reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brak wad genetycznych u zarodka

Kinga_89

Fanka BB :)
Dołączył(a)
13 Sierpień 2020
Postów
679
Hej dziewczyny.
Jestem po poronieniu zatrzymanym. Zabieg był w 9+6 (1,5tyg temu) ponieważ nie mogłam poronic po tabletkach.
Oczywiście wykonałam badania genetyczne płodu.
Dostalismy dziś wyniki. Dziecko nie miało żadnej wady genetycznej .
Potrzebuje porady dlaczego poroniłam ?

Czy któraś z Was miała podobną sytuację i może mi cokolwiek doradzić bo nic w internecie nie mogę znaleźć 😔😔😔
 
reklama
Polecam zrobić badania w kierunku trombofilii i ogólnie krzepliwości krwi. Do tego sprawdzić tarczycę i hormony (głównie progesteron).
A co do badania genetycznego - w czasie tego badania ocenianych jest tylko kilkanaście komórek płodu, jest więc teoretycznie możliwe, że nie będzie wśród nich żadnej nieprawidłowej komórki i dziecko miało wadę, ale badanie tego nie wykazało (jeśli pamięć mnie nie myli, to dotyczy ok 1% wyników).
 
Polecam zrobić badania w kierunku trombofilii i ogólnie krzepliwości krwi. Do tego sprawdzić tarczycę i hormony (głównie progesteron).
A co do badania genetycznego - w czasie tego badania ocenianych jest tylko kilkanaście komórek płodu, jest więc teoretycznie możliwe, że nie będzie wśród nich żadnej nieprawidłowej komórki i dziecko miało wadę, ale badanie tego nie wykazało (jeśli pamięć mnie nie myli, to dotyczy ok 1% wyników).
Dziękuję za odpowiedź
Badania w kierunku trombofili i krzepliwości krwi miałam (mutacja mthfr c677t ) i podejrzewam też że poroniłam przez zbyt wysoki kwas foliowy. Miałam 41 wynik i lekarz jeszcze przepisał mi kwas foliowy syntetyczny w dawce 5mg.
Teraz czytam że powinnam brać zmetylowany kwas foliowy
 
Tez tak mialam, lekarz powiedział że się zdarza , potem kolejne poronienie ,i 3 ciaza na zmetylowanych kwasie i wit b , plus acard ,i ciaza piekna donoszona zdrowa
 
Dziękuję za odpowiedź
Badania w kierunku trombofili i krzepliwości krwi miałam (mutacja mthfr c677t ) i podejrzewam też że poroniłam przez zbyt wysoki kwas foliowy. Miałam 41 wynik i lekarz jeszcze przepisał mi kwas foliowy syntetyczny w dawce 5mg.
Teraz czytam że powinnam brać zmetylowany kwas foliowy
A jak myślisz ? Wystarczy jak będę brała femibion ? Tam jest zmetylowany kwas foliowy i syntetyczny w dawce po 0,400
Czy może brać sam zmetylowany w większej dawce ?
 
@Kinga_89 A badałaś homocysteinę? Niestety musisz sprawdzić na sobie, co Ci pomoże. Czasem lepiej się sprawdza jak się bierze zmetylowany kwas foliowy razem ze zwykłym, a czasem trzeba też brać zmetylowane witaminy z grupy B.
PS. Na zbicie homocysteiny warto pić zakwas z buraków ;-)
 
reklama
reklama
@Kinga_89 A badałaś homocysteinę? Niestety musisz sprawdzić na sobie, co Ci pomoże. Czasem lepiej się sprawdza jak się bierze zmetylowany kwas foliowy razem ze zwykłym, a czasem trzeba też brać zmetylowane witaminy z grupy B.
PS. Na zbicie homocysteiny warto pić zakwas z buraków ;-)
Jakiś sprawdzony przepis na zakwas z buraków ? 8-)
 
Rozwiązanie
Do góry