reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dwojka maluchow w domu

K

Kasia2301

Gość
Witajcie! Po wielu perturbacjach moge cieszyc sie kolejna ciaza. Maluch ma przyjsc na swiat 1.04.2021. Prima Aprilis... Ciekawe co za niespodzianka mnie czeka. Jednak o co innego chce zapytac. Mam w domu 2,5 latka, zatem jak kolejny bobas sie pojawi, synek bedzie mial 3. Mimo iz jeszcze daleko, juz zaczynam sie martwić jak ogarne taka dwojke. Jak dajecie sobie rade z takim tlumem? Jakies rady i sprawdzone sposoby?
 
reklama
Witajcie! Po wielu perturbacjach moge cieszyc sie kolejna ciaza. Maluch ma przyjsc na swiat 1.04.2021. Prima Aprilis... Ciekawe co za niespodzianka mnie czeka. Jednak o co innego chce zapytac. Mam w domu 2,5 latka, zatem jak kolejny bobas sie pojawi, synek bedzie mial 3. Mimo iz jeszcze daleko, juz zaczynam sie martwić jak ogarne taka dwojke. Jak dajecie sobie rade z takim tlumem? Jakies rady i sprawdzone sposoby?
Po prostu kochaj [emoji178] i zawsze dopuszczają starszaka do siebie nawet jak karmisz. Jedno karmiłam, drugie tulilam i mimo perturbacji było ok
 
Różnica między moimi dziećmi to 2 latka. Najważniejsze to być osobą zoorganizowaną. Nie odkładać wszystkiego "na jutro", bo przy dwójce dzieci jest sporo obowiązków. Wsparcie w partnerze też jest bardzo ważne. Dużo zdrowia dla mamy i maleństwa 😊
 
A jak z usypianiem? Maly nadal usypia ze mna. Nie ukrywam, ale lubi jeszcze pocycac czasem, szczegolnie przed snem. Nie wiem, czy calkowicie go odstawic. Nie bardzo chcialabym wprowadzac tyle zmian, glownie dlatego, ze chce go poslac za miesiac do zlobka.
 
Z usypianiem nie ma większego problemu. Młodsze dziecko przewijam, karmię i usypiam i biorę się za uspanie starszego. A jeśli akurat młodsze spać nie chce spać to zostaje z tatusiem, a ja starsze usypiam. Najważniejsze to nie dać odczuć starszemu, że zostaje odsunięte z powodu tego że urodził się nowy członek rodziny. Jeśli poczuje się odrzucone to może to odreagowywać na młodszym, albo zacznie być niegrzeczne tylko po to by zwrócić na siebie uwagę. Będzie dobrze! 😊
 
A jak z usypianiem? Maly nadal usypia ze mna. Nie ukrywam, ale lubi jeszcze pocycac czasem, szczegolnie przed snem. Nie wiem, czy calkowicie go odstawic. Nie bardzo chcialabym wprowadzac tyle zmian, glownie dlatego, ze chce go poslac za miesiac do zlobka.
U mnie była mniejsza różnica wieku. Synek miał rok jak córeczka się urodziła. Usypialam razem i wciąż razem usypiam. Tyle, że maleńka często zasypiała w dzień. Ale usypialam przy synu i odkładałam do łóżeczka. Albo mówiłam synowi, że w sypialni usypiam Helenkę, a on się sobą zajmował. Zawsze mógł przyjść. Jak wolał to ja przychodziłam. Miałam już swoje sposoby.
 
Do góry