reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CRL niższy niż wynika z OM

TuAga

Fanka BB :)
Dołączył(a)
12 Wrzesień 2021
Postów
3 870
Hej Dziewczyny, dziś byłam na kontroli i trochę znów panikuję. Może bardziej doświadczone mamy będą mi mogły napisać coś na pocieszenie :)

Mam 24-25 dniowe cykle, ostatnią miesiączkę miałam 16 sierpnia. W 6+0 byłam na USG, było tętno 109 i zarodek 4mm. Dziś 8+0 tętno 169, ale zarodek tylko 13,2 mm, co odpowiada 7+4, czyli jest jakby 3 dni do tyłu. Lekarz powiedział, że nie ma się czym przejmować, ale ja panikuję, oczywiście naczytałam się w necie badań dotyczących ryzyka poronienia...i sama już nie wiem. Wydaje mi się jak tak szperam po forum, że to dość powszechne i nie ma się może czym przejmować i szanse, że będzie ok są duże? Czy ktoś był w takiej sytuacji? Wiem, że błąd pomiarowy na tym etapie to chyba +/- 4 dni...
 
reklama
No jasne, ze nie ma co panikować. Mi na każdym usg wychodzi inny wiek ciazy, różnice około tygodnia. Nawet nie pomyślałam, ze coś może być nie tak😀 a obecnie zaczynam 28tydz:)
 
Hej Dziewczyny, dziś byłam na kontroli i trochę znów panikuję. Może bardziej doświadczone mamy będą mi mogły napisać coś na pocieszenie :)

Mam 24-25 dniowe cykle, ostatnią miesiączkę miałam 16 sierpnia. W 6+0 byłam na USG, było tętno 109 i zarodek 4mm. Dziś 8+0 tętno 169, ale zarodek tylko 13,2 mm, co odpowiada 7+4, czyli jest jakby 3 dni do tyłu. Lekarz powiedział, że nie ma się czym przejmować, ale ja panikuję, oczywiście naczytałam się w necie badań dotyczących ryzyka poronienia...i sama już nie wiem. Wydaje mi się jak tak szperam po forum, że to dość powszechne i nie ma się może czym przejmować i szanse, że będzie ok są duże? Czy ktoś był w takiej sytuacji? Wiem, że błąd pomiarowy na tym etapie to chyba +/- 4 dni...
Nie panikuj. Wszystko zależy od sprzętu, lekarza etc.
 
Ja miałam różnicę pomiędzy faktycznym wiekiem a OM ponad tydzień ze względu na dłuższe cykle (w 7tc). U Ciebie również nie wiadomo do końca kiedy owulacja była (chyba, że maiłaś monitoring) i takie różnice są normalne. Ja co pójdę to wychodzi coś innego ale nigdy nie zwracałam na to uwagi, zależy jak lekarz to wszystko pomierzy czasem nawet malutkie różnice końcowa zmieniają wynik - nie zapomnijmy, że to wszystko wrzucane jest w algorytm :) Także ja bym się zupełnie tym nie przejmowała.
 
Hej Dziewczyny, dziś byłam na kontroli i trochę znów panikuję. Może bardziej doświadczone mamy będą mi mogły napisać coś na pocieszenie :)

Mam 24-25 dniowe cykle, ostatnią miesiączkę miałam 16 sierpnia. W 6+0 byłam na USG, było tętno 109 i zarodek 4mm. Dziś 8+0 tętno 169, ale zarodek tylko 13,2 mm, co odpowiada 7+4, czyli jest jakby 3 dni do tyłu. Lekarz powiedział, że nie ma się czym przejmować, ale ja panikuję, oczywiście naczytałam się w necie badań dotyczących ryzyka poronienia...i sama już nie wiem. Wydaje mi się jak tak szperam po forum, że to dość powszechne i nie ma się może czym przejmować i szanse, że będzie ok są duże? Czy ktoś był w takiej sytuacji? Wiem, że błąd pomiarowy na tym etapie to chyba +/- 4 dni...
Nie przejmuj się i ufaj lekarzowi! Ja w obu ciazach zawsze miałam ciaze jakby kilka dni / tdz do tyłu, mimo regularnego okresu co 28 dni. Mam dwoch zdrowych synów. Właśnie w pierwszej ciąży wymiary analizowalam aż dr mi zakazał czytać google! W drugiej wiedziałam też że mniejszy, ale odpuściłam czytanie ;) na dobre wyszło.
 
Nie przejmuj się i ufaj lekarzowi! Ja w obu ciazach zawsze miałam ciaze jakby kilka dni / tdz do tyłu, mimo regularnego okresu co 28 dni. Mam dwoch zdrowych synów. Właśnie w pierwszej ciąży wymiary analizowalam aż dr mi zakazał czytać google! W drugiej wiedziałam też że mniejszy, ale odpuściłam czytanie ;) na dobre wyszło.
Dziekuję :) Twój post mnie bardzo pociesza, bo ja mam bardzo regularne i krótkie cykle więc trochę schizuję. Gdybym miała dłuższe albo faktycznie owulacja mogłaby być tak późno to bym się nie przejmowała. Mam nadzieje, że wszystko będzie ok, ale co się najem stresu to moje ;)
 
reklama
Nie ma się czym przejmować :) moja córcia czasami na wizycie była 4 dni do tyłu a czasami 2 dni do przodu ,
To może być również błąd pomiaru :)
 
Do góry