reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2020

Kurczę dziewczyny ale macie przeboje z tymi karmieniami, butelkami, mlekami :( jeszcze trochę i zaczniemy diety rozszerzać i będzie łatwiej :)
 
reklama
Spać nie mogę bo moje dziecię wydaje przez sen dźwięki jak zardzewiała huśtawka na placu zabaw. 🤦🏻‍♀️

Gunka zawsze robiąc to mleko z nutritionem czekałaś 7min jak piszą na opakowaniu? Bo ja to doczytałam jak już dziecko zjadło 😆 stary przeczytał tylko że wstrząsać ok 20sekund dalej mu się chyba nie chciało czytać.

Sopek no właśnie mi gastrolog dzisiaj powiedziała, że u dzieci wyłącznie na mm i z problemami jak te tu opisane to mogę za zacząć rozszerzenie w 4 mcu 🤔🙄 wydaje mi się szybko bardzo.
Spotkalyscie się z czymś takim?

Wiem że kiedyś to w ogóle był standard żeby szybko rozszerzać dietę i słyszałam że obecnie po 6mcu powinno się standardowo zaczynać i sama już nie wiem 🤔
 
Beata my mieliśmy butelkę z canpolu haberman dla starszaka nie zrażaj się jak na początku nie będzie chciała z niej pić. Nasz się darł mega bo z avent classic mu leciało szybko a tu się musiał natrudzić żeby zjeść. U nas problem był taki że młody bardzo szybko jadł i lykal dużo powietrza z butelka canpola czas jedzenia się wydłużył i trochę nam pomogła :) mój mały dzisiaj ma problem z kupka aż się boję nocy. A przy jedzeniu dzisiaj wierci się niemiłosiernie i je na raty.
No właśnie tego się spodziewam i odłożyłam ją na jutro jak będę choćby z założenia bardziej pełna sił żeby się nie poddać. Muszę protestować czy mleko zagęszczone nutritionem przejdzie przez ten smoczek w ogóle.
 
Beata z tego co wiem to zaleca się teraz dzieci na piersi jak i na mm rozszerzać dietę w 6 miesiącu, muszę doczytać czy nie poknociłam czegoś :D
 
Spać nie mogę bo moje dziecię wydaje przez sen dźwięki jak zardzewiała huśtawka na placu zabaw. 🤦🏻‍♀️

Gunka zawsze robiąc to mleko z nutritionem czekałaś 7min jak piszą na opakowaniu? Bo ja to doczytałam jak już dziecko zjadło 😆 stary przeczytał tylko że wstrząsać ok 20sekund dalej mu się chyba nie chciało czytać.

Sopek no właśnie mi gastrolog dzisiaj powiedziała, że u dzieci wyłącznie na mm i z problemami jak te tu opisane to mogę za zacząć rozszerzenie w 4 mcu 🤔🙄 wydaje mi się szybko bardzo.
Spotkalyscie się z czymś takim?

Wiem że kiedyś to w ogóle był standard żeby szybko rozszerzać dietę i słyszałam że obecnie po 6mcu powinno się standardowo zaczynać i sama już nie wiem 🤔
Nie czekalam😂 zawsze szybko podgrzewalam i mieszalam nutriton z odciagnietym mlekiem. U mnie nie dalo sie czekac bo mlody jak sobie umysli ze ma juz jeść to ma jesc i koniec. Inaczej pół okolicy slyszy ze jest głodny
 
Dziewczyny, ja to już z przemęczenia nawet drzemnąć się nie umiem. Mały spał 3.5h teraz wieczorem, a ja pół h tylko koło niego 🤔
Chyba polubił kąpiele,bo już nie płacze, ale temp.wody 39st i tetra mokra na brzuszek, no i kąpiel nie o 17.00 czy 18.00, a o 21.30. Późno, ale wcześniejsza pora to pora na kolki(które ostatnio są dzięki Bogu rzadziej) i mu totalnie nie pasowała.

Mam inny problem, mały ciągle ma głowę obróconą na prawo 😒 jak mu odwracam w lewo to się drze i spina, ale we śnie mu obrocę, to da się, nie ma przykurczu, bo swobodnie wtedy leży, do momentu, aż się skapnie i obraca ją znów w prawo.
 
U mnie jest po laktacji po pewnych perypetiach i tylko mm. Zanim wyszla jej alergia na białko mleka krowiego stosowaliśmy AR też co drugie-trzecie jedzenie ale mieliśmy złą technikę karmienia i niewiele to dawało. Mleko jakie mamy to Bebilon pepti na receptę.
Przez smoczek nie przeszło 120ml wody+4miarki mleka+ 1miarka nutritionu=ok. 140ml mieszanki Dałam teraz pół miarki i poszło, dużo zjadła bo 110ml i od razu padła nawet nie bekło się jej więc też się kładę bo nie wiem jak dalej będzie 😵🥴
Beata, a jak objawiala sie u Twojej Córeczki alergia na białka mleka?
U mojego maluszka ciągle wysypka na policzkach. Pediatra sugerowala właśnie alergie na białka mleka. U mnie karmienie mieszane, więc odstawilam nabiał na prawie 2 tygodnie i inne podejrzane alergeny np. soję i wysypka zaczela znikać. Potem pomału wracalam do jedzenia poszczególnych rzeczy i nic nie dzialo sie, a tu ostatnio nagle znowu czerwona kaszka na policzkach i sucha skóra na czole... Nie wiem już na co mały jest uczulony.... Mm ma caly czas zwykle Bebiko,bo jak probowalam mu dawać Bebiko hipoalergiczne lub Nutramigen z wysokim stopniem hydrolizy bialek mleka to wymiotowal na potęgę. Teraz tez duzo ulewa i wymiotuje, ale nie aż tak...
 
Spać nie mogę bo moje dziecię wydaje przez sen dźwięki jak zardzewiała huśtawka na placu zabaw. 🤦🏻‍♀️

Gunka zawsze robiąc to mleko z nutritionem czekałaś 7min jak piszą na opakowaniu? Bo ja to doczytałam jak już dziecko zjadło 😆 stary przeczytał tylko że wstrząsać ok 20sekund dalej mu się chyba nie chciało czytać.

Sopek no właśnie mi gastrolog dzisiaj powiedziała, że u dzieci wyłącznie na mm i z problemami jak te tu opisane to mogę za zacząć rozszerzenie w 4 mcu 🤔🙄 wydaje mi się szybko bardzo.
Spotkalyscie się z czymś takim?

Wiem że kiedyś to w ogóle był standard żeby szybko rozszerzać dietę i słyszałam że obecnie po 6mcu powinno się standardowo zaczynać i sama już nie wiem 🤔
Z tym wdrażaniem rozszerzonej diety teraz zaleca sie w 6 miesiącu, po to żeby uklad pokarmowy dziecka był wystarczająco dojrzały. Aczkolwiek kiedyś faktycznie zaczynano dużo wcześniej wprowadzanie nowych produktów. Położna mówiła mi, ze gdzies w latach 70 i 80 byla taka moda, ze nawet w 3 tygodniu probowano dodawać dziecku inne posiłki zamiast mleka. Teściowa mówi, ze w drugim miesiącu dawala dzieciom tarte jablka o_O Ja chyba wolę jednak zaczekac do co najmniej 5/6 miesiąca.
 
reklama
Dziewczyny, ja to już z przemęczenia nawet drzemnąć się nie umiem. Mały spał 3.5h teraz wieczorem, a ja pół h tylko koło niego 🤔
Chyba polubił kąpiele,bo już nie płacze, ale temp.wody 39st i tetra mokra na brzuszek, no i kąpiel nie o 17.00 czy 18.00, a o 21.30. Późno, ale wcześniejsza pora to pora na kolki(które ostatnio są dzięki Bogu rzadziej) i mu totalnie nie pasowała.

Mam inny problem, mały ciągle ma głowę obróconą na prawo 😒 jak mu odwracam w lewo to się drze i spina, ale we śnie mu obrocę, to da się, nie ma przykurczu, bo swobodnie wtedy leży, do momentu, aż się skapnie i obraca ją znów w prawo.
Luiska, a może daloby radę u Maluszka zmienić stronę do spania? Jak np. Masz lozeczko pod ścianą to moze woli odwracac sie "do świata" a nie do ściany,ewentualnie łóżko na środek pokoju dać i cos ciekawego umieścić mu w polu widzenia po lewej. U mojego malucha stwierdzono asymetrie, bo bardziej na prawo obracal się i wyginal. Tylko my mamy lozeczko dostawne i teraz odkladamy małego odwrotnie, tak zeby mogl odwracac sie na lewo w stronę naszego łóżka. Na razie to działa i teraz obraca sie różnie.
 
Do góry