reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyniki testu pappa - dwa różne wyniki

Dołączył(a)
22 Wrzesień 2020
Postów
7
Cześć, otrzymałam właśnie wyniki z testu pappa, który robiłam niedawno i oczywiście przysporzyły mi one dużo stresu... Na USG wszystko wyszło ok, przezierność karkowa 1.7, mam 29lat. Jako wynik otrzymalam dwie storny wyglądające tak samo, z tym samym numerem i pomiarami, a różniące się prawdopodobieństwem skorygowanym. Na 1 stronie dla ZD wynosi 1:503 , a na drugiej już 1:216. Czy ktoś wie dlaczego są dwa wyniki i który brać pod uwagę? Dodam że numer pobranej próbki jest identyczny :(
 
reklama
Lekarz powinien wyznaczyć Ci wizytę, żeby omówić wyniki. Ale jeśli chcesz i masz możliwość, to wrzuć foto wydruków, może ktoś coś podpowie.
 
Tylko ja mam dwa zestawy wyników wynik podstawowy w obu jest taki sam:1:688 natomiast wynik skorygowany w jednym badaniu wynosi 1:502 a w drugim 1:216
Ach, teraz rozumiem. To faktycznie poczekaj na wizytę u ginekologa. Ale na pocieszenie żaden z tych wyników, to nic strasznego. Pewnie, mozna miec 1:2000 i urodzić dziecko z zd. Moja koleżanka miala 1:15 - zdrowy syn. Ja sama 1:20 😉
 
Ryzyko podstawowe jest ryzykiem wyliczanym na podstawie wieku, pierwszy wynik skorygowany jest zapewne wynikiem po uwzględnieniu samego obrazu usg, a drugi wynik skorygowany dodatkowo po uwzględnieniu wyników badań z krwi (beta i białko Pappa).
 
Już ten wynik 1:503 jest bardzo dużym prawdopodobieństwem nie mówiąc o tym drugim, na twoim miejscu wykonalabym dodatkowe badania.
Nie zgodzę się, że 1:503 to bardzo duże prawdopodobienstwo. Ja z racji wieku - 43 lata, zrobiłam i genetyczne w szpitalu, czyli usg i pappa oraz dodatkowe SANCO. Mi ryzyko skorygowane, po obrazie usg i teście pappa wyszlo ZD 1:360. Czyli wyższe niż autorce. Lekarz określił to ryzyko jako pośrednie. Sanco wyszedł mi dobrze - zdrowe genetycznie dziecko. Lekarz dodał, że w jego karierze, przy pośrednim ryzyku zawsze jego pacjentkom wychodziły dobre testy dodatkowe. Jego znajomej zaś ryzyko skorygowane wyszło 1:6, urodziła zdrowe dziecko. I tu mogę się zgodzić, że to faktycznie bylo duże prawdopodobienstwo. Dwa lata temu w ciąży z synkiem ryzyko ZD miałam 1:1200, określono je jakie niskie.
 
reklama
Tylko ja mam dwa zestawy wyników wynik podstawowy w obu jest taki sam:1:688 natomiast wynik skorygowany w jednym badaniu wynosi 1:502 a w drugim 1:216
Robilam w życiu trzy razy badania prenatalne i zawsze dostawałam tylko jeden wynik. Kilka koleżanek w niedawnym czasie robiło tez takie testy - rowniez każdej podawany byl jeden wynik. Nie mam pojecia, skąd u ciebie aż dwa komplety wyników. To niespotykane. Skonsultuj to ze swoim lekarzem. Być może będzie ci kazal wrócić do lekarza wykonujacego testy.
 
reklama
Robilam w życiu trzy razy badania prenatalne i zawsze dostawałam tylko jeden wynik. Kilka koleżanek w niedawnym czasie robiło tez takie testy - rowniez każdej podawany byl jeden wynik. Nie mam pojecia, skąd u ciebie aż dwa komplety wyników. To niespotykane. Skonsultuj to ze swoim lekarzem. Być może będzie ci kazal wrócić do lekarza wykonujacego testy.
Ja się spotkałam z takim rozróżnieniem na dwa wyniki - tak jak napisałam wyżej - pierwsze ryzyko skorygowane było po samym usg, drugie po dodaniu wyników z krwi.
 
Do góry