reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

3 umowa na czas określony a termin porodu

Diana00

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
18 Wrzesień 2020
Postów
34
Cześć,

Powiedzcie mi proszę, w których z tych dwóch sytuacji moja umowa może przejść na czas nieokreślony (jeśli w ogóle może). Aktualnie mam drugą umowę u tego samego pracodawcy, więc teoretycznie trzecia powinna być na czas nieokreślony.
Terminy porodu są hipotetyczne, nie jestem jeszcze w ciąży.

Umowa do 31.01.2022. W dniu wygaśnięcia będę miała 33,5 przepracowanych miesięcy u tego pracodawcy.

1. Poród 26.01.2022 (czyli poród przed końcem umowy)

2. Poród 26.02.2022 (po wygaśnięciu umowy)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Cześć,

Powiedzcie mi proszę, w których z tych dwóch sytuacji moja umowa może przejść na czas nieokreślony (jeśli w ogóle może). Aktualnie mam drugą umowę u tego samego pracodawcy, więc teoretycznie trzecia powinna być na czas nieokreślony.
Terminy porodu są hipotetyczne, nie jestem jeszcze w ciąży.

Umowa do 31.01.2022

1. Poród 26.01.2022 (czyli poród przed końcem umowy)

2. Poród 26.02.2022 (po wygaśnięciu umowy)
W obydwu przypadkach jeżeli pracodawca nie będzie ci chciał przedłużyć umowy to nie będziesz miała trzeciej umowy. Umowa która się kończy przed porodem jest przedłużana automatycznie tylko do dnia porodu i to na tych samych warunkach.
 
Cześć,

Powiedzcie mi proszę, w których z tych dwóch sytuacji moja umowa może przejść na czas nieokreślony (jeśli w ogóle może). Aktualnie mam drugą umowę u tego samego pracodawcy, więc teoretycznie trzecia powinna być na czas nieokreślony.
Terminy porodu są hipotetyczne, nie jestem jeszcze w ciąży.

Umowa do 31.01.2022

1. Poród 26.01.2022 (czyli poród przed końcem umowy)

2. Poród 26.02.2022 (po wygaśnięciu umowy)
Niekoniecznie trzecia umowa gwarantuje ci czas nieokreślony.. Są jakieś kruczki 🙄 wiem bo u mnie je stosują w pracy 🙄
 
Hmm... myślałam, że poród przed terminem wygaśnięcia umowy i po przepracowanych 33 miesiącach w jednej firmie jest pewniakiem do automatycznego przedłużenia [emoji54] [emoji2962]
 
Hmm... myślałam, że poród przed terminem wygaśnięcia umowy i po przepracowanych 33 miesiącach w jednej firmie jest pewniakiem do automatycznego przedłużenia [emoji54] [emoji2962]
Niestety nie. Tylko dobra wola pracodawcy, czy będzie chciał ci przedłużyć
 
Znalazłam na matkaprawnik.pl informację, że w pierwszej sytuacji (poród tydzień przed końcem umowy, kiedy mam przepracowane 33 miesiące)
umowa automatycznie przekształcana jest na czas nieokreślony. W sytuacji 2. kiedy umowa byłaby przedłużona do dnia porodu umowa wygasa.

"W przypadku pracownic pozostających w tym dniu na urlopie macierzyńskim, rodzicielskim czy urlopie wychowawczym czy nawet na zwolnieniu lekarskim – sytuacja pozostaje bez zmian. Umowa z mocy prawa przekształca się w umowę na czas nieokreślony.

W przypadku kobiet, którym umowa z mocy prawa przedłużyła się do dnia porodu, okres przedłużenia nie wlicza się do limitu 33 miesięcy. Tym samym w takich przypadkach nie można mówić o przekształceniu się umowy na czas określony w umowę na czas nieokreślony.
"

Wątek zostawiam, gdyby ktoś w przyszłości chciał znaleźć takie informacje lub chciał się podzielić swoim doświadczeniem :)
 
Umowa po 33 miesiącach z mocy prawa przechodzi w umowę na czas nieoznaczony.
I w sumie resztę @Diana00 napisała, więc nie wszystko powinno być jasne.

Dodam jedynie, że nie możesz mieć umowy na czas określony trwającej 33,5 miesiący, bo z końcem 33 miesiąca przekształca się ona w umowę na czas nieokreślony.
 
Umowa po 33 tygodniach z mocy prawa przechodzi w umowę na czas nieoznaczony.
I w sumie resztę @Diana00 napisała, więc nie wszystko powinno być jasne.

Dodam jedynie, że nie możesz mieć umowy na czas określony trwającej 33,5 tygodnia, bo z końcem 33 tygodnia przekształca się ona w umowę na czas nieokreślony.
Taaak, widocznie pracodawca się pomylił z datami na umowie, bo 17.01 mijają dokładnie 33 miesiące, a umowę mam do 31.01.
 
Czyli od dnia 18.01.2022 umowa z mocy prawa przekształci się w umowę na czas nieokreślony :)
Bo rozumiem, że wcześniejsze umowy były umowami terminowymi, a nie np. na zastępstwo?
 
reklama
Czyli od dnia 18.01.2022 umowa z mocy prawa przekształci się w umowę na czas nieokreślony :)
Bo rozumiem, że wcześniejsze umowy były umowami terminowymi, a nie np. na zastępstwo?
Tak, zarówno pierwsza jak i aktualna umowa są umowami terminowymi. Nie miałam umów na okres próbny czy zastępstwo :)
 
Do góry