reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zapłodnienie

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.

Dominika19909

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
8 Luty 2021
Postów
51
Mógłby ktoś mi wytłumaczyć kiedy dochodzi do zapłodnienia? Nie chce tutaj pisać to co pisałam w poprzednim watku moim, który został zamknięty. Chce tylko uzyskać odpowiedzi bo w internecie nie rozumiem co tam piszą, a tu pewnie po ludzku napiszecie :)
Np jak stosunek miał 13 grudnia to do zapłodnienia dochodzi w 15 grudnia? Czy 20 grudnia?
Jak np 13 grudnia miało die stosunek a 19 grudnia dostało się miesiączki to zapłodnienie będzie miało miejsce w kolejnym miesiącu czyli styczniu?
 
reklama
Do Zapłodnienia dochodzi w trakcie Twoich dni płodnych, więc musisz znać długość swojego cyklu miesięcznego (liczy sie go od początku okresu do dnia następnego okresu)
Aby doszło do zapłodnienia musisz współżyć w dni plodne wiec jeśli Twoj cykl ma np 28 dni to twoje dni plodne sa 12-15 dnia cyklu. Współżycie tzn spuszczenie w kobiecie
Plemniki sa skłonne przeżyć około 4 dni.
Zapłodnienie tzn jeśli Twoje dojrzałe jajeczko pęknie 14 dnia cyklu wedruje przez jajowod 12-24 h przez ten okres czasu plemniki muszą dotrzeć do jajeczka i jeden wojownik musi 'wedrzec' sie do środka jajeczka wtedy dochodzi do zapladniania :)
 
Do Zapłodnienia dochodzi w trakcie Twoich dni płodnych, więc musisz znać długość swojego cyklu miesięcznego (liczy sie go od początku okresu do dnia następnego okresu)
Aby doszło do zapłodnienia musisz współżyć w dni plodne wiec jeśli Twoj cykl ma np 28 dni to twoje dni plodne sa 12-15 dnia cyklu. Współżycie tzn spuszczenie w kobiecie
Plemniki sa skłonne przeżyć około 4 dni.
Zapłodnienie tzn jeśli Twoje dojrzałe jajeczko pęknie 14 dnia cyklu wedruje przez jajowod 12-24 h przez ten okres czasu plemniki muszą dotrzeć do jajeczka i jeden wojownik musi 'wedrzec' sie do środka jajeczka wtedy dochodzi do zapladniania :)
To jak ja mam 30 dniowe cykle a zbliżenie miałam 13 grudnia i wcześniej to kiedy mogło nastąpić zapłodnienie? Plamienie miałam 19 grudnia i 18 stycznia
 
Jak stosunek miał miejsce 13 grudnia, to do zapłodnienia dojdzie 11 lutego o godzinie 13:48.
Skończcie już te głupie teksty. Na każdym wątku to samo... Nawet dziewczyny o nic nie mogą zapytać bo zaraz są wyśmiewane. To się robi już żenujące.
Jak tak Was boli ten brak edukacji w szkołach to zgłoście się na ochotnika, żeby nauczać młodzież [emoji15]

Ewentualnie napiszcie poradnik tutaj. Adminka na pewno z chęcią przyklei na górze działu [emoji849]
 
To jak ja mam 30 dniowe cykle a zbliżenie miałam 13 grudnia i wcześniej to kiedy mogło nastąpić zapłodnienie? Plamienie miałam 19 grudnia i 18 stycznia
Zapłodnienie mogło nastąpić w wielu dniach. Nikt tego nie jest w stanie stwierdzić [emoji2368] plemniki żyją +/- 5 dni. A owulacja może się przesunąć o wiele dni. Równie dobrze mogłaś zajść w ciążę nawet podczas okresu (to też jest możliwe). Musisz się zabezpieczać cały czas
 
Jak masz zamiar się zasmiewac to proszę cię omin post, bo nie każdy ma poczucie humoru takie jak ty a niektórzy też są chorzy na nerwicę i mogą to wziąć za bardzo do siebie ;)
Ale jak Tobie coś wytłumaczyć skoro Ty sama nie chcesz wierzyć w to co mu Ci tu piszemy? Pisałaś posta wcześniej że miałaś okres, beta wyszła ujemna a testy negatywne, a Ty i tak nie dałaś sobie przetłumaczyć, że w ciąży nie jesteś.
A poza tym jak wpiszesz sobie w google "jak dochodzi do zapłodnienia", to masz wytłumaczone jak krowie na rowie, że tylko podczas dni płodnych może dojść do zapłodnienia, więc czego nie rozumiesz?
 
To jak ja mam 30 dniowe cykle a zbliżenie miałam 13 grudnia i wcześniej to kiedy mogło nastąpić zapłodnienie? Plamienie miałam 19 grudnia i 18 stycznia
Oki więc jeśli Twoje cykle Trwają 30 dni wiec możemy zakładać ze Twoje dni płodne sa od 13 do 16 dni cyklu.
Jeśli w grudniu współżyłas i Twój okres (plemienie) sie nie spóźniło tylko wystąpiło w dniu okresu nie jesteś w ciąży
 
reklama
Zapłodnienie mogło nastąpić w wielu dniach. Nikt tego nie jest w stanie stwierdzić [emoji2368] plemniki żyją +/- 5 dni. A owulacja może się przesunąć o wiele dni. Równie dobrze mogłaś zajść w ciążę nawet podczas okresu (to też jest możliwe). Musisz się zabezpieczać cały czas
A czy Ty nie widzisz, ze kolejny raz autorka zaklada ren sam wątek.? Ze juz we wcześniejszym zostalo wyjaśnione ze nie jest w ciąży?
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry