reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Łagodzenie bólu w domu po cc

K

Kasia2301

Gość
Witam! Wczoraj mialam cc. Jutro juz do domu. Mam ogolnie zakrzepice i biore heparyne. Czy moge w domu posilkowac sie ketonalem? Dodam, ze mam w domu jeszcze 3-latka, wiec musze byc w pelni sprawna.
 
reklama
Witam! Wczoraj mialam cc. Jutro juz do domu. Mam ogolnie zakrzepice i biore heparyne. Czy moge w domu posilkowac sie ketonalem? Dodam, ze mam w domu jeszcze 3-latka, wiec musze byc w pelni sprawna.
Jeśli karmisz piersią to Ketonal odpada, tylko paracetamol. Trzeba dużo chodzić wyprostowanym, to z dnia na dzień rana będzie coraz mniej ciągnąć. Pozdrawiam
 
Zapytaj się w szpitalu co polecają.
Ja na wyjście do domu dostałam ibuprofen chyba 600mg (w tabletce, gdyby bardzo bolało pierwszego dnia) i zalecenie, że w razie bólu mam brać już mniejsze dawki+paracetamol.
W szpitalu (leżałam 5 dni) też podawali mi mieszankę ibuprofen+paracetamol.

Ketonal z tego co wiem przechodzi do mleka.
Jak pisałam: najlepiej zapytaj lekarza.
Możesz też poczytać u Hafiji.
Pozdrawiam [emoji846]
Witam! Wczoraj mialam cc. Jutro juz do domu. Mam ogolnie zakrzepice i biore heparyne. Czy moge w domu posilkowac sie ketonalem? Dodam, ze mam w domu jeszcze 3-latka, wiec musze byc w pelni sprawna.
 
Zapytaj się w szpitalu co polecają.
Ja na wyjście do domu dostałam ibuprofen chyba 600mg (w tabletce, gdyby bardzo bolało pierwszego dnia) i zalecenie, że w razie bólu mam brać już mniejsze dawki+paracetamol.
W szpitalu (leżałam 5 dni) też podawali mi mieszankę ibuprofen+paracetamol.

Ketonal z tego co wiem przechodzi do mleka.
Jak pisałam: najlepiej zapytaj lekarza.
Możesz też poczytać u Hafiji.
Pozdrawiam [emoji846]
Ibuprofen też przechodzi do mleka. Paracetamol 500mg trzeba brać no i przetrzymać. Niestety pierwsze 2-3doby są najgorsze, potem będzie już ok. Rana ciągnie to normalne.
 
Ja tylko napisałam, co dostawałam w szpitalu po cc i jakie miałam zalecenia po porodzie do domu (także od położnej).
Niedawno leczyłam kanałowo zęba (ropień) i w związku z tym pytałam naszego pediatrę co mogę brać pb. Też polecił ibuprofen (+paracetamol), z tym że wyliczył mi konkretną dawkę.

To było dla mnie i mojego dziecka. Ja polecam zapytać się u źródła, tj. swojego lekarza.
Ibuprofen też przechodzi do mleka. Paracetamol 500mg trzeba brać no i przetrzymać. Niestety pierwsze 2-3doby są najgorsze, potem będzie już ok. Rana ciągnie to normalne.
 
Ja też dostałam zalecenie ketonalu po cc. Stosowałam go ok tygodnia. Być może zmieniły się zalecenia, bo cc miałam 10 lat temu.
 
Ja też dostałam zalecenie ketonalu po cc. Stosowałam go ok tygodnia. Być może zmieniły się zalecenia, bo cc miałam 10 lat temu.
Ja też dostawałam ketonal po CC, potem w domu już paracetamol brałam, ale mogłam brać Ketonal. Karmiłam cały czas piersią.
 
Ja tylko w pierwszej dobie o CC dostawałam pyralginę w kroplówce i było wszystko ok. Nie wiem czy to kwestia progu bólu czy jak jest zrobione cięcie .
 
reklama
Do góry