reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nrbc % jakie normy u niemowlat?

reklama
Jakie sa normy u niemowlat?
Moja córka raz też miała jakaś minimalna ilość tego , lekarz zalecił za jakiś czas powtórne badania krwi. Wtedy o tym czytalam i się przestraszyłam. U wcześniaków i niemowląt może występować, u starszych dzieci i dorosłych wskazuje na ciężkie choroby. Należy się konsultować z lekarzem.
 
Norma to 0...
Na stronie producenta analizatorów znalazłam takie info:
Zliczanie NRBC, dostępne w wielu naszych analizatorach, jest często wykorzystywane w przypadku noworodków i niemowląt. U tych pacjentów komórki NRBC mogą występować fizjologicznie w dużych ilościach - u wcześniaków możliwe jest występowanie do 100 NRBC/100 WBC.

A tu masz jeszcze jeden artykuł: Link do: NRBC (erytroblasty) - interpretacja wyników u dzieci i dorosłych
 
Norma to 0...
Na stronie producenta analizatorów znalazłam takie info:
Zliczanie NRBC, dostępne w wielu naszych analizatorach, jest często wykorzystywane w przypadku noworodków i niemowląt. U tych pacjentów komórki NRBC mogą występować fizjologicznie w dużych ilościach - u wcześniaków możliwe jest występowanie do 100 NRBC/100 WBC.

A tu masz jeszcze jeden artykuł: Link do: NRBC (erytroblasty) - interpretacja wyników u dzieci i dorosłych
Czyli mam rozumiec ze u dzieci moze byc ponad norme?
 
Może, choć nie powinno. A w jakim wieku jest dziecko? Wg artykułu wartość 0 u zdrowych dzieci powinna być po pierwszym tygodniu życia.
A jak pozostałe parametry krwi?
 
reklama
Jak u Was wykasnilo się to badanie nrbc ? Jesteśmy właśnie w tej samej sytuacji...
I jak u Was z NRBC. Ja sama mam ten problem teraz tylko u dwulatka który miał badanie podczas ostrej infekcji zakaźnej i wyszło 0,1 . Lekarz niby nas uspokoił i idziemy jutro na powtórkę badań ale ja w stresie ostatnie dni żyje . Ogólnie mieliśmy temp dwa dni i później jakaś okropna wysypkę na która lekarz stwierdził, że trzydniówka ale jak wysypało więcej to już i mononukleoze podejrzewał ale tez wykluczona .
 
Do góry