reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Złe wyniki krwi i moczu! 20 tydzień ciąży

Ja też mam bardzo wysokie białko w moczu, obecnie 9 tc. Już po pierwszych wynikach moczu zostałam skierowana na szpital,ale na nefrologie, gdzie byłam diagnozowana 10 dni. Sprawdzali 3x dobowa zbiorke moczu na białko, mnostwo badań krwi i moczu, usg brzucha, usg ciążowe na ginekologii, holter na dobę, ekg, I póki co zostałam wypisana (05.03.). Muszę mierzyć ciśnienie dwa razy dziennie, codziennie ważyć się i sprawdzać czy nie pojawiają się obrzęki. Co tydzień mam badań mocz na białko i co 2 tygodnie mieć wizytę w poradni nefrologicznej i u ginekologa. Obecnie mam skierowanie na krew i 2 x mocz na przyszły tydzień już.
Było kosylium w mojej sprawie, zastanawiali się nad sterydami. W końcu stwierdzili, ze wstrzymają się do 16 tygodnia ciąży z podaniem sterydów.
To moja druga ciąża. Pierwsza 11 lat temu była bezproblemowa.
Witam:) bardzo współczuje i fajnie, ze taka szybka reakcja z Pani strony:) szacunek :)) ja w 24 tc. Właśnie pojawiło mi się białko w moczu i rośnie:( 120 mg . Nadciśnienie 140/78:( chyba szpital mnie czeka:( ale dziecko jest najważniejsze !!!
 
reklama
Ja wiem ja sama to przechodziłam i pewnie będę przechodzić i w tej ciąży ale nie z takimi wynikami kobiety rodzą zdrowe dzieci.
@Bosiek Ty się lepiej znasz na bialku w moczu. Potrzebujemy Cię:)
No i niestety...we środę pojawiło się nadciśnienie:( powyżej 140/90 - dostałam lek dopregyt3x1. Dziś odebrałam wyniki dobowego pomiaru moczu białka- wynik masakra 1,7:(( co tu robić?
 
No i niestety...we środę pojawiło się nadciśnienie:( powyżej 140/90 - dostałam lek dopregyt3x1. Dziś odebrałam wyniki dobowego pomiaru moczu białka- wynik masakra 1,7:(( co tu robić?
Hej, u mnie dobowe badane trzykrotnie wychodziło 2,32; 2,44; 3,0 i w szpitalu stwierdzili, ze jest stabilne i nie bedą dawać leków poki co (9 tc). a co do ciśnienia też mam różne jak mierze w domu 140 / 98 , ale zakładali holter i stwierdzili ,ze jest wporządku po 24h pomiarze. musze jednak w domu mierzyć cały czas. Nic mi nie dali z leków.
 
Tak, jestem w szpitalu w Szczecinie od wczoraj.
Oby się dobrze Wami zaopiekowali w szpitalu. Jak będziesz mogła daj znać jak wyniki i co postanawiają lekarze. Mnie też bedzie to czekało w późniejszym etapie ciąży. Ja jestem z Płocka, nasz szpital często ma złą opinię... niby jestem zadowolona z pobytu w szpitalu ostatnio ,ale boję się ,że może tu nie ma aż takich specjalistów, którzy znają się na takich przypadkach jak nasze.... Będę wdzięczna za informacje jakie kroki podejmują lekarze u Ciebie. Trzymaj się i bądź dobrej myśli :)
 
