reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niemowlę stęka przy oddawaniu moczu

IlaDusia

Fanka BB :)
Dołączył(a)
30 Marzec 2019
Postów
8 187
Witam. Może któraś mama miała taką przypadłość. Córka od dwóch miesięcy postękuje przy oddawaniu moczu. Byliśmy w szpitalu na zum. Wszystko wyleczone badania wzorowe USG nerek dobre. Dwóch lekarzy mnie zbylo trzeci wysłał do szpitala na cystografię. Bardzo się boje tego badania dodam że najbardziej stęka podczas drzemki i w nocy jak robi siku. Może ktoś miał podobnie do mojej córy ? Bardzo się boje tego badania i kolejnego pobytu w szpitalu. Ostatni pobyt
przy zumie był koszmarem.
 
reklama
Rozwiązanie
A to dostaliście skierowanie na to konkretne badanie w szpitalu czy ogólnie wysłali Was na komplet badań ? Musiałaś z córką leżeć w szpitalu ? Czy przyjechaliście zrobiliście badanie i wróciliście zaraz ?
Córka miała ZUM i byłyśmy w szpitalu przez 10 dni. Przy USG przed wyjściem okazało się, że ma dwa układy kielichowo-miedniczkowym i dostałyśmy skierowanie do nefrologa. Po wizycie lekarz zlecił cystografie. Cała procedura łącznie z zabiegiem trwała 2 godziny. Po wszystkim wróciliśmy normalnie do domu. Po południu lekarz dzwonił z wynikiem więc wszystko było błyskawicznie. Badanie robiliśmy w szpitalu dziecięcym w Warszawie. Tam też chodziłam z córką do nefrologa.
Witam. Może któraś mama miała taką przypadłość. Córka od dwóch miesięcy postękuje przy oddawaniu moczu. Byliśmy w szpitalu na zum. Wszystko wyleczone badania wzorowe USG nerek dobre. Dwóch lekarzy mnie zbylo trzeci wysłał do szpitala na cystografię. Bardzo się boje tego badania dodam że najbardziej stęka podczas drzemki i w nocy jak robi siku. Może ktoś miał podobnie do mojej córy ? Bardzo się boje tego badania i kolejnego pobytu w szpitalu. Ostatni pobyt
przy zumie był koszmarem.
A i doda że nie chce w razie czego niepotrzebnie stresować siebie i dziecko tym badaniem. Może można wykonać jakieś inne mniej inwazyjne badania początek ?
 
A to dostaliście skierowanie na to konkretne badanie w szpitalu czy ogólnie wysłali Was na komplet badań ? Musiałaś z córką leżeć w szpitalu ? Czy przyjechaliście zrobiliście badanie i wróciliście zaraz ?
Moja córka jak miała rok i trzy miesiące miała cystografie i ja nie wspominam tego jakoś źle. Po 2 godzinach wyszliśmy do domu.
 
Hej , mój syn miał te badanie , samo badanie było okej , on sam miał nie cały rok wiec niczego nie świadom , najgorsze chyba te cewnikowanie , myśmy akurat byli w centrum zdrowia dziecka na oddziale nefrologicznym i bylismy 4 dni ale po samym badaniu jedna noc na obserwacji czy nie występuje krwiomocz ☺️
 
O dziękuję a czemu mieliście wskazanie do tego badania jeśli mogę zapytać ?
Hej , mój syn miał te badanie , samo badanie było okej , on sam miał nie cały rok wiec niczego nie świadom , najgorsze chyba te cewnikowanie , myśmy akurat byli w centrum zdrowia dziecka na oddziale nefrologicznym i bylismy 4 dni ale po samym badaniu jedna noc na obserwacji czy nie występuje krwiomocz [emoji3526]
 
W Warszawie można zrobić prywatnie cystografie ale skierowanie trzeba mieć i tak. Moja Zosia miała mieć cystografie a że ja do szpitala nie chciałam też bardzo iść to mieliśmy w centrum damiana robić i wtedy też mąż by z nią poszedł ale Ostatecznie nie miała robionej cystografii i mam nadzieję, że nie będzie mieć
 
reklama
A powiem Ci ze nie wiem czy na Twoim miejscu robiłabym to badanie skoro nerki ok, badania ok. Ile dziecko ma w ogóle? Może taki nawyk jej został po prostu? Można odwrócić jej uwagę? W czasie tego stękania?
 
reklama
Ma rok i dwa tygodnie. Właśnie nie ewidentnie widać że ma jakąś trudność bo często aż czerwienieje i coś muszę z tym zrobić bo to na pewno nie jest normalne ..
Jak byłam na prywatnej wizycie to lekarka dała skierowanie do szpitala ale też mówiła że nie wie czy na pewno jej te badanie zrobią ale najprawdopodobniej . A ona nie może tego zlecić nie wiem czy dlatego że prywatnie nie mam pojęcia. Jutro jedziemy do szpitala ale nie wiem jakie jeszcze badania mogą jej zrobić skoro mocz i nerki wyszły dobrze to chyba jedynie te badanie zostaje
A powiem Ci ze nie wiem czy na Twoim miejscu robiłabym to badanie skoro nerki ok, badania ok. Ile dziecko ma w ogóle? Może taki nawyk jej został po prostu? Można odwrócić jej uwagę? W czasie tego stękania?
 
Do góry