reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2020

Nie dostałam żadnych leków, mam tylko leżeć 🥺 pytanie tylko czy mogę pojechać do szpitala skontrolować to w ciągu dnia kiedy mnie nie boli? Bo kiedy się to zaczyna to nie mogę już nawet racjonalnie myśleć ☹️ Wczoraj po 2 tabletkach paracetamolu zasnęłam z wykończenia tym bólem koło północy. Męczyłam się od 19. Ból jest bardzo podobny do tego co przy okresie, tylko bardziej tępy i nieustający , może nospa tez by mi pomogła? Nie miałam pewności czy można brać ją w ciąży
Nospe możesz brać. A suplementujesz magnez?
 
reklama
Nie dostałam żadnych leków, mam tylko leżeć 🥺 pytanie tylko czy mogę pojechać do szpitala skontrolować to w ciągu dnia kiedy mnie nie boli? Bo kiedy się to zaczyna to nie mogę już nawet racjonalnie myśleć ☹ Wczoraj po 2 tabletkach paracetamolu zasnęłam z wykończenia tym bólem koło północy. Męczyłam się od 19. Ból jest bardzo podobny do tego co przy okresie, tylko bardziej tępy i nieustający , może nospa tez by mi pomogła? Nie miałam pewności czy można brać ją w ciąży
Tak, nospę można brać, działa rozkurczowo. Często lekarze zalecają brać nospę codziennie 3x1 przy występowaniu bóli lub twardnienia brzucha. Ja biorę wtedy kiedy mnie boli, ale nie mam takiego nasilenia jak u Ciebie i sporadycznie.
Na izbę przyjęć mozesz jechać w każdej chwili, nawet jak Cię przestalo boleć. Zrobią Ci pewnie badania kontrolne i mogą na kilka dni zostawić na obserwacji. W moim przypadku jak mialam niedawno bóle podobne do kolki nerkowej to robili mi ktg, usg, badanie ginekologiczne, morfologie i mocz. Mimo poprawnych wynikow i tak woleli zostawic mnie na obserwacji i kilka razy w nocy i w ciągu dbia sprawdzali tętno dziecka lub robili ktg.
Warto jechać, nawet jak okaze się, ze to nic poważnego, bo będziesz spokojniejsza;)
 
Nospe możesz brać. A suplementujesz magnez?
Biorę suplement diety dla kobiet w ciąży femibion 2. Tam jest chyba taka ,,,dzienna zalecana dawka magnezu,, ale poza tym nic dodatkowo nie suplementuje, lekarz nic mi nie przepisuje, o żelazo musiałam w sumie sama się upomnieć kiedy miałam kiepskie wyniki krwi 😕
 
Biorę suplement diety dla kobiet w ciąży femibion 2. Tam jest chyba taka ,,,dzienna zalecana dawka magnezu,, ale poza tym nic dodatkowo nie suplementuje, lekarz nic mi nie przepisuje, o żelazo musiałam w sumie sama się upomnieć kiedy miałam kiepskie wyniki krwi 😕
Też biorę femibion 2, ale on ma tlenek magnezu, czyli najgorzej wchłanialną formę magnezu, równie dobrze mogłoby go nie być. Lepiej suplemetować czymś dodatkowo np. Magne b6, Magne b6 Max lub forte, Asmag itp. Jeśli miałabyś bardzo niski poziom magnezu albo częste twardnienia brzucha to w szpitalu mogą zaproponować kroplówkę z magnezem, to chyba najszybszy sposób na uzupełnienie niedoborów.
 
Biorę suplement diety dla kobiet w ciąży femibion 2. Tam jest chyba taka ,,,dzienna zalecana dawka magnezu,, ale poza tym nic dodatkowo nie suplementuje, lekarz nic mi nie przepisuje, o żelazo musiałam w sumie sama się upomnieć kiedy miałam kiepskie wyniki krwi 😕
Ja przy twardnieniu brzucha biorę magne b6 3x2. W tych suplementach tego jest niewiele...
Nospe czytałam, że też można. Choć mi lekarz nic na ten temat nie mówił.
 