Oby się dobrze Wami zaopiekowali w szpitalu. Jak będziesz mogła daj znać jak wyniki i co postanawiają lekarze. Mnie też bedzie to czekało w późniejszym etapie ciąży. Ja jestem z Płocka, nasz szpital często ma złą opinię... niby jestem zadowolona z pobytu w szpitalu ostatnio ,ale boję się ,że może tu nie ma aż takich specjalistów, którzy znają się na takich przypadkach jak nasze.... Będę wdzięczna za informacje jakie kroki podejmują lekarze u Ciebie. Trzymaj się i bądź dobrej myśli :)
Moniko, już Ci odpisuje na nadciśnienie rzędu 145/98 dostalam początkowo dawkę dopegyt 3x1 , dziś ciśnienie najwyższe w szpitalu miałam 136/78, zwiększyli mi dawkę do 3x2 od dziś... Moja córcia dziś kończy 25 tydzień:) lekarze miwią ze białko rośnie codziennie, póki co nie przekroczyło 3,0 wiec kazali uzupełniać białko produktami typu kefiry czy jogurty naturalne a przy tym pić dużo wody. Nie chcą włączyć standardowego leku Encorton ponieważ to steryd, a ja mam cukrzyce:( i jak miałam piękne cukry to będą fatalne...a po czym wiem? Ponieważ wczoraj podali mi drugą dawkę sterydu domięśniowo Celeste na szybsza prace płuc i rozwiniecie ich mojej córci , w przypadku nagłej cesarski... cukry w ogóle nie spadają, wzrasta wręcz do 200...tak ponoć ma być przez najbliższe 3 dni... a potem cukry wracają do normy:) a co u Ciebie się dzieje?! Opowiedz mi .... co dwie głowy to nie jedna...
 
Moniko, już Ci odpisuje na nadciśnienie rzędu 145/98 dostalam początkowo dawkę dopegyt 3x1 , dziś ciśnienie najwyższe w szpitalu miałam 136/78, zwiększyli mi dawkę do 3x2 od dziś... Moja córcia dziś kończy 25 tydzień:) lekarze miwią ze białko rośnie codziennie, póki co nie przekroczyło 3,0 wiec kazali uzupełniać białko produktami typu kefiry czy jogurty naturalne a przy tym pić dużo wody. Nie chcą włączyć standardowego leku Encorton ponieważ to steryd, a ja mam cukrzyce:( i jak miałam piękne cukry to będą fatalne...a po czym wiem? Ponieważ wczoraj podali mi drugą dawkę sterydu domięśniowo Celeste na szybsza prace płuc i rozwiniecie ich mojej córci , w przypadku nagłej cesarski... cukry w ogóle nie spadają, wzrasta wręcz do 200...tak ponoć ma być przez najbliższe 3 dni... a potem cukry wracają do normy:) a co u Ciebie się dzieje?! Opowiedz mi .... co dwie głowy to nie jedna...
Jaa dziś jestem po wizycie u nefrologa dostałam tak jak Ty Dopegyt 2x1 tylko mniejsza dawkę. Plus acard 1x1 i ze względu na niedobór wit. D3 dostałam na 2 tyg Solderol. Miałam w gabinecie 140/92 72. Pocieszył mnie nefrolog , że jest mniejsze białko w badaniach z tego tyg. niż dwa tyg temu i może uda się uniknąć Encortonu. Zobaczymy, bo jutro znów mam badanie moczu. A we wtorek idę do ginekologa. Odebrałam wynik cytologii i mam zmiany związane ze stanem zapalnym. Tak jak Tobie mi też każą pić dużo , ale o jedzeniu białkowych produktów nikt nie wspominał dotąd. 25 tydzień u Ciebie już :) oby nie musieli robić Ci tej nagłej cesarki.
 
reklama
Jaa dziś jestem po wizycie u nefrologa dostałam tak jak Ty Dopegyt 2x1 tylko mniejsza dawkę. Plus acard 1x1 i ze względu na niedobór wit. D3 dostałam na 2 tyg Solderol. Miałam w gabinecie 140/92 72. Pocieszył mnie nefrolog , że jest mniejsze białko w badaniach z tego tyg. niż dwa tyg temu i może uda się uniknąć Encortonu. Zobaczymy, bo jutro znów mam badanie moczu. A we wtorek idę do ginekologa. Odebrałam wynik cytologii i mam zmiany związane ze stanem zapalnym. Tak jak Tobie mi też każą pić dużo , ale o jedzeniu białkowych produktów nikt nie wspominał dotąd. 25 tydzień u Ciebie już :) oby nie musieli robić Ci tej nagłej cesarki.
A Ty który tydzień ciąży?
 
Do góry