reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

@Mama2021_ gratulacje 🎊 i podziwiam za dzielność, jak ja bym miała rodzić tyle czasu, wyzionełabym ducha 😱 Jak ma na imię córcia? 🥰
U nas z kupkami w miarę dobrze, czasami tylko mały jak jest przy piersi, pije, a nagle zaczyna się wiercić i marudzić, widać, że się napina, ale jakby nie może oddać gazów. Uspokaja go wtedy oklepywanie po tyłku, albo wzięcie do góry na ramię. Potem dokończy jeść, zaśnie i jak wstanie to oddaje takie gazy, że stary by się nie powstydził 😅😅 Położna poleciła w razie problemów brzuszkowych robić rowerek, masować brzuszek, używać termoforka z pestkami, albo kłaść na brzuszku z podkurczonymi nóżkami i oklepywać plecki w stronę tyłka.
Zastanawiam się też, czy te blokowanie gazów to nie czasem przez to, że za dużo mleka spożywam? Jem płatki, ryż na mleku czy tam owsiankę nawet 2x dziennie, więc to około litra mleka od krowy. Może za dużo laktozy mam wtedy we własnym mleku? Zapytam jutro pediatry.
I jeszcze pytanko mam do Was o szczepienia: zdecydowałyście się na skojarzoną 6w1 czy standardowe szczepienia wg kalendarza? Bijemy się z myślami, które wybrać dla naszego synka.
Dziekujeee🥰 jakoś dałam radę, widok małej wszystko wynagrodził, cały ten ból, ale jak dla mnie skurcze były gorsze niż sam poród, sam poród trwał jakieś 15-20 min 😃 za to skurcze od 15 były okropnie bolesne. Córeczka ma na imię Michalina🥰🥰
 
reklama
Hej mamusie ale dawno nie pisałam, pochlonieta 24 h Antosia 💕😊no u nas popołudniami bywa ciekawie mała krzyczy w nieboglosy, kolki wykluczone bierzemy fenistil bo uczulonko pokarmowe nabyte odemnie już podczas ciąży, trzeci dzien widzę poprawę. A tak ogólnie to nie jest źle maluszek jest cudowny, usmieszki i dźwięki takie że człowiek zapomina że jest zmęczony i niewyspany. A jak wasze maluszki się mają? Pozdrawiam
 
Hej mamusie ale dawno nie pisałam, pochlonieta 24 h Antosia 💕😊no u nas popołudniami bywa ciekawie mała krzyczy w nieboglosy, kolki wykluczone bierzemy fenistil bo uczulonko pokarmowe nabyte odemnie już podczas ciąży, trzeci dzien widzę poprawę. A tak ogólnie to nie jest źle maluszek jest cudowny, usmieszki i dźwięki takie że człowiek zapomina że jest zmęczony i niewyspany. A jak wasze maluszki się mają? Pozdrawiam
U mnie Wojtuś też jest cudowny
W piątek idziemy na usg bioderek no i szczepienie
 
Hej mamusie ale dawno nie pisałam, pochlonieta 24 h Antosia 💕😊no u nas popołudniami bywa ciekawie mała krzyczy w nieboglosy, kolki wykluczone bierzemy fenistil bo uczulonko pokarmowe nabyte odemnie już podczas ciąży, trzeci dzien widzę poprawę. A tak ogólnie to nie jest źle maluszek jest cudowny, usmieszki i dźwięki takie że człowiek zapomina że jest zmęczony i niewyspany. A jak wasze maluszki się mają? Pozdrawiam
U nas Piotruś to sama słodycz 🥰 rodzina się zachwyca, oczko w głowie wszystkich 😉
Kolek nie ma, zdarzają się tylko bóle brzuszka, kiedy nie może oddać gazów, ale to już się chyba normuje, bo zdarza się coraz rzadziej. I nie jest to jakoś bardzo uciążliwe, mały się po prostu pręży i marudzi, nie krzyczy wniebogłosy kilka godzin. Zdrzemnie się, w brzuszku się poukłada i jest po wszystkim. Poza tym problemów nie ma, synek dzielny i zuch, nie płacze za wiele, lubi jeść i ładnie rośnie - dziś ważony przez położną ma już ponad 4 kg (urodził się 3180, po czym spadł do 2970).
Bioderka mamy na 27.10, niedługo szczepienia, a my wciąż się zastanawiamy czy 6w1 i czy szczepić czymś dodatkowo. Poza tym czekamy na grudzień i badanie słuchu, bo standardowe testy, jakie robią noworodkom, nie chciały się udać. Mały się kręcił i denerwował, sonda wypadała z uszka, więc skierowali nas do poradni otolaryngologicznej. Położne na oddziale straszą, że może mieć niedosłuch i będzie miał różnorakie problemy z tym, ale ja głęboko wierzę, że wszystko jest ok i że badanie wyjdzie pozytywnie. Przekopałam internet i poczytałam tematy na forach o takim samym problemie, czyli niepowodzeniu przesiewowego testu słuchu i 90% z tych dzieci, którym pierwsze badanie się nie udało, te w poradni wychodziło na 100 poprawnie. A te, którym nie wyszło, wykazywały zupełną obojętność na dźwięki, hałasy itp, a mój synek zdecydowanie zwraca na nie uwagę 😊 trzeba już na palcach chodzić, żeby go nie obudzić 😉
 
Hej mamusie ale dawno nie pisałam, pochlonieta 24 h Antosia 💕😊no u nas popołudniami bywa ciekawie mała krzyczy w nieboglosy, kolki wykluczone bierzemy fenistil bo uczulonko pokarmowe nabyte odemnie już podczas ciąży, trzeci dzien widzę poprawę. A tak ogólnie to nie jest źle maluszek jest cudowny, usmieszki i dźwięki takie że człowiek zapomina że jest zmęczony i niewyspany