reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwas foliowy po ciąży pozamacicznej

Dołączył(a)
26 Październik 2020
Postów
3
Cześć, jest tu może ktoś, kto tak jak ja przebył laparoskopię ze względu na ciąże pozamaciczna? Jestem tydzień po zabiegu. Chcemy z mężem starać się o kolejną ciąże Tak szybko jak to będzie możliwe, stąd moje pytanie: kiedy znów zaczęłyście suplementowac kwas foliowy po ciąży pozamacicznej?
 
reklama
Cześć, jest tu może ktoś, kto tak jak ja przebył laparoskopię ze względu na ciąże pozamaciczna? Jestem tydzień po zabiegu. Chcemy z mężem starać się o kolejną ciąże Tak szybko jak to będzie możliwe, stąd moje pytanie: kiedy znów zaczęłyście suplementowac kwas foliowy po ciąży pozamacicznej?
Kwas foliowy powinno się zacząć suplementować trzy miesiące przed zajściem w ciążę. Oczywiście w praktyce bywa różnie, wiele kobiet bierze go dopiero gdy zobaczy pozytywny test ciążowy.
 
To jest zrozumiałe, chciałam wiedzieć czy po usunięciu ciąży pozamacicznej można go zacząć stosować od razu po zabiegu?
 
@JJulia Tak - możesz suplementować od razu po zabiegu. Ja bym na wszelki wypadek tylko zrobiła z krwi badanie poziomu kwasu foliowego i homocysteiny. Może się okazać, że nie przyswajasz zwykłego kwasu i potrzebujesz suplementować metylowany kwas foliowy.
 
Do góry