reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomocy badania prenatalne bialko !

Zagubiona123456789

Początkująca w BB
Dołączył(a)
7 Lipiec 2020
Postów
24
hej mam do was pytanie
Jestem po badaniach prenatalnych dostalam telefon ze wszystko jest ok ale mam za mala ilosc bialka i musze brac acard o co chodzi ??? Po wyniki jadę jutro ale bardzo sie boje czy wy tez tak mialyscie ???:(
 
reklama
Rozwiązanie
Miałam niski poziom białka PAPPA (0.2 MoM) i niestety moja ciąża została rozwiązana w 31tc z powodu nadciśnienia tętniczego indukowanego ciążą, lekarz mnie w tym temacie kompletnie olał a uważam, że to nie powinno mieć miejsca.
A brałaś acard? Ja miałam poniżej 0,2 MoM. Moja lekarka bardzo o to dbała, ciśnienie mierzyłam dwa razy dziennie od początku 2 trymestru, miałam też dodatkowe usg do oceny wzrastania płodu. Niestety, trafiła się pandemia i ostatnie usg miałam w 33tc.
Dzień po odstawieniu acardu w skończonym 37tc dostałam nadciśnienia 165/100 i trafiłam do szpitala z podejrzeniem stanu przedrzucawkowego, ale okazało się, że krew i mocz w porządku, tylko na usg wyszło, że dziecko z 58 centyla w 28tc stało się 5 centylem. Z...
Nie ma to jak profesjonalna opieka nad ciężarną 🤷‍♀️
Zgaduję, że masz niskie białko pappa, co może wskazywać na możliwe problemy z łożyskiem, co może sugerować zagrożenie preeklempsją bądź IUGR (hipotrofią płodu), profilaktycznie na to bierze się acard 150 mg na noc.
Ja to miałam w ciąży, pappa 10 razy za niskie, brałam acard i faktycznie, pod koniec ciąży okazało się, że w okolicach 35tc dziecko przestało rosnąć. Synek urodził się po ukończonym 37tc, ale z niską masą urodzeniową, po urodzeniu miał małe problemy z utrzymaniem ciepła i poziomu cukru, ale obecnie jest 5-miesięcznym zdrowym 7-kilogramowym chłopcem, także problemy były chwilowe.
Na moim forum 1/3 dziewczyn brała acard, ale jakiekolwiek problemy miałam chyba tylko ja.
Omów wyniki z lekarzem, bo dla mnie takie informowanie ciężarnej przez telefon bez żadnego wyjaśnienia to powinno być karalne 😬
 
Miałam niski poziom białka PAPPA (0.2 MoM) i niestety moja ciąża została rozwiązana w 31tc z powodu nadciśnienia tętniczego indukowanego ciążą, lekarz mnie w tym temacie kompletnie olał a uważam, że to nie powinno mieć miejsca.
A brałaś acard? Ja miałam poniżej 0,2 MoM. Moja lekarka bardzo o to dbała, ciśnienie mierzyłam dwa razy dziennie od początku 2 trymestru, miałam też dodatkowe usg do oceny wzrastania płodu. Niestety, trafiła się pandemia i ostatnie usg miałam w 33tc.
Dzień po odstawieniu acardu w skończonym 37tc dostałam nadciśnienia 165/100 i trafiłam do szpitala z podejrzeniem stanu przedrzucawkowego, ale okazało się, że krew i mocz w porządku, tylko na usg wyszło, że dziecko z 58 centyla w 28tc stało się 5 centylem. Z ktg też byli niezadowoleni. Zrobili mi CC, tydzień byliśmy na noworodkach, ale po odkarmieniu okazało się, że dziecko zdrowe. Lekarka w czasie CC powiedziała, że mam po prostu małe łożysko i pod koniec ciąży nie dawało rady wykarmić dziecka...
Myślę, że bez acardu wszystko potoczyłoby się szybciej...
 
Rozwiązanie
Do góry