reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Alergia u niemowlaka

karolaka88

Fanka BB :)
Dołączył(a)
27 Maj 2020
Postów
424
Mój synek ma 4 miesiące. Nasze objawy to śluzowe ciemne kupy i nitki krwi. Za zaleceniem pediatry od miesiąca jestem na diecie bezmlecznej, a że nie dała efektów mam teraz na 10 dni odstawić jajka. Jeśli i to by nie pomogło mam wprowadzić jakąś specjalną mieszankę zamiast kp. Bardzo bym tego nie chciała. Mieszkam w małej miejscowości i przez pandemię nie mam specjalnie możliwości konsultacji z jakimś innym pediatrą i w ogóle z jakimś specjalistą. Może tu dostanę jakąś radę?
 
reklama
Niestety przy kp trzeba szukać. Po pierwsze alergen usuwa się z jelit od 2 do 6 tygodni, więc to zależy, ile czasu minęło od eliminacji nabiału. Dwa, mleko pod różnymi postaciami jest w wielu produktach - wędlinach, parówkach itp. Wyeliminować musi Pani wszystko to, co zawiera mleko. Potem inne alergeny: orzechy, cytrusy, kakao, gluten. Najlepiej zapisywać, co się jadło i piło, a potem obserwować dziecko z założeniem, że reakcja że strony układ pokarmowego może wystąpić do 2 tyg. Są też bardzo alergizujące warzywa np. pomidor.
A skąd wiadomo, że to alergia na bmk a nie nietolerancja laktozy? Jeżeli to nietolerancja, a nie alergia, to wystarczy włączyć krople ułatwiające trawienie laktozy. Można też w tym kierunku zrobić badanie kału (badanie ogólne, pH + ciała redukujące).
Jaki probiotyk Pani podaje? Przy alergii na bmk polecany jest bardzo Latopic.
Ja z córką skończyłam kp i włączyłam mieszankę, u nas kolki były tak straszne, żeby skończyło się szpitalem.
 
Od miesiąca nie jem nic, co zawierałoby nawet śladowe ilości mleka. Czytam wszystkie etykiety, jeśli są. Jedynie to chleb i wędlina nie zawsze mają podany skład.
Co do alergii, to pediatra tak zasugerowała.
 
Jeśli chodzi o probiotyk, to wcześniej podawałam biogaje, a teraz dicoflor. Gdzieś wyczytałam, że sama też powinnam coś brać?
 
Przy alergii na bmk polecany jest Latopic- to polecenie przez mamy z tego forum. Czy Pani powinna brać? Chyba tylko dla siebie. Probiotyk podany Pani wpłynie na pani jelita, nie dziecka, a to jego śluzuwka musi się zregenerować.
Uważam, że jeśli po miesiącu nie jest lepiej, to albo uczula coś innego (lub mleko +coś lub tylko coś) i trzeba szukać albo to nietolerancja laktozy i wtedy dieta nie jest konieczna a włączenie enzymów laktozy (Kolz.ym, Delic.ol). Może być też niestety tak, że nietolerancja laktozy jest pochodną od alergii na bmk. Proszę kupić te krople trawiące laktozę, podać i zobaczyć - do kilku dni powinna być poprawa (jeśli nie od razu). Badania kału można zrobić na własną rękę, bez skierowania, więc jeśli Pani i dziecko macie się męczyć, to warto je zrobić.
Najlepiej wybrać się do dobrego alergologa dziecięcego lub gastroenterologa, wiem, że u Pani może być z tym problem, ale jeśli dziecko ma krew w kale, to znaczy, że w jego jelitach nie dzieje się dobrze.
 
Mój synek ma 4 miesiące. Nasze objawy to śluzowe ciemne kupy i nitki krwi. Za zaleceniem pediatry od miesiąca jestem na diecie bezmlecznej, a że nie dała efektów mam teraz na 10 dni odstawić jajka. Jeśli i to by nie pomogło mam wprowadzić jakąś specjalną mieszankę zamiast kp. Bardzo bym tego nie chciała. Mieszkam w małej miejscowości i przez pandemię nie mam specjalnie możliwości konsultacji z jakimś innym pediatrą i w ogóle z jakimś specjalistą. Może tu dostanę jakąś radę?
W momencie alergii na bmk trzeba też odstawić cielęcinę i wołowinę. Często uczula drób, czasem nawet ryby. Orzechy, miód, seler, może uczulać kukurydza, jajka bardzo często dają odczyn alergiczny. W pieczywie często jest maślanka, czy tym podobne pochodne mleka, w wędlinach też, choćby białka. Odstawia się też nabiał wszelkiej maści, masła itp. moje dzieci maja alergię. Obydwoje piersią wykarmilam z obostrzeniami w diecie. Jeśli to alergią na bmk to będzie trudno dobrać mieszankę. Dziecko będzie mogło albo nutramigen albo neocate. Chyba, że znajdziesz roślinne. Wszystkie pozostałe mieszanki to mleko krowie w różnej formie łańcuchów białkowych. Jeśli nabiał krowi zamieniłam na kozi to też trzeba sprawdzić, czy nie uczula. Moje dzieci nie mogły go jeść, ja też. Najprościej dietę zacząć od wprowadzania jednego produktu dziennie, albo od badań alergicznych. Jednak u maluchów próba prowokacyjna daje lepsze rezultaty.
Nie wiem czy wiesz, ale trzeba też uważać na skład probiotyków. Moja core uczulaja nawet kiszonki. Nie wiem jeszcze dlaczego
 
Do góry