reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

A ja się zastanawiałam nad śpiworkiem i kuźwa nie wiem czy kupować czy nie, czy lepiej cieplej ubrać, przykryć kocem i nałożyć pokrowiec by ciepło trzymało...

Trochę wydatków jest przed zimą i świętami a jeszcze wczoraj napisał nam właściciel mieszkania, że końcem października kończy nam się umowa i od listopada nowa umowa i podwyższa nam odstępne o 200 zł na miesiąc 😱 wyobrażacie sobie? Dwa miesiące przed świętami, gdzie ludzie mają zaplanowane wydatki a ten, że podwyżka odstępnego. Ja pierdole, tak się z N wkur*****na niego, że nie umiemy tego przeboleć. W przyszłym tygodniu chcemy się z nim spotkać i obgadać wszystko, bo skoro chce podnieść cenę to niech nam wszystko naprawi to co się w mieszkaniu psuje nie z naszej winy...
Napisałam dzisiaj do niego smsa z prośbą o to by nową cenę wniósł od nowego roku. Zobaczymy czy się zgodzi. Cymbał jeden... 🤬🤬🤬
Mój przyjeżdża pod koniec miesiąca z umową, pewnie będzie wesolutko 😀 chociaż nasz jest bardzo ok, już wie że to nasza ostatnia umowa i się wyprowadzamy.
 
reklama
no wiem, że cuda się zdarzają i ja nie chce ryzykować bo mogłabym urodzić dziecko niepełnosprawne (u mnie podłoże genetyczne problem translokacji wzajemnej więc wcześniej moja komórka musiała być przebadana i wyselekcjonowana a też nie było w czym wybierać bo mój poziom rezerwy jajnikowej jest masakrycznie niski 🥲) stąd wkładka niestety chyba zainwestuje i pojadę za granicę przeprowadzić podwiązanie jajników Niemcy albo Czechy🤔
no nic czekam moja gin złożyła reklamacje i niby za free ma się teraz wszystko odbyć🤷‍♀️
No u nas to nielegalne. Albo męża wysłać na wazektomie 😃
 
widziałyście ceny paliw, zatankowałam po drodze matko co w tym kraju się dzieje:o, chyba dawno nie wychodziłam☹️
Tak , jutro mąż jedzie kupić jeszcze jeden fotelik do mojej corsiny (jeszcze stwierdziliśmy że na nagłą sytuację by się przydał jeden, bo nie chcemy wspinać obecnego i przekładać bo jest dobrze ustawiony, a obecnie zakup fotelika nam się zwróci niż paliwa bo niestety męża Astra ma zabójcze spalanie) I będziemy na małe zakupy I wokół komina nią jeździć bo mało pali.
 
No u nas to nielegalne. Albo męża wysłać na wazektomie 😃
no nie do końca w dwóch przypadkach można zrobić jak gdy ciąża by zagrażała mojemu życiu albo jak dziecko miałoby chorobę genetyczną ale ta procedura jest totalnie masakryczna ☹️
wazektomia odpada nie chce narażać na rewazektomie albo większe ryzyko raka najądrzy lub prostaty
rozważaliśmy za i przeciw wszystkich metod chyba wkładka najlepsza 😁
niestety przy podwiązaniu też się ciąża może zdarzyć pozamaciczna no i okres jest a ja jednak go nie chcę🤣
 
Tak , jutro mąż jedzie kupić jeszcze jeden fotelik do mojej corsiny (jeszcze stwierdziliśmy że na nagłą sytuację by się przydał jeden, bo nie chcemy wspinać obecnego i przekładać bo jest dobrze ustawiony, a obecnie zakup fotelika nam się zwróci niż paliwa bo niestety męża Astra ma zabójcze spalanie) I będziemy na małe zakupy I wokół komina nią jeździć bo mało pali.
ja to nie wiem chyba rykszę kupię😂 ja VW Toureg jeżdżę ale w zimie to nawet 15-18l spala
chyba trzeba wracać do malucha😁
 
O to współczuję ale mój ostatnio też z 3 albo 4 razy w nocy się budził i też właśnie często z wielkim rykiem cos jest na rzeczy tylko tez nie wiem co 😅 wczoraj już spał na noc i nagle w trakcie snu obrót na brzuch albo spi a ojciec kichnął a ten w ryk😅a nigdy tak nie robił😉
A ile razy karmisz w nocy?

To u nas była taka poprzednia noc. W sumie 4h snu i w tym 3 pobudki 🥴 ale jak młody zasnął o 8:30 to ja z nim myk do łóżka, cycek do buzi i tak pospaliśmy do 11 🥳


Po Nelce nic a nic nie widać tych kilogramów, szuplaczek na zdjęciach, a Lili, o ile pamiętam, taka pucułka jak moja 🙂

U nas niespodziewanie przebił się dziś pierwszy ząbek.

Czy jak dziecko z ząbkami śsie pierś to boli I rani sutek?
Moja często tak wydziwiała przy cycu już wcześniej, a teraz to już się nawet o siebie boję.
Jak tam z tym u Was?

