reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jestem w 7tc mam zagrożoną ciążę krwiakiem dużego rozmiaru. Jest to krwiak podkosmowkowy pomocy!

Też miałam krwiaka. Podobno powszechne zjawisko. Brałam Wit C 200. Krwiak po 3 tyg zniknął ale nie wiem czy dzięki Wit C. Różnica między tą a poprzednią ciąża w której nie suplementowalam C to to że nie krwawi mi nos, dziąsła i hemoroidy. Krwiak powinienem się wchłonąć do 20 tc. Narazie proszę się oszczędzać, nie wspolzyc, nie dźwigać i nie czytać Google:p.
 
reklama
Cześć dziewczyn, to moja druga ciąża pierwsza książkowo ta bardzo stresująca, dziś 7tydzien dowiedziałam się ze mam krwiaka a maleństwo rośnie. Nie miałam narazie żadnych plamień, muszę brać duphaston. Boję się cholernie ze stracę ciąże i przedwcześnie się ucieszyłam i poinformowałam rodzinę. Dodatkowo mam białko w moczu 15mg. Czy ten krwiak mógł się wziąć od noszenia dziecka-starszak ma rok i czasem chce na ręce bo jeśli chodzi o stosunek to był tylko raz od ostatniej wizyty i nagle krwiak. Ja strasznie się boję, łzy same leca
Nie płacz. Krwiak nie zrobił się od noszenia. Nie rozumiem tego, że lekarze nie tego nie tłumaczą. Sam krwiak nie jest nawet stanem zagrażającym ciąży.
Mój lekarz pozwalał mi na sport, współżycie, normalną aktywność.
 
Też miałam krwiaka. Podobno powszechne zjawisko. Brałam Wit C 200. Krwiak po 3 tyg zniknął ale nie wiem czy dzięki Wit C. Różnica między tą a poprzednią ciąża w której nie suplementowalam C to to że nie krwawi mi nos, dziąsła i hemoroidy. Krwiak powinienem się wchłonąć do 20 tc. Narazie proszę się oszczędzać, nie wspolzyc, nie dźwigać i nie czytać Google:p.
 
No na Google pisze ze jak jest duży to może do dziecka nie dostarczać potrzebnego pożywienia i poronie
 
No na Google pisze ze jak jest duży to może do dziecka nie dostarczać potrzebnego pożywienia i poronie
MOja kuzynka miala duzy i faltycznie nie dostarczala wystarczajacej ilosci pokarmu dziecku bo jakos sie ulokowal przy pępowinie, ale ciąże donosiła, urodziła w terminie. Ciąża sn z hipotrofią płodu, obecnie dziecko ma 2 lata i jest zdrowiuśkie. Tylko, że z dużym krwiakiem lekarz jej kazał ograniczyć aktywność. Nie ma co gdybać i wymyślać czarnych scenariuszy. Musi Pani poczekać do kolejnej wizyty, a jakby się działo coś w międzyczasie to od razu zgłaszać się na IP.
 
Chciałam się was zapytać dziewczyny czy witamina c pomaga na wchłonięcie się krwiaka? I jak dawkować? Czy warto zapytać się ginekologa o dawkę witaminy c?
Co jeśli nie przepisze witaminy c? Czy można suplementowac się witaminą c w tak wczesnych tygodniach ciąży?
Czy każda z was miała inna dawkę wit c?
Ja przeczytałam w google że prawidłowa dawka to 100mg Wit c. Jak wy sobie radzilyscie z takim problemem? Pomóżcie błagam!
USG mam dopiero w poniedziałek a ja zamartwiam się na śmierć
Hej u mnie w 13 tygodniu był krwotok taki że myślałam że to koniec okazało się że to krwiak podlosmowkowy , dostałaś jakąś luteinę albo duphaston ? Ja brałam dwa tygodnie i leżałam ,żadnych plamien a dziś w 15 tygodniu rano brozowa krew strach znów na usg z dzidzia ok , ssała kciuka jakby nigdy nic :) jakieś resztki tego krwiaka prawdopodobnie. Lez dużo i odpoczywaj to może się wchłonie albo opróżni. Myślę że leki na podtrzymanie lepsze niż witamina c. Krwiaki zazwyczaj są do opanowania spokojnie !
 
Hej u mnie w 13 tygodniu był krwotok taki że myślałam że to koniec okazało się że to krwiak podlosmowkowy , dostałaś jakąś luteinę albo duphaston ? Ja brałam dwa tygodnie i leżałam ,żadnych plamien a dziś w 15 tygodniu rano brozowa krew strach znów na usg z dzidzia ok , ssała kciuka jakby nigdy nic :) jakieś resztki tego krwiaka prawdopodobnie. Lez dużo i odpoczywaj to może się wchłonie albo opróżni. Myślę że leki na podtrzymanie lepsze niż witamina c. Krwiaki zazwyczaj są do opanowania spokojnie !
Jeżeli lekarz nie dał luteiny lub duphastonu, to nie należy brać tego na własną rękę. Te leki nie podnoszą szans na utrzymanie ciąży w przypadku krwawień/plamień w pierwszym trymestrze.
Trzeba zaufać lekarzowi.
 
Jeżeli lekarz nie dał luteiny lub duphastonu, to nie należy brać tego na własną rękę. Te leki nie podnoszą szans na utrzymanie ciąży w przypadku krwawień/plamień w pierwszym trymestrze.
Trzeba zaufać lekarzowi.
Ale ja nie napisałam nigdzie żeby brała na własną rękę tylko spytałam czy dostała ,mi np pomogły ,jest wiele lekarzy ktorzy powiedzą że pomaga w pierwszym trymestrze
 
Cześć dziewczyny, pisałam Wam o moim krwiaku w 7 tyg. Powyżej, żadnych plamień dowiedziałam się na wizycie kolejna za 3dni.strasznie się stresuje nie mogę przestać o tym myśleć non stop sprawdzam wkładkę czy jest na niej jakąś krew czy nie. Boję się ponieważ dziś zauważyłam lekki brązowawy śluz podczas korzystania z toalety jednak nie było go wiele i nie wiem czy czasem nie pochodzi od hemoroidy, który niestety się pojawił. Strasznie się boję że na następnej wizycie dowiem sie najgorszego. Czy uważacie ze jechać na IP i poprosić o zbadanie czy daje obserwować i nie panikować do czasu aż nie ma krwi?
 
reklama
Cześć dziewczyny, pisałam Wam o moim krwiaku w 7 tyg. Powyżej, żadnych plamień dowiedziałam się na wizycie kolejna za 3dni.strasznie się stresuje nie mogę przestać o tym myśleć non stop sprawdzam wkładkę czy jest na niej jakąś krew czy nie. Boję się ponieważ dziś zauważyłam lekki brązowawy śluz podczas korzystania z toalety jednak nie było go wiele i nie wiem czy czasem nie pochodzi od hemoroidy, który niestety się pojawił. Strasznie się boję że na następnej wizycie dowiem sie najgorszego. Czy uważacie ze jechać na IP i poprosić o zbadanie czy daje obserwować i nie panikować do czasu aż nie ma krwi?
Ja bym czekała na wizytę. Plamienie nie jest wskazaniem do pilnej wizycie na izbie przyjęć.
 
Do góry