Biorę suplement diety dla kobiet w ciąży femibion 2. Tam jest chyba taka ,,,dzienna zalecana dawka magnezu,, ale poza tym nic dodatkowo nie suplementuje, lekarz nic mi nie przepisuje, o żelazo musiałam w sumie sama się upomnieć kiedy miałam kiepskie wyniki krwi 😕
Ja już biorę 3*2tabl. Magne b6. Magnezu nie da się przedawkować jakby co. Myślę że lekarz na skurcze powinien zalecić ci magnez
 
Tak, nospę można brać, działa rozkurczowo. Często lekarze zalecają brać nospę codziennie 3x1 przy występowaniu bóli lub twardnienia brzucha. Ja biorę wtedy kiedy mnie boli, ale nie mam takiego nasilenia jak u Ciebie i sporadycznie.
Na izbę przyjęć mozesz jechać w każdej chwili, nawet jak Cię przestalo boleć. Zrobią Ci pewnie badania kontrolne i mogą na kilka dni zostawić na obserwacji. W moim przypadku jak mialam niedawno bóle podobne do kolki nerkowej to robili mi ktg, usg, badanie ginekologiczne, morfologie i mocz. Mimo poprawnych wynikow i tak woleli zostawic mnie na obserwacji i kilka razy w nocy i w ciągu dbia sprawdzali tętno dziecka lub robili ktg.
Warto jechać, nawet jak okaze się, ze to nic poważnego, bo będziesz spokojniejsza;)
Dziękuje za wyczerpujące odpowiedzi, jak dobrze Was mieć 🥰 wysłałam już mojego do apteki po porządny magnez i pojadę do najbliższego szpitala skontrolować jak wygląda sytuacja. Dziękuję ❤️
 
Hej i jak sytuacja? Byłaś u lekarza ? To coś poważnego? Miałam wczoraj podobną sytuację, jednak bez tego bólu w kregoslupie . Przez jakieś 2 godziny miałam skorczowe bóle brzucha (szczególnie w górnych częściach). Jestem również w 31 tygodniu, mała odwrócona główka do dolu, na ostatnim badaniu dr kazała mi się oszczędzać, ze względu na składająca się szyjke , reszta w normie. Mówiła że jeśli będzie mnie bolał brzuch to mam wziąć magne b6 a jeśli nie będzie pomagać to jechać na IP żeby dali leki na rozwinięcie płucek. Dodam, że moja niunia ma prawie 1800 , a jak to wygląda u Ciebie ?
 
Dziękuje za wyczerpujące odpowiedzi, jak dobrze Was mieć 🥰 wysłałam już mojego do apteki po porządny magnez i pojadę do najbliższego szpitala skontrolować jak wygląda sytuacja. Dziękuję ❤

Dokładnie jak koleżanki wyżej porządny magnez bo w Twoim suplemencie jakby go nie było, polecam porównanie suplementów u Pana Tabletki tutaj: Link do: Witaminy w ciąży - jak wybrać najlepsze? Ranking 25 popularnych suplementów diety. - Pan Tabletka - można się zdziwić. Ja na tej podstawie wybrałam swój suplement i do niego i tak biorę magnez, a pod koniec ciąży biorę jeszcze wapń bo mam awersję do nabiału, a dzidzi potrzebne teraz i nie chciałabym osłabić sobie i tak słabych zębów i kości.

Dodatkowo na pocieszenie artykuł MamyGinekolog o wypoczywaniu w ciąży https://mamaginekolog.pl/lezenie-odpoczywanie-oto-pytanie/

Magnez i nospa, a w razie niepokojących objawów na pewno przyjmą Cię do szpitala na obserwację. Ciąża to wyjątkowy stan ❤
 
reklama
A ja zastanawiam się nad łóżeczkiem dostawką na początek. Powinno wystarczyc do 6-8 miesiąca. Głównie chodzi o kwestię wygody dla mnie i Maluszka, który bylby w nocy blisko rodziców i nocne karmienia obylyby sie bez wstawania i zabierania/wkladania do łóżeczka. A nie mam za bardzo warunków do spania z dzieckiem w jednym łóżku w nocy (kawalerka, łóżko 140 cm na 2 dorosłe osoby +dziecko to jednak za mało, zeby sie wyspać albo nie przygnieść dziecka)... Znajome mamy opowiadają mi też jak ich dzieci nie chcą spać w swoich łóżeczkach tylko z nimi i mają te zwykłe łóżeczka praktycznie nieużywane...
Miala któraś z Was doświadczenia z dostawką? Jakie są wady/zalety, ewentualnie czym kierować sie przy kupnie?
My kupujemy chicco baby hug 4w1.
Spory wydatek ale ważne było dla mnie żebym mogła się po całym piętrze przemieszczać z dzieckiem jak będę coś robić.
Ma kółka, jest regulowane bezstopniowo i posłuży jak już mały wyrośnie z wersji dostawnej bo może być później i krzeselkiem do karmienia i później takim zwykłym dla trochę starszego dziecka
 
Do góry