reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

Z drugiej strony jak napisałam, że nie robię bety to też były pytania „dlaczego nie robisz?” 🤪 Także tak jak napisałaś to idzie w dwie strony 😃 ja zapytałam wcześniej z ciekawości, bo tak jak mowię, sugerując się forum, zapytałam dwóch lekarzy o skierowanie na betę i nie chcieli mnie skierować, mówiąc ze skoro mam pozytywny test to znaczy, ze jestem w ciąży to po co robić betę? 😋 ale niech każdy sobie robi co uważa ;)
Ja tylko napisałam, że mnie zdziwiło takie podejście lekarza bo dwie kreski nie zawsze oznaczają ciążę. Znam przypadek taki ;) a to czy ktoś robi betę czy nie to każdy tam jak uważa robi :)
 
reklama
Tak ja to rozumiem.. Starania itd.. Ale czy czasem nie lepiej poczekać do tego pierwszego usg? Będzie serduszko albo nie nic na to nie poradzimy, a tu przyrost bety nie taki, za mały, za duzy..w pierwszej ciąży miałam krwawienie nie duże ale myślałam że koniec, wiesz co usłyszałam od położnej? Że się zdarza i mnie nie przyjmie nawet na kontrolę zobaczyć co się dzieje bo do 12tyg może się wszystko stać widzimy się za dwa tyg, i ja dwa tyg zylam że strachem, czy coś tam jescze w środku jest (oczywiście dodam że to było w NL nie Pl), więc ja sama poprostu nie chce się stresować żadna beta..
No dobrze. Każdy robi jak uważa. Niektóre kobiety nie chcą poprostu żyć złudne nadzieja i wola się upewnic wcześniej czy to już ten czas kiedy w końcu się udało czy kolejny raz nic z tego. Każdy ma swoje myślenie, swoje podejście i swoje uczucia ;)
 
Ja tylko napisałam, że mnie zdziwiło takie podejście lekarza bo dwie kreski nie zawsze oznaczają ciążę. Znam przypadek taki ;) a to czy ktoś robi betę czy nie to każdy tam jak uważa robi :)
Tzn ... ciąże muszą oznaczać, bo hormon beta HCG jest wydzielany dopiero w ciąży, ALE czy to jest ciąża prawidłowa czy np. bezzarodkowa to druga sprawa, chociaż nawet w bezzarodkowej beta też rośnie, także chyba nie ma reguły 🤷🏻‍♀️ Najbardziej miarodajne będzie usg, ale w moim przypadku to będzie dopiero 02.09 😭 przecież to kupa czasu, nie wiem jak ja wytrzymam do tej pory w niewiedzy 🤷🏻‍♀️
 
Tzn ... ciąże muszą oznaczać, bo hormon beta HCG jest wydzielany dopiero w ciąży, ALE czy to jest ciąża prawidłowa czy np. bezzarodkowa to druga sprawa, chociaż nawet w bezzarodkowej beta też rośnie, także chyba nie ma reguły 🤷🏻‍♀️ Najbardziej miarodajne będzie usg, ale w moim przypadku to będzie dopiero 02.09 😭 przecież to kupa czasu, nie wiem jak ja wytrzymam do tej pory w niewiedzy 🤷🏻‍♀️
Nie tylko w ciąży ten hormon się podwyższa, ale to już skrajne przypadki. :)
 
No tak, różne dziwne odstępstwa od reguły mogą się wydarzyć, ale wątpię żeby tak było u mnie, bo wcześniej tego hormonu nie miałam, a teraz mam wiec to chyba nie jest przypadek 😃
No wiadomo, że nie :D właśnie najgorsze to czekanie od wizyty do wizyty, a potem nawet nie wiadomo kiedy ciąża zleciała 🤣
 
Tzn ... ciąże muszą oznaczać, bo hormon beta HCG jest wydzielany dopiero w ciąży, ALE czy to jest ciąża prawidłowa czy np. bezzarodkowa to druga sprawa, chociaż nawet w bezzarodkowej beta też rośnie, także chyba nie ma reguły 🤷🏻‍♀️ Najbardziej miarodajne będzie usg, ale w moim przypadku to będzie dopiero 02.09 😭 przecież to kupa czasu, nie wiem jak ja wytrzymam do tej pory w niewiedzy 🤷🏻‍♀️
o kurczę to daleka droga do pierwszego waszego spotkania na usg. Ja na szczęście mam w czwartek i mam nadzieje, ze przy 6+6 będzie widać serduszko no i ze wszystko prawidłowo się rozwija.🤗
 
Tzn ... ciąże muszą oznaczać, bo hormon beta HCG jest wydzielany dopiero w ciąży, ALE czy to jest ciąża prawidłowa czy np. bezzarodkowa to druga sprawa, chociaż nawet w bezzarodkowej beta też rośnie, także chyba nie ma reguły 🤷🏻‍♀️ Najbardziej miarodajne będzie usg, ale w moim przypadku to będzie dopiero 02.09 😭 przecież to kupa czasu, nie wiem jak ja wytrzymam do tej pory w niewiedzy 🤷🏻‍♀️
a który to u Ciebie będzie tydz ciąży jak pójdziesz na usg?
 
reklama
Zauważyłam, że ogólnie jako ludzie stalismy sie bardzo niecierpliwi. Wszystko chcemy na już, a może warto byłoby poćwiczyć tę cierpliwość. Bycie tu i teraz, a nie w przyszłości? Ja jestem bardzo niecierpliwa, ale staram się jak mogę, bo to jest bardzo męczące. Wiem, że są kobiety, które poroniły i dlatego niecierpliwią się jeszcze bardziej. Ja tłumaczę sobie to w ten sposób, że co ma być to będzie, niektórych rzeczy nie jestem w stanie zmienić. Mam za to wpływ na swoje myśli. Teraz w nas rozwija się nowe życie, tworzą się komórki i połączenia nerwowe. Bądźmy spokojne, szczęśliwe. Dajmy temu dziecku to, czego potrzebuje, dobry start i spokojny dom na 9 miesięcy. Na to mamy wpływ, to możemy dla nich zrobić. TYlko tyle i aż tyle.
 
Do góry