Pewnie będzie próbować ale wtedy wyciągaj sutek (mam tę samą metodę co Karo) i mów nie. Dziecko załapie szybko i skończa się te gryzienia. U mojej starszej to działało a i póki co działa u Bartka


No niestety nie myliłam się...noc jeszcze bardziej tragiczna...budziła się chyba co 20 min z płaczem bo nie mogła oddychać:(
Leżała ze mną w łóżku na rogalu do karmienia i co chwilę musiałam bujać aby zasnęła na kolejne kilkanaście minut....dobrze , że chociaż tylko tym rogalem musiałam poruszać bo inaczej ręce by mi chyba odpadły jakbym musiała to robić na rękach...
Gałganek Aliny zrobiłam....maść majerankowa pod nosek...inhalowałam..odciągnęłam i śpi teraz...zobaczymy jak długo🤔
Zastanawiałam się czy iść do lekarza ale na razie odpuszczam bo po za tym katarem nic jej więcej nie dolega a teraz ten wirus więc lepiej nie chodzić po przychodniach gdzie pełno chorych dzieci.
Oby na katarze poprzestało....


To super , że u Marcysi nie zaobserwowałaś dziwnych zachowań i upadek nie wpłynął na jej zdrowie...będzie dobrze w takim razie🤗

Moją dzisiaj też w ostatnim momencie złapałam bo większość ciała była już po za łóżkiem:oops:

Jak jest tylko katar to ja nie jadę do lekarza, bo z przychodni mi na przywlec coś gorszego... Na katar i tak ci lekarz zleci inhalacje, aromactive i spray do nosa (nasivin baby - max 5 dni można stosować, nariwent lub rino argent) ew. wodę morska.

Potem Was nadrobię, ale mam pytanie.
Jakiej szczoteczki używacie do pierwszych ząbków i czym myjecie?

Wiesz co, w pierwszej ciąży chodziłam na szkole rodzenia i tam była dentystka, która mówiła że od pierwszego zęba myjemy szczoteczka, pasta do zębów z fluorem 1000 jm. Potem zaczęłam chodzić z córką do dentysty z akademickiej polikliniki stomatologicznej i tam jest inne podejście - myj, czymkolwiek ale myj 😉 możesz mieć szczoteczkę silikonową na palec lub szczoteczkę zwykła (my używany curaprox baby 0). Póki dziecko aktywnie nie wypluwa to możemy myć pasta bez fluoru, potem już z fluorem. My korzystamy z pasty narivent baby lub biorepair.

ja tam nie kupuje żadnego śpiworka a i kombinezonu nie zamierzam chyba, że będzie sroga zima albo wyjedziemy na narty🤣 (ale kupię jak będzie naprawdę poniżej 10. Najwyżej tydz przesiedzimy i poczekamy w domu za nim przyjdzie a i może przeceny będą 😂)
ja mam 2 kurteczki ciepłe, parę bluz polarowych i rampersy dwa polarowe, kocyki różnych grubości i nakładkę na spacerówkę powinno starczyć👍

ale niektórzy ludzie to nie mają serca, ej serio no ja rozumiem, że to jego własność i chce zarobić, jeszcze ceny poszybowały do kosmicznych granic ale przed świętami coś takiego co za BEZDUCH🤬

Przy starszej córce miałam super ciepły kombinezon i założyłam go ze 3 razy, głównie dlatego że było mi szkoda, że leży nieużywany 😂 ok, w zeszłym roku była zima ale dwa lata temu to u nas we Wrocławiu śnieg był przez 2 dni a poza tym to temperatura powyzej 0 i tak mniej więcej jest zawsze - max tydzień zimy a reszta to długa jesień. Więc kocyk wystarczy, najwyżej przykryjesz dwoma kocykami i będzie git. Nie ma co wydawać $, lepiej ubrać dziecko na cebulkę.

A propos ubierania dzieci 😂
 

Załączniki

  • Screenshot_20211014_225122.jpg
    Screenshot_20211014_225122.jpg
    163,8 KB · Wyświetleń: 52
Ja to się wogole zastanawiam nad zakupem kombinezonu , mam kilka kurtek zimowych a do spacerówki tą ocieplaną wkładkę. Co prawda kurtka to się nie raz tak dziwnie podwija jak się dziecko bierze na ręce i kombinezon pewnie lepszy 😅 a w ogóle to my wciąż jezdzimy w gondoli
wydaje mi się, że w kombinezonie dziecko ma większą swobodę ruchów, no i właśnie te podwijanie kurtki. my na razie mamy kurtkę, ale rozglądam się za kombinezonem, używanym oczywiście, nie będzie mi szkoda 20zł jak założymy kilka razy.
a maluch nie protestuje jak jest w gondoli? moja sąsiadka ma maluszka z lutego i też wozi go jeszcze w gondoli
 
reklama
Wiesz co, w pierwszej ciąży chodziłam na szkole rodzenia i tam była dentystka, która mówiła że od pierwszego zęba myjemy szczoteczka, pasta do zębów z fluorem 1000 jm. Potem zaczęłam chodzić z córką do dentysty z akademickiej polikliniki stomatologicznej i tam jest inne podejście - myj, czymkolwiek ale myj 😉 możesz mieć szczoteczkę silikonową na palec lub szczoteczkę zwykła (my używany curaprox baby 0). Póki dziecko aktywnie nie wypluwa to możemy myć pasta bez fluoru, potem już z fluorem. My korzystamy z pasty narivent baby lub biorepair.
mycie zębów maluszkowi na pewno oswoi go z tą czynnością i nie będzie się buntował jakbyśmy zaczęli jakby miał np. 1,5roku.
Wg mojego doświadczenia i obserwacji to raczej podłoże genetyczne, jeśli rodzice mieli/mają zdrowe, mocne zęby to dziecko też takie odziedziczy bez względu na to czy zaczęliśmy myć jak miał 6mcy czy 1,5 roku
 
Do góry