reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Hcg total ilosciowo - normy!?

swing88

Fanka BB :)
Dołączył(a)
26 Grudzień 2017
Postów
331
Hej dziewczyny, nie dają mi spokoju widełki norm poziomu hcg total ilościowo (czyli nie sama beta). Załączam normy na foto, o co chodzi z przedziałem 0.2-1 tydzień? Tzn kiedy? Te widełki dotyczą tygodni po owulacji czy zapłodnieniu? Bo napewno nie od dnia ostatniej miesiączki tak jak się liczy ciążę normalnie, bo przecież wtedy to jeszcze przed owulacja. Rozjasnijcie proszę.
 

Załączniki

  • Screenshot_2020-12-01-21-06-15-304_com.google.android.apps.docs.jpg
    Screenshot_2020-12-01-21-06-15-304_com.google.android.apps.docs.jpg
    283,2 KB · Wyświetleń: 443
reklama
Teraz robiłam beta a nie total, ale to nie ma znaczenia, dalej nie rozumiem co to znaczy 1 tydzień ciąży wg takich norm?
A jakie ma to znaczenie? Wiek określa się na podstawie ostatniej miesiączki a później koryguje to usg. Nie ma co patrzeć na te widełki.
 
Na podstawie widełek nie masz co obliczać ciąży, to tylko normy dosyć szerokie jak widać, hormonu HCG wytwarzanego przez blastocyste po implantacji w macicy. Ani to wiek według OM ani według owulacji, bo implantacja może nastąpić nawet do 12 dni po zapłodnieniu komórki.
 
Na podstawie widełek nie masz co obliczać ciąży, to tylko normy dosyć szerokie jak widać, hormonu HCG wytwarzanego przez blastocyste po implantacji w macicy. Ani to wiek według OM ani według owulacji, bo implantacja może nastąpić nawet do 12 dni po zapłodnieniu komórki.
Wiem, ja wcale nie chce obliczać wieku ciąży. Po prostu nie rozumiem tych norm i myślałam, że ktoś z Was rozumie i mi powie że to od owulacji/zaplodnienia/implantacji moze jest tak rozpisane. Ale widzę że nikt nie wie.
 
reklama
Wiem, ja wcale nie chce obliczać wieku ciąży. Po prostu nie rozumiem tych norm i myślałam, że ktoś z Was rozumie i mi powie że to od owulacji/zaplodnienia/implantacji moze jest tak rozpisane. Ale widzę że nikt nie wie.
No właśnie w mojej odpowiedzi napisałam Ci że hcg jest wytwarzane od momentu implantacji.
 
Do góry