reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to ciąża ?

A czasami myśle,ze to moja wina. Lekarz mówi,ze to za wcześnie jak jest dopiero od sierpnia bez tabletek. Obserwuje siebie... i czasami mam w głowie to(każdego miesiąca) ze może już jest ktoś pod moim serduszkiem... wiem Gosiu cierpliwość. Podziwiam Cię. Jesteś silna kobieta
Ja wiem, że mnie się teraz łatwo pisze. Czuję przez co przechodzisz i prawie każda z nas musi iść tą drogą. Ale tylko Ty sama możesz się z tym zmierzyć. Od sierpnia to krótko, ogranizm musi dojść do siebie. Ja po wyjęciu wkładki też myślałam, że pójdzie szybko, a tutaj totalne zaskoczenie.
To, co mogę Tobie polecić (a możesz się śmiać, że dostałam to w klinice niepłodności) to zioła o. Sroki - są różne kombinacje, ja miałam te na owulację. W drugim cyklu picia (a piłam właśnie bardziej dla śmiechu, bo skoro lekarze mówili, że szans nie ma, to co mi jakieś ziółka miały pomóc) zaskoczyło, ale to bardziej z wyluzowania niż z suplementacji, ale na pewno swój wpływ miały, bo owulacja była bardzo bolesna i udana ❤️. Generalnie, jak sobie przypomnę to jest ciężko, kobiety dźwigają na sobie strasznie dużo tych wszystkich emocji, myśli, oczekiwań i rozczarowań. Będę trzymać kciuki za powodzenie.
 
reklama
Muszę się uzbroić w cierpliwość chociaż nie jest to łatwe... mam wielka nadzieje. Mąż wspiera mnie. Chociaż myśle,ze to moja wina. Gdyby nie hormony Tabsy to może zupełnie inaczej by to było.. nie wiem sama już.
Nie, nie, nie. Nie jest to Twoja wina. Tabletki wbrew pozorom pozytywnie wpłynęły na Twoją płodność, bo przez czas ich brania nie miałaś owulacji, więc zaoszczędziłaś jajeczka. Wysłuchaj się dobrze w swój organizm - może on daje jakieś sygnały, że coś mu przeszkadza? Jeśli uważasz, że dla Twojej głowy byłoby lepiej jednak mieć kontrolę to najpewniejszy jest monitoring cyklu. Męża możesz wysłać na badania, ale wiem, że dla panów to są trudne tematy, bo oni tych emocji nie mają. A im większa frustracja, tym gorszy seks (bo znika przyjemność a pojawia się przymus). Tutaj nie ma złotego środka i jednej mądrej rady. Są kobiety, które konsekwentnie badają się co miesiąc aż do skutku a ich głowa nie akceptuje odpoczynku.
Ale jak świat światem to niestety ta parszywa rada z wyluzowaniem przynosi największe korzyści 😉 też dla męża, bo który z nich chce wiecznie słuchać o jakimś śluzie 😂😁
 
Gdyby nie hormony Tabsy to może zupełnie inaczej by to było.. nie wiem sama już.

Raczej bym nie obwiniała za to tabsów.
Antykoncepcję hormonalną stosuję mniej więcej od 18 lat, przed obiema ciążami odstawiałam tabletki 3 miesiące wcześniej, pierwsza ciąża zaskoczyła w pierwszym cyklu starań, druga w drugim.
A co lekarz, to inna opinia, bo ja z kolei spotkałam się z teorią, że właśnie po odstawieniu tabletek łatwiej zajść w ciążę.
Trzymam za Ciebie kciuki!
 
Raczej bym nie obwiniała za to tabsów.
Antykoncepcję hormonalną stosuję mniej więcej od 18 lat, przed obiema ciążami odstawiałam tabletki 3 miesiące wcześniej, pierwsza ciąża zaskoczyła w pierwszym cyklu starań, druga w drugim.
A co lekarz, to inna opinia, bo ja z kolei spotkałam się z teorią, że właśnie po odstawieniu tabletek łatwiej zajść w ciążę.
Trzymam za Ciebie kciuki!
Masz racje. Co lekarz to inna opinia. Czekam narazie nie dostałam okresu. Wiec może,może cicha nadzieja. Zobaczymy poczekam jeszcze przez weekend.
 
Dziewczyny właśnie sprawdziłam drugi wynik:
Хормони
Име на теста(изследване)​
Резултат​
Единици​
Референтна стойност​
Метод​
Total b-HCG​
H​
115.93​
mIU/ml​
< 5,0​

Wiec wzrost 110%. Strasznie się cieszymy. Oby tak dalej.
 
Niestety muszę się przygotować na najgorsze, po Wigilii zaczęłam plamić. Na razie jest to małe plamienie ale do tego ból podbrzusia. Wizyta u gina we wtorek. Mam jeszcze cicha nadzieje, ze się stanie jakiś cud, ale... miałbym to najpiękniejszy prezent pod choinkę :(
 
Niestety muszę się przygotować na najgorsze, po Wigilii zaczęłam plamić. Na razie jest to małe plamienie ale do tego ból podbrzusia. Wizyta u gina we wtorek. Mam jeszcze cicha nadzieje, ze się stanie jakiś cud, ale... miałbym to najpiękniejszy prezent pod choinkę :(
A ty nie dodawałaś juz swojej rosnącej bety ?
 
Dodawałam i miałam nadzieje, ze wszystko będzie ok, aż do wczoraj:( muszę czekać do wizyty lekarza chyba ze zacznę mocniej krwawić to szpital.
 
reklama
Dodawałam i miałam nadzieje, ze wszystko będzie ok, aż do wczoraj:( muszę czekać do wizyty lekarza chyba ze zacznę mocniej krwawić to szpital.
Jedz na sor, bete dodawałaś ciaza jest według niej, moga dac ci luteine takze nie czekaj, zeby nic sie nie stało. Takie plamienia sie zdarzaja ale lepiej dmuchać na zimne
 
Do góry