reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża receptą na zdrowie?

Ksenia975

Fanka BB :)
Dołączył(a)
17 Wrzesień 2020
Postów
614
Witajcie. Od lat cierpię na PCOS, przez co nie mogłam zajść w ciążę. Po 5 latach się udało. Przeszukując internet i rozmawiając z lekarzami natknęłam się na opinie, że objawy PCOS po urodzeniu dziecka są łagodniejsze, a cykle bardziej regularne. Ciekawa jestem, czy ktoś może to potwierdzić na własnym przykładzie. Byłabym szczęśliwa, gdybym po ciąży mogła się cieszyć lepszym zdrowiem, ale trudno mi w to uwierzyć.
 
reklama
Witajcie. Od lat cierpię na PCOS, przez co nie mogłam zajść w ciążę. Po 5 latach się udało. Przeszukując internet i rozmawiając z lekarzami natknęłam się na opinie, że objawy PCOS po urodzeniu dziecka są łagodniejsze, a cykle bardziej regularne. Ciekawa jestem, czy ktoś może to potwierdzić na własnym przykładzie. Byłabym szczęśliwa, gdybym po ciąży mogła się cieszyć lepszym zdrowiem, ale trudno mi w to uwierzyć.
Ja tylko ze słyszenia mogę potwierdzić ze w wielu przypadkach kobieta „zdrowieje”po ciąży bo z opinii lekarzy kobieta przechodzi taka rewolucje hormonalna ze dużo spraw potrafi się „naprawić” czego życzę i tobie
 
Witajcie. Od lat cierpię na PCOS, przez co nie mogłam zajść w ciążę. Po 5 latach się udało. Przeszukując internet i rozmawiając z lekarzami natknęłam się na opinie, że objawy PCOS po urodzeniu dziecka są łagodniejsze, a cykle bardziej regularne. Ciekawa jestem, czy ktoś może to potwierdzić na własnym przykładzie. Byłabym szczęśliwa, gdybym po ciąży mogła się cieszyć lepszym zdrowiem, ale trudno mi w to uwierzyć.
Myślę, że ciąża sama w sobie cudownym lękiem nie jest. Ponieważ jednak pcos jest choroba metaboliczna to zmiana trybu życia, żywienia z całą pewnością łagodzi objawy, może uzyskać ciekawe rezultaty. Np w formie regulacji cyklu, stabilizacji hormonalnej, regularnej owulacji itp. Mnie udało się to uzyskać.
 
Myślę, że ciąża sama w sobie cudownym lękiem nie jest. Ponieważ jednak pcos jest choroba metaboliczna to zmiana trybu życia, żywienia z całą pewnością łagodzi objawy, może uzyskać ciekawe rezultaty. Np w formie regulacji cyklu, stabilizacji hormonalnej, regularnej owulacji itp. Mnie udało się to uzyskać.
Od lat mam dostosowane styl życia i żywienia do PCOS i też mi sporo to pomogło, ale co do cykli, torbieli i owłosienia sprawa się nie zmieniła.
 
Od lat mam dostosowane styl życia i żywienia do PCOS i też mi sporo to pomogło, ale co do cykli, torbieli i owłosienia sprawa się nie zmieniła.
Myślę, że to indywidualna sprawa. U mnie zmiana stylu żywienia mimo iż i tak byłam na diecie spowodu innych kłopotów zdrowotnych wciąż następuje. Restrykcyjne przestrzeganie diety z niskim IG, oraz regularna aktywność fizyczna pomogła na wielu polach, między innymi na wyregulowanie cyklu, a nawet ciążę. Nie obyło się bez leków, ale z całą pewnością ta zmiana bardzo mi się przusluzyla
 
Myślę, że to indywidualna sprawa. U mnie zmiana stylu żywienia mimo iż i tak byłam na diecie spowodu innych kłopotów zdrowotnych wciąż następuje. Restrykcyjne przestrzeganie diety z niskim IG, oraz regularna aktywność fizyczna pomogła na wielu polach, między innymi na wyregulowanie cyklu, a nawet ciążę. Nie obyło się bez leków, ale z całą pewnością ta zmiana bardzo mi się przusluzyla
Mi też pomogła dieta o niskim ig oraz duża aktywność fizyczna, ale leków nie biorę, bo wyniszczały mój organizm. No nic, sama się przekonam, czy ciąża dołoży kolejną cegiełkę do lepszego zdrowia. Czas ciąży jest dla mnie najlepszym okresem w życiu jeśli chodzi o samopoczucie, a co będzie po, to się okaże. 😁
 
reklama
Mi też pomogła dieta o niskim ig oraz duża aktywność fizyczna, ale leków nie biorę, bo wyniszczały mój organizm. No nic, sama się przekonam, czy ciąża dołoży kolejną cegiełkę do lepszego zdrowia. Czas ciąży jest dla mnie najlepszym okresem w życiu jeśli chodzi o samopoczucie, a co będzie po, to się okaże. [emoji16]
Po z całą pewnością będzie ciekawie [emoji3526]
 
Do góry