reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ropień zęba w ciazy.

Morphi

Fanka BB :)
Dołączył(a)
10 Kwiecień 2018
Postów
1 680
Dziewczyny mam problem. Jestem w 29tc. Zrobił mi sie ropień na kości zębowej, taka dość spora kulka, widać że mam trochę spuchnięta jedna stronę twarzy. Byłam u dentysty, który powiedział, że nie może mi na to nic dać ze względu na ciąże, że mam sobie płukać szałwia, a zajął sie innym zębem. No to plukam ta szałwia i dużych rezultatów nie ma. Macie jakieś sprawdzone sposoby? Nie wiem co robić, czy zmienic dentyste czy prosić go zeby to ogarnął. Boję sie o mala, ze taki stan zapalny może jej zaszkodzic.
 
reklama
Rozwiązanie
Dziewczyny mam problem. Jestem w 29tc. Zrobił mi sie ropień na kości zębowej, taka dość spora kulka, widać że mam trochę spuchnięta jedna stronę twarzy. Byłam u dentysty, który powiedział, że nie może mi na to nic dać ze względu na ciąże, że mam sobie płukać szałwia, a zajął sie innym zębem. No to plukam ta szałwia i dużych rezultatów nie ma. Macie jakieś sprawdzone sposoby? Nie wiem co robić, czy zmienic dentyste czy prosić go zeby to ogarnął. Boję sie o mala, ze taki stan zapalny może jej zaszkodzic.
Ja również polecam wizytę u innego dentysty. Mnie się to przytrafiło na końcówce ciąży. Stomatolog wyczyściła ząb i przepisała receptę na antybiotyk, który kazała mi jeszcze skonsultować dla świętego spokoju z gin. Mój gin ma żonę...
Dziewczyny mam problem. Jestem w 29tc. Zrobił mi sie ropień na kości zębowej, taka dość spora kulka, widać że mam trochę spuchnięta jedna stronę twarzy. Byłam u dentysty, który powiedział, że nie może mi na to nic dać ze względu na ciąże, że mam sobie płukać szałwia, a zajął sie innym zębem. No to plukam ta szałwia i dużych rezultatów nie ma. Macie jakieś sprawdzone sposoby? Nie wiem co robić, czy zmienic dentyste czy prosić go zeby to ogarnął. Boję sie o mala, ze taki stan zapalny może jej zaszkodzic.
Możesz kupić sobie w aptece detosepta żel. To jest wszystko na bazie ziół więc nie zaszkodzi a pomoże i w jakiś sposób będzie wyciagac infekcje. Możesz przykładać pacynka żel do ropnia albo płukać ale wtedy musisz rozrobić to z wodą. Mi na stan zapalny zawsze to pomagało. Żeby pomalutku musisz sobie leczyć...❤️
 
Sugeruję zmianę stomatologa. Musisz wyleczyć stan zapalny, lekarz powinien przepisać antybiotyk dedykowany dla kobiet w ciąży. Po wyleczeniu ropnia trzeba koniecznie przeleczyć dokładnie ząb bo problem będzie powracał. Tamten lekarz niech sobie głowę tą szałwią popłucze, może jemu pomoże, bo Tobie szczerze watpię. Powodzenia.
 
Dziewczyny mam problem. Jestem w 29tc. Zrobił mi sie ropień na kości zębowej, taka dość spora kulka, widać że mam trochę spuchnięta jedna stronę twarzy. Byłam u dentysty, który powiedział, że nie może mi na to nic dać ze względu na ciąże, że mam sobie płukać szałwia, a zajął sie innym zębem. No to plukam ta szałwia i dużych rezultatów nie ma. Macie jakieś sprawdzone sposoby? Nie wiem co robić, czy zmienic dentyste czy prosić go zeby to ogarnął. Boję sie o mala, ze taki stan zapalny może jej zaszkodzic.
Ja również polecam wizytę u innego dentysty. Mnie się to przytrafiło na końcówce ciąży. Stomatolog wyczyściła ząb i przepisała receptę na antybiotyk, który kazała mi jeszcze skonsultować dla świętego spokoju z gin. Mój gin ma żonę stomatolog i powiedział, że mogę spokojnie przyjąć ten antybiotyk. Lepiej to wyleczyć, bo stan ropny może się powiększać i zainfekować kość. Po wizycie u dentysty, jeśli będziesz mieć wątpliwości, porozmawiaj jeszcze ze swoim gin.
 
Rozwiązanie
Do góry