reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Testy owulacyjne

Okxx123

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
10 Czerwiec 2021
Postów
34
Hej.juz jakiś czas staram się z mężem o dziecko . Pewnie już wpadam paranoje..
Dzis 23 dzień cyklu owulacja wystąpiła przypuszczam jakieś 4 /5 dni temu bo.czulam bole w jajnikach .. wykonuje testy owulacyjne codziennie rano i wieczor . Od owulacji druga kreska jest jaśniejsza ale nadal.widoczna
W poprzednim cyklu nie miałam czegoś takiego druga kreska z dnia na dzień znikła . Co to może znaczyć? Podpinam zdjęcie i z góry dzineuje za jakąkolwiek pomoc
 

Załączniki

  • 20210610_082418.jpg
    20210610_082418.jpg
    1 004,9 KB · Wyświetleń: 325
reklama
Z testów wynika, że owulacji nie było bo wszystkie są negatywne. Ale Ty najlepiej znasz swój organizm. Poziom lh może się utrzymywać w organizmie aż do miesiączki i dlatego testy takie wychodzą.
 
Oznacza to jedynie tyle, że lh w tym cyklu utrzymuje się dłużej.

To, że testy negatywne nie oznacza braku owulacji. Możesz mieć po prostu słaby pik. Tak samo jak pozytywny test nie gwarantuje owulacji.
 
U mnie te testy zupełnie nie działały. Ja akurat mam zespół policystycznych jajnikow i lekarz mówił że przy tym zupełnie te testy się nie sprawdza. Na początku przed zapytani lekarza próbowałam i faktycznie ani razu dobrze nie wskazały owulacji. Myślę że możesz opierać się na słuchaniu swojego organizmu :)
 
Z testów wynika, że owulacji nie było bo wszystkie są negatywne. Ale Ty najlepiej znasz swój organizm. Poziom lh może się utrzymywać w organizmie aż do miesiączki i dlatego testy takie wychodzą.
Myślę że owu wystąpiła bo miałam bole dość silne i tego dnia tj. 06.06 te kreski były takie same mimo że teraz wydaja się blade
 
U mnie te testy zupełnie nie działały. Ja akurat mam zespół policystycznych jajnikow i lekarz mówił że przy tym zupełnie te testy się nie sprawdza. Na początku przed zapytani lekarza próbowałam i faktycznie ani razu dobrze nie wskazały owulacji. Myślę że możesz opierać się na słuchaniu swojegotak organizmu :)

U mnie te testy zupełnie nie działały. Ja akurat mam zespół policystycznych jajnikow i lekarz mówił że przy tym zupełnie te testy się nie sprawdza. Na początku przed zapytani lekarza próbowałam i faktycznie ani razu dobrze nie wskazały owulacji. Myślę że możesz opierać się na słuchaniu swojego organizmu :)
Tak zdecydowanie monitorowanie własnego organizmu mowi najwięcej. Tylko czasem płata figle jak dziś u mnie miałam dość sporo śluzu wodnistego na bieliźnie i często musiałam siu siu.. nie chce się nakręcać ale troszeczkę mnie to zaskoczyło:/
 
Tak zdecydowanie monitorowanie własnego organizmu mowi najwięcej. Tylko czasem płata figle jak dziś u mnie miałam dość sporo śluzu wodnistego na bieliźnie i często musiałam siu siu.. nie chce się nakręcać ale troszeczkę mnie to zaskoczyło:/
Obserwacja obserwacją, ale najlepiej jest iść chociaż z raz na monitoring. Żadne testy czy objawy nie dadzą gwarancji, że owu była. Tylko monitoring.
 
Obserwacja obserwacją, ale najlepiej jest iść chociaż z raz na monitoring. Żadne testy czy objawy nie dadzą gwarancji, że owu była. Tylko monitoring.
Monitoring jest kolejnym krokiem, szczególnie przy nieregularnych cyklach. Niestety nawet trafienie w owulację to tylko pierwszy krok. Ja mimo monitoringu (zaczęliśmy po 7 miesiącach nieudanych starań) w pierwsza ciąże zaszłam po roku (niestety pozamaciczna). Dlatego warto dość szybko się na to zdecydować. Oczywiście z całym pakietem dodatkowych badań, również partnera.
 
Monitoring jest kolejnym krokiem, szczególnie przy nieregularnych cyklach. Niestety nawet trafienie w owulację to tylko pierwszy krok. Ja mimo monitoringu (zaczęliśmy po 7 miesiącach nieudanych starań) w pierwsza ciąże zaszłam po roku (niestety pozamaciczna). Dlatego warto dość szybko się na to zdecydować. Oczywiście z całym pakietem dodatkowych badań, również partnera.
Bardzo mi przykro. Mam nadzieję, że wszystkie badania w porządku i mimo co uda Wam się szybko ujrzeć dwie kreski. Trzymam kciuki ✊ powodzenia ❤️
 
reklama
Bardzo mi przykro. Mam nadzieję, że wszystkie badania w porządku i mimo co uda Wam się szybko ujrzeć dwie kreski. Trzymam kciuki ✊ powodzenia ❤️
Dziękuję za miłe słowa :) Na szczęście było to już jakiś czas temu i po pół roku przerwy od starań i kolejnych próbach z monitoringiem (też nienajkrótszych) dzisiaj jestem w 4 miesiącu :)
 
Do góry