reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie piersią / karmienie inaczej / karmienie mieszane

89karola80

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Październik 2019
Postów
541
Hej mamusie 🖐️
Mój synek skończył 5 miesięcy i powoli dochodzę o co mu biega hehe ;) Jesteście dla mnie niezastąpione i chętnie zdam się na Wasze doświadczenie. Proszę o poradę:
1. Synek zrobił się leniuszek i nie ciągnie tak dobrze 🤷‍♀️ Od początku był leniuszek m, ale teraz to już przesadza ;) Odciagam swoje mleko (ok 90 ml) i daje mu z butli. Pije małymi porcjami (30 ml) i za jakiś czas znów i tak się bawimy 🤷‍♀️ Pytania:
1a) wiem,że świeżo odciagniete mleko w temperaturze pokojowej może stać 4 godz (jeśli się mylę proszę sprostowac) czy jeśli nie wypija mi całego mleka to co zrobić z resztą? Czeka w temp pokojowej do następnego karmienia? (ile może 30min, 1 - 2 godz?) Czy to mleko mam trzymać w podgrzewaczu na 40 stopni czy podawać zimne?
1b) karmienie nocne - jak to jest? Czy odciagniete mleko może stać w podgrzewaczu i podac dziecku jak się obudzi? Czy wyjąć z lodówki, czekac na podgrzanie i wtedy podac?
2) Jak to jest z moim pokarmem skoro metoda 7-5-3 z dwóch piersi ściągam ok 90 ml ☹️ I jak jestem w trakcie ściągania to ściągam już na pusto, ale ściągam 😁 Nie wiem, czy tak ma być, ale zależy mi na moim mleku i walczę o nie jak lwica 😁 Synka przykładam często, bo: kiedy płacze (a inne rzeczy wykluczone) i do każdego uspania + jak śpi na mnie to też ssie. Ale tego mleka wciąż jest mało ☹️ (1 dziennie pije **********)
3. Jeśli trzeba będzie będę musiała wprowadzic MM. Jakie polecacie na początek? Wiem, że dzieci są różne i mają swoje gusta ;) ale chce poznać Wasze opinie :)
Dziękuję za odpowiedzi 🌷
Przepraszam, że tak obszernie 🙏
Wiem, że mogę wpisać w Google i znaleźć odpowiedzi, albo testowac na synku ;) Jednak zdaje się na Wasze doświadczenie i chce uniknąć problemów brzuszkowych małego szkraba 👶🏻
Dzięki! 🌷
 
reklama
Rozwiązanie
Przystawiam go, ale za każdym razem to samo - chwilę ssie i płacz (nie uciagnie) wtedy daje butle i je [emoji2368]
Spróbuj przez 2-3 dni ściągać co 2h nie wyłączając nocy, a zwłaszcza w nocy.
Co do mleka to świeżo ściągnięte może stać do 12h nie w lodówce. W zależności oczywiście od temperatury w otoczeniu. No i zawsze przed podaniem sprawdzasz, czy się nie zepsuło. W lodówce mleko może stać do 4 dni przy tylnej scianie. W zamrażarce od 3 do 6 miesięcy. Z obserwacji nawet na neonatologii, to dzieci odmrazanego mleka nie chcą, zmienia ono smak. Jest okropne.
Moim zdaniem twój syn nie jest leniuszkiem tylko ma problemy brzuszkowe, wygląda na refluks. Je mało a często. Typowe zachowanie.
Przystawiam go, ale za każdym razem to samo - chwilę ssie i płacz (nie uciagnie) wtedy daje butle i je [emoji2368]
Spróbuj przez 2-3 dni ściągać co 2h nie wyłączając nocy, a zwłaszcza w nocy.
Co do mleka to świeżo ściągnięte może stać do 12h nie w lodówce. W zależności oczywiście od temperatury w otoczeniu. No i zawsze przed podaniem sprawdzasz, czy się nie zepsuło. W lodówce mleko może stać do 4 dni przy tylnej scianie. W zamrażarce od 3 do 6 miesięcy. Z obserwacji nawet na neonatologii, to dzieci odmrazanego mleka nie chcą, zmienia ono smak. Jest okropne.
Moim zdaniem twój syn nie jest leniuszkiem tylko ma problemy brzuszkowe, wygląda na refluks. Je mało a często. Typowe zachowanie.
 
Rozwiązanie
Do góry