reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania prenatalne

elysia141

Fanka BB :)
Dołączył(a)
26 Wrzesień 2020
Postów
477
Witam :) załączyłam moje wyniki , prawdopodobieństwo trisomii 21 1:266 skorygowane . Czy powinnam się martwić ? Jadę we wtorek do genetyka jeszcze, bo ma tych prenatalnych badaniach mialam wrażenie, ze chcą naciągnąć na kasę . Dowiedzialam się tylko o amniopunkcji, która wykonują u nich w klinice, o tych testach bezinwazyjnych nic. A nastepna sprawa, to nie wiem czy lekarz, który prowadzi moja ciąże nie ma z tego %% bo od niego dostałam wizytówkę tej kliniki , i jak weszłam na wizytę zadano mi pytanie jak nazywa się lekarz prowadzący ....
 

Załączniki

  • 59BA1709-F74B-4B12-9416-873F19798C22.jpeg
    59BA1709-F74B-4B12-9416-873F19798C22.jpeg
    2 MB · Wyświetleń: 10 136
reklama
Witam :) załączyłam moje wyniki , prawdopodobieństwo trisomii 21 1:266 skorygowane . Czy powinnam się martwić ? Jadę we wtorek do genetyka jeszcze, bo ma tych prenatalnych badaniach mialam wrażenie, ze chcą naciągnąć na kasę . Dowiedzialam się tylko o amniopunkcji, która wykonują u nich w klinice, o tych testach bezinwazyjnych nic. A nastepna sprawa, to nie wiem czy lekarz, który prowadzi moja ciąże nie ma z tego %% bo od niego dostałam wizytówkę tej kliniki , i jak weszłam na wizytę zadano mi pytanie jak nazywa się lekarz prowadzący ....
 
Hej patrzę teraz na moje wyniki pierwszej ciąży bo w drugiej jeszcze nie nam prenatalnych ... i ryzyko trisomi podst miałam wyższe bo 1:516 i skorygowane 1:2052 i wszystko było idealnie nawet niebyło mowy o jakiejś nieprawidłowości
 
Poczekaj spokojnie na rozmowę z genetykiem. Z opisu wynika, że obraz USG jest całkiem dobry. To badanie krwi wpłynęło na ryzyko skorygowane.
No i teraz pytanie co chcesz z tym zrobić. Ja przed badaniem prenatalnym postanowiłam sobie, że przy większym ryzyku zainwestuję w dodatkowe testy. Tak dla własnego spokoju, bo jednak często ten test podwójny potrafi namieszać w głowie.
Niemniej jednak ryzyko 1:266 nadal oznacza, że jest duża szansa na dziecko bez ZD.
 
Poczekaj spokojnie na rozmowę z genetykiem. Z opisu wynika, że obraz USG jest całkiem dobry. To badanie krwi wpłynęło na ryzyko skorygowane.
No i teraz pytanie co chcesz z tym zrobić. Ja przed badaniem prenatalnym postanowiłam sobie, że przy większym ryzyku zainwestuję w dodatkowe testy. Tak dla własnego spokoju, bo jednak często ten test podwójny potrafi namieszać w głowie.
Niemniej jednak ryzyko 1:266 nadal oznacza, że jest duża szansa na dziecko bez ZD.

Zobaczymy co powie genetyk ,tez zrobimy dodatkowe testy .
 
reklama
reklama
W lipcu robiłam badania prenatalne ze względu na wiek. Ryzyko trisomia 21 wyszło posrednie dokładnie miałam 1:308 czyli o 8 więcej niż wychodzi granica ryzyka wysokiego. Biłam się z myślami, bo nie dawało mi to spokoju. We wrześniu zdecydowałam się na test nifty pro. Wynik miałam po 5 dniach. I jestem spokojniejsza. U Ciebie będzie propozycja amnipunkcji bo ryzyko jest wysokie. Wg przyjętych norm. A o nazwisko pytają się bo wprowadzają do systemu kto Cię wysyła. U mnie też to było.
Przy badaniu prenatalnym lekarza zaznaczył że jeśli wyjdzie wysokie ryzyko to będą dzwonić i będę miała do wyboru albo amnio albo testy płatne. Decyzja by należała do mnie. Ryzyko wyszło pośrednie i w zaleceniach pod badaniami było właśnie wykonanie testów dna dziecka z krwi matki. Czyli nieinwazyjne badania płatne. Genetyk pewnie wszystko wyjaśni. Po usg byłam spokojna ale jak zobaczyłam opis badań zestawiony z badaniami krwi już niepokój był.
 
Do góry