reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Alergia pokarmowa u maluszka

89karola80

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Październik 2019
Postów
541
Witajcie doświadczone mamy 🤱🏻
Podejrzewam u mojego synka (5 m-cy) alergie pokarmowa (wodniste, strzelające kupki, bóle brzuszka,wzdecia).
Mam kilka pytań 😁 (karmie piersia)
1. Po jakim czasie od zjedzenia alergenu pojawia się reakcja?
2. Czy można wykonać jakieś testy? Czy tylko dieta eliminacyjna?
3. Po jakim czasie widać poprawę po wyeliminowaniu alergenu?
Dziękuję 🌷
 
reklama
Rozwiązanie
Hej, a może to kolki? Większość dzieci je przechodzi - moje maluszki też miały kolki, a karmiłam piersią. Na kolki najlepiej dać krople, które pomagają wydalić gazy z jelit maluszka. Jest to związane z faktem, że układ pokarmowy niemowlaków nie jest jeszcze wpełni rozwinięty i mogą mieć problem z trawieniem. Nam pediatra na wizycie polecił esputicon. Podawałam podczas karmienia i faktycznie dziecko miało miękki brzuszek, przestawało podkurczać nóżki i płakać. U nas się sprawdziło
Dziekuje 🌷
A ile podajesz kropelek do każdego karmienia?
Witajcie doświadczone mamy [emoji2964]
Podejrzewam u mojego synka (5 m-cy) alergie pokarmowa (wodniste, strzelające kupki, bóle brzuszka,wzdecia).
Mam kilka pytań [emoji16] (karmie piersia)
1. Po jakim czasie od zjedzenia alergenu pojawia się reakcja?
2. Czy można wykonać jakieś testy? Czy tylko dieta eliminacyjna?
3. Po jakim czasie widać poprawę po wyeliminowaniu alergenu?
Dziękuję [emoji255][emoji173]
Po jakim czasie? Trudno powiedzieć. To zależy od alergenu, wysycenia i ciała.
Najprostsza jest dieta eliminacyjna. Można też zrobić testy. Z tym, że one mogą wyjść pozytywne, ale nie muszą takie być. Co wcale alergii nie wyklucza. Zależy też co uczula, bmk czy laktoza, czy coś innego.
 
Po jakim czasie? Trudno powiedzieć. To zależy od alergenu, wysycenia i ciała.
Najprostsza jest dieta eliminacyjna. Można też zrobić testy. Z tym, że one mogą wyjść pozytywne, ale nie muszą takie być. Co wcale alergii nie wyklucza. Zależy też co uczula, bmk czy laktoza, czy coś innego.
Właśnie nie mam pojęcia 🙁
Raz kupki sa ok, raz jak woda. Na razie odstawilam miód, jajka, jogurt i ser żółty 🤷‍♀️ Najgorsze, że synek prezy się, stęka, żeby zrobić kupke i albo ją robi, albo jest taka wodnista a wydaje się, że ma zaparcia 🤷‍♀️
Tak w ogóle to po wyjściu ze szpitala robiłam badanie kupki na własną reke i też nic nie wykazała (jeśli chodzi o rotawirusa itd.) Tylko to była końcówka sierpnia 🤷‍♀️
 
Właśnie nie mam pojęcia 🙁
Raz kupki sa ok, raz jak woda. Na razie odstawilam miód, jajka, jogurt i ser żółty 🤷‍♀️ Najgorsze, że synek prezy się, stęka, żeby zrobić kupke i albo ją robi, albo jest taka wodnista a wydaje się, że ma zaparcia 🤷‍♀️
Tak w ogóle to po wyjściu ze szpitala robiłam badanie kupki na własną reke i też nic nie wykazała (jeśli chodzi o rotawirusa itd.) Tylko to była końcówka sierpnia 🤷‍♀️
Z kupy nic Ci nie wyjdzie (tak uświadomiła mnie laborantka). Sama mozesz zaobserwować śluz i chyba tylko to by wyszło. Moja córcia od urodzenia miała sam śluz. I jedni mówią, że to normalne, inni, że alergia. Jak miała 3 miesiące to wyszły problemy skórne (jadłam dużo nabialu). Dieta eliminacyjna, później testy. I tu nie musi nic wyjść. Byłam u alergologa. Powiedziała, że ona nie wierzy w te testy. Kazała ograniczyć to co zaostrza stan skóry (bmk, pomidory, kakao, jajka, orzechy). Córka prawie ma rok, czasami cos zjem, ale ze skórą lepiej. Kupy można byłoby się przyczepić, ale czy na pewno? Nie wiem.
W wakacje drapała się momentalnie po truskawkach, które zjadlam i pomidorach. Choć po tych ze słoika nic jej nie bylo. Ogólnie uwazam, że ciężko znaleźć przyczynę co to może być. Na pewno warto nie jesc maki pszennej, a inna zdrowsza.
 
Hej, a może to kolki? Większość dzieci je przechodzi - moje maluszki też miały kolki, a karmiłam piersią. Na kolki najlepiej dać krople, które pomagają wydalić gazy z jelit maluszka. Jest to związane z faktem, że układ pokarmowy niemowlaków nie jest jeszcze wpełni rozwinięty i mogą mieć problem z trawieniem. Nam pediatra na wizycie polecił esputicon. Podawałam podczas karmienia i faktycznie dziecko miało miękki brzuszek, przestawało podkurczać nóżki i płakać. U nas się sprawdziło
 
Hej, a może to kolki? Większość dzieci je przechodzi - moje maluszki też miały kolki, a karmiłam piersią. Na kolki najlepiej dać krople, które pomagają wydalić gazy z jelit maluszka. Jest to związane z faktem, że układ pokarmowy niemowlaków nie jest jeszcze wpełni rozwinięty i mogą mieć problem z trawieniem. Nam pediatra na wizycie polecił esputicon. Podawałam podczas karmienia i faktycznie dziecko miało miękki brzuszek, przestawało podkurczać nóżki i płakać. U nas się sprawdziło
Dziekuje 🌷
A ile podajesz kropelek do każdego karmienia?
 
Rozwiązanie
Do góry