reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to nadżerka czy coś poważniejszego, uwaga zdjęcia dolaczone

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Dołączył(a)
19 Październik 2020
Postów
6
Mam pewien problem, jestem w 11 tyg ciąży nie mieszkam w Polsce, nie miałam robionej cytologii 8 lat, chciałam ja zrobić teraz niestety służba zdrowia gdzie mieszkam nie oferuje tego badania kobietom w ciąży, prywatnie również odmowiono, kupiłam wziernik i sama chciałam obejrzeć moja szyjkę zrobiłam zdjęcia, czy to tylko nadżerka? Martwię się, niestety przez pandemie nie mogę wylecieć do Polski by zrobić badania. Proszę o osoby które są w temacie albo mają doświadczenie o opinie
 
reklama
Rozwiązanie
Czy jakiś moderator mógłby już zamknąć wątek i usunąć zdjęcie z forum, mysle ze nikt więcej nie jest w stanie pomoc autorce tego postu a jednak czasami jem przeglądając forum i to dość nie apetyczny widok, dodam, ze lekarzami nie jesteśmy w większości tutaj wiec każda ma jakaś wrażliwość jeśli chodzi o takie widoki. Byłabym wdzięczna za zrozumienie
Mieszkasz w Anglii? Dużo dziewczyn pisało o polskiej ginekolog, domyślam się że nie jedynej w całym kraju, poszukaj na internecie kontaktu i dzwon.
 
Tak, mieszkam w Anglii miałam już dwie wizyty w polskiej klinice w Londynie, przez telefon powiedziano mi że będę zbadana przyszło co do czego zrobiono mi tylko usg, jechałam 120 mil na darmo bo usg mogę mieć w każdej chwili prywatnie na miejscu robione. Dzwoniłam do kilku klinik brytyjskich odmowiono mi powiedziano, że cytologie mogę mieć zrobiona najszybciej dopiero 12 tygodni po porodzie, mój lekarz z państwowej przychodni również odmówił skierowania.
 
Tak, mieszkam w Anglii miałam już dwie wizyty w polskiej klinice w Londynie, przez telefon powiedziano mi że będę zbadana przyszło co do czego zrobiono mi tylko usg, jechałam 120 mil na darmo bo usg mogę mieć w każdej chwili prywatnie na miejscu robione. Dzwoniłam do kilku klinik brytyjskich odmowiono mi powiedziano, że cytologie mogę mieć zrobiona najszybciej dopiero 12 tygodni po porodzie, mój lekarz z państwowej przychodni również odmówił skierowania.
Cytologię możne wykonać wciazy bez problemu. Idź prywatnie i o ciąży nie mów, poprostu chcesz zrobić badanie i tyle
 
Napisałam, że byłam ale mi odmowiono badania. W kraju gdzie mieszkam ciąża prowadzona jest przez położne w trakcie całej ciąży robione jest 2 razy usg i badanie moczu i krwi, nie ma badań na fotelu jak jest to w Polsce, kobietom w ciąży nie robi się cytologii.

Może to zwykła infekcja? Próbowałaś kupić jakieś globulki bez recepty i te które można stosować w ciąży?
W nagłych przypadkach z infekcja nie przyjmują? Co za czasy
 
Tak, mieszkam w Anglii miałam już dwie wizyty w polskiej klinice w Londynie, przez telefon powiedziano mi że będę zbadana przyszło co do czego zrobiono mi tylko usg, jechałam 120 mil na darmo bo usg mogę mieć w każdej chwili prywatnie na miejscu robione. Dzwoniłam do kilku klinik brytyjskich odmowiono mi powiedziano, że cytologie mogę najszybciej dopiero 12 tygodni po porodzie, mój lekarz z państwowej przychodni również odmówił skierowania.
Cytologię możne wykonać wciazy bez problemu. Idź prywatnie i o ciąży nie mów, poprostu chcesz zrobić badanie i tyle
Też tak myślałam, ale wystarczy że lekarz, pielęgniarka włoży wziernik to pozna, szyjka macicy jest bardziej fioletowa i rozpuchlniona, poza tym tworzy się charakterystyczny czop,a skąd wiem pisałam do pewnej pani ginekolog bo chciałam by powiedziała co myśli oczywiście stwierdziła że to będzie nieprofesjonalne z jej strony i nie może udzielić mi takiej informacji ale zapytałam się jej czy jeśli pójdę do lekarza bo jeszcze brzuszka nie widac to czy lekarz jest w stanie rozpoznać i właśnie to jest jej odpowiedź, że lekarz rozpozna. Więc zależy mi na opiniach osób które wiedzą jak wygląda nadżerka, może same miały okazję widzieć a jak wyglądają inne choroby aby wyraziły swoją opinię a może trafi się tu ktoś pod fartuchem
 
reklama
Wejdź na znamy lekarz i poszukaj lekarza ginekologa w Polsce, który udziela teleporady. Umów się na wizytę i pokaz mu zdjęcia i Ci mniej więcej powie co i jak - czyli, ze to coś groźnego lub nie - bez cytologii lub wymaziw z szyjki i pochwy się nie obejdzie, ale może coś zdziałasz jak będziesz mieć opinię id ginekologa. A tak z ciekawości - bo wpisów od Półek w ciąży z UK jest tutaj masa i każda ma ten sam problem - naprawdę nie ma czegoś takiego s UK, jak prywatne laboratoria gdzie idziesz mowisz, ze chcesz takie badanie i ciul ich to obchodzi czemu, bo płacisz to wymagasz? To kliniki invitro są, a zwykle badanie jak cytologia jest nie do ogarniecia? Czy badanie krwi?
 
reklama
Wejdź na znamy lekarz i poszukaj lekarza ginekologa w Polsce, który udziela teleporady. Umów się na wizytę i pokaz mu zdjęcia i Ci mniej więcej powie co i jak - czyli, ze to coś groźnego lub nie - bez cytologii lub wymaziw z szyjki i pochwy się nie obejdzie, ale może coś zdziałasz jak będziesz mieć opinię id ginekologa. A tak z ciekawości - bo wpisów od Półek w ciąży z UK jest tutaj masa i każda ma ten sam problem - naprawdę nie ma czegoś takiego s UK, jak prywatne laboratoria gdzie idziesz mowisz, ze chcesz takie badanie i ciul ich to obchodzi czemu, bo płacisz to wymagasz? To kliniki invitro są, a zwykle badanie jak cytologia jest nie do ogarniecia? Czy badanie krwi?
Niestety nie tylko w Anglii tak jest. W Niemczech też ale tu zależy od landu. Nie które landy mają prywatne labolatoria i lekarzy a nie które nie. Ja akurat mieszkam w takim gdzie nie ma szans nawet ogólnej morfologii zrobić prywatnie.
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry