność tarczycy 😞 . Mam kilka pytań, których oczywiście pod wpływem nerwów nie zadałam lekarzowi 😅 przyjmuje letrox 25 i duphaston, ponieważ moje cykle trwają po 90 dni i są bezowulacyjne. Nie do końca wiem co i jak z tymi chorobami, a nie doszukałam się żadnego wątku o tej tematyce. W internecie jest mnóstwo sprzecznych informacji. Czy przy tych chorobach powinnam przyjmować jakieś suplementy poza hormonami, jeśli tak to jakie i czy przy tsh 7 dawka letroxu 25 nie jest zbyt niska, czy powinnam przejść na jakąś dietę bądź unikać jakiegoś konkretnego jedzenia? Czy przy tej chorobie bez duphastonu moje cykle są w ogóle do uregulowania i czy jest szansa na posiadanie dzieci? I jak sobie radzić z objawami takimi jak zmęczenie, senność i zawroty głowy, czy przewlekłe bóle podbrzusza przy tej chorobie i tak rozregulowanym cyklu są normalne? 🤔
Hej. U mnie zdiagnozowano Hashimoto ok 2 lata temu. Miałam TSH 5.6, obecnie mam 1.5 ale.biore letrox 75. Więc uważam że Ty masz za niska dawkę. Przeciwciala przeciwtarczycowe mam na poziomie 80-100. Do.postawienia diagnozy miałam robione USG tarczycy.
Co do objawow to mimo że mam dobre wyniki wciąż jestem zmęczona, senna, nie umiem sobie z tym poradzić.
Mi lekarz zalecił dietę o niskiej indeksie glikemicznym ale niestety jej nie przestrzegam. Gluten ten dobrze jest wykluczyć .
Potwierdzam to co piszą dziewczyny - warto zbadać poziom D3,
 
Bardzo mi przykro, że tyle już musiałaś przejść [emoji17] trzymam kciuki, żeby w klinice Wam pomogli jak najszybciej i wszystko było dobrze [emoji4] postaram się przekonać rodzine, ze powinnam mieć te badania i je zrobić jak najszybciej, a masz może problemy z włosami, bo moje przez ten rok się okropnie zniszczyły, wypadają mi, nie da się ich rozczesać jak są mokre i nie bardzo wiem czego mogę zacząć używać, żeby było trochę lepiej?
Tak problemy mam duże z włosami. Dziennie dwie garście wypadają ale lysa jeszcze nie jestem [emoji1787] ja biorę olej z wiesiołka w kapsułkach on pomaga na włosy skórę i paznokcie i dodatkowo na śluz. Nie przekonuj ich tylko porób badania i im pokaż a jak się nie znają to ich pech. Najważniejsze że mimo młodego wieku badasz się i diagnozujesz a jak coś wychodzi nie tak to próbujesz to z lekarzami "naprawiać"
 
Hej. U mnie zdiagnozowano Hashimoto ok 2 lata temu. Miałam TSH 5.6, obecnie mam 1.5 ale.biore letrox 75. Więc uważam że Ty masz za niska dawkę. Przeciwciala przeciwtarczycowe mam na poziomie 80-100. Do.postawienia diagnozy miałam robione USG tarczycy.
Co do objawow to mimo że mam dobre wyniki wciąż jestem zmęczona, senna, nie umiem sobie z tym poradzić.
Mi lekarz zalecił dietę o niskiej indeksie glikemicznym ale niestety jej nie przestrzegam. Gluten ten dobrze jest wykluczyć .
Potwierdzam to co piszą dziewczyny - warto zbadać poziom D3,
A badałas wit d3?
 
Tak. Na początku pomimo zwykłej suplementacji miałam niską ok 20. Potem przepisała mi wysoką dawkę i po roku stosowania mam 37 . Nadal mam suplementowac
Dlatego czujesz się nadal zmęczona. Ja miałam 40 i ledwo co się dzień zaczął ja wstałam z łóżka i już byłam zmęczona. Od paru miesięcy zażywam wit d3 w dawce 10000j.m ale muszę iść do lekarza zbadać poziom choć ta wit d3 trudno jest przedawkować. Ale mimo wszystko czuję się dobrze pełna energii nie jestem zmęczona. Poprzednio brałam wit d3 w kroplach ale nic nie ruszyło i na własną rękę biorę taka duża dawkę.
 
Dlatego czujesz się nadal zmęczona. Ja miałam 40 i ledwo co się dzień zaczął ja wstałam z łóżka i już byłam zmęczona. Od paru miesięcy zażywam wit d3 w dawce 10000j.m ale muszę iść do lekarza zbadać poziom choć ta wit d3 trudno jest przedawkować. Ale mimo wszystko czuję się dobrze pełna energii nie jestem zmęczona. Poprzednio brałam wit d3 w kroplach ale nic nie ruszyło i na własną rękę biorę taka duża dawkę.
Czyli myślisz że jest za niska i dlatego zmęczenie nie odpuszcza ?
 
Czyli myślisz że jest za niska i dlatego zmęczenie nie odpuszcza ?
Tak ja miałam na poziomie 40 i zmęczenie było okropne. Od kad biorę wit d3 10000jm jak ręka odjął czyli musiał mi się poziom wit d3 podnieść. Ale tego się dowiem jak jakiś lekarz zdecyduje mi się dać skierowanie na wit d3 bo w DE to kosmos. Wszystko na skierowania. Nic nie mogę zrobić prywatnie.
 
reklama
Do góry