reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co na anemię w ciazy?

Nalia91

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Październik 2017
Postów
10 393
Czesc, w 23tc wyszła u mnie anemia. Hemoglobina 10.7, Hematokryt 32, erytrocyty 3.2
Dostalam Biofer Folic 2 tabletki.
Po miesiącu wyniki:
Hemoglobina 11, Hematokryt 33, erytrocyry 3.3.
Według mojej ginekolog wyniki pięknie wzrosły. Według mnie ledwo ruszyly.
Co polecacie dodatkowo jesc, pić itp, żeby wyjść z anemii?
Biorę dodatkowo witaminy Mama DHA Premium Plus + Kwas Foliowy Metylowany 800 (z zalecenia endokrynologa, bo mam wysokie MCV). Zastanawiam się też, czy przyjmowane wysokiej dawki kwasu foliowego (wychodzi 1.2 mg Na dobę) jest dobre? Biorę kwas foliowy w takiej dawce z zalecenia endokrynologa. Mimo to moje MCV wynosi 100.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja anemii nie mam co prawda ale miałam krótko przed ciążą a mam do niej skłonność. Biorę pregnę plus ona zawiera żelazo o codziennie pije zakwas z buraka nie wiem czy jest wszystko w normie, najbardziej walczę o ferrytynę, która spada do granicy normy :( pod koniec tygodnia badam i zobaczymy. Przed ciążą brałam sorbifer durules i miał ogromne skutki uboczne, „wyleczyłam” się jedzeniem i sokami ✊🏻
 
Czesc, w 23tc wyszła u mnie anemia. Hemoglobina 10.7, Hematokryt 32, erytrocyty 3.2
Dostalam Biofer Folic 2 tabletki.
Po miesiącu wyniki:
Hemoglobina 11, Hematokryt 33, erytrocyry 3.3.
Według mojej ginekolog wyniki pięknie wzrosły. Według mnie ledwo ruszyly.
Co polecacie dodatkowo jesc, pić itp, żeby wyjść z anemii?
Biorę dodatkowo witaminy Mama DHA Premium Plus + Kwas Foliowy Metylowany 800 (z zalecenia endokrynologa, bo mam wysokie MCV). Zastanawiam się też, czy przyjmowane wysokiej dawki kwasu foliowego (wychodzi 1.2 mg Na dobę) jest dobre? Biorę kwas foliowy w takiej dawce z zalecenia endokrynologa. Mimo to moje MCV wynosi 100.
Sok z pokrzywy lub herbatę z pokrzywy. To chyba najlepiej i najszybciej działa. Jedna herbatka dziennie do końca ciąży, a czasem nawet po. Pomogło już wielu. Może tobie też pomoze
 
Sok z pokrzywy lub herbatę z pokrzywy. To chyba najlepiej i najszybciej działa. Jedna herbatka dziennie do końca ciąży, a czasem nawet po. Pomogło już wielu. Może tobie też pomoze
Herbata z pokrzywy jest odradzana kobietom w ciąży bo sprzyja krwawieniom. A już na pewno z korzenia pokrzywy.
 
Herbata z pokrzywy jest odradzana kobietom w ciąży bo sprzyja krwawieniom. A już na pewno z korzenia pokrzywy.
Czy sprawdziłas, że wypowiadasz swoją opinię w taki sposób. Herbatę z pokrzywy pije się głównie z liści nie z korzenia. U mnie efekt był odwrotny. Lepsze parametry krwi i skończył się problem z krwawieniami. Obydwie ciążę pomogła mi utrzymać żelazo w normie i nie tylko mi. Poza tym napisałam dwie możliwości. Mam nadzieję, że twoja wypowiedź jest poparta doświadczeniem z twojej strony.
 
Czy sprawdziłas, że wypowiadasz swoją opinię w taki sposób. Herbatę z pokrzywy pije się głównie z liści nie z korzenia. U mnie efekt był odwrotny. Lepsze parametry krwi i skończył się problem z krwawieniami. Obydwie ciążę pomogła mi utrzymać żelazo w normie i nie tylko mi. Poza tym napisałam dwie możliwości. Mam nadzieję, że twoja wypowiedź jest poparta doświadczeniem z twojej strony.
Moja wypowiedź jest poparta wiedzą na ten temat i rozmowa z lekarzem. Nie naskakuj na mnie bo pokrzywa jest odradzana w ciąży i to fakt. Lepiej moim zdaniem sięgnąc po buraka lub pietruszkę. A nie po coś co może budzić wątpliwości i nie być wskazane. Oczywiście rozmowa z lekarzem jak najbardziej w tej kwestii jest wskazana.
 
Ostatnia edycja:
Ja też mam lekką anemię i zapisano mi Tardyferon 80mg 2x dziennie. Na razie nie robiłam morfologii, więc nie mogę powiedzieć, czy dobrze się przyswaja, ale jestem dobrej myśli.
 
Moja wypowiedź jest poparta wiedzą na ten temat i rozmowa z lekarzem. Nie naskakuj na mnie bo pokrzywa jest odradzana w ciąży i to fakt. Lepiej moim zdaniem sięgnąc po buraka lub pietruszkę. A nie po coś co może budzić wątpliwości i nie być wskazane. Oczywiście rozmowa z lekarzem jak najbardziej w tej kwestii jest wskazana.
Mnie zalecano pokrzywę, dlatego mam odmienne zdanie. Ponadto przetestowałam na sobie. Oczywiście to sprawa indywidualna organizmu.
Skoro wiesz, co autorce postu może pomóc, to poprostu podziel się wiedzą zamiast odnosić się do słów kogoś, kto dzieli się swoim doświadczeniem.
 
reklama
Mnie zalecano pokrzywę, dlatego mam odmienne zdanie. Ponadto przetestowałam na sobie. Oczywiście to sprawa indywidualna organizmu.
Skoro wiesz, co autorce postu może pomóc, to poprostu podziel się wiedzą zamiast odnosić się do słów kogoś, kto dzieli się swoim doświadczeniem.
Pokrzywa jest zaliczana do kategorii B czyli nie jest wskazana dla kobiet w ciąży. Ale to lekarz decyduje o tym czy ktoś może pić lub nie. Dlatego lepiej jego posłuchać niż kogoś na forum kto ma takie a nie inne doświadczenia. Tobie i innym mogło pomoc a komuś może zaszkodzić. Co do tego co może pomóc już się wypowiedziałam.
 
Do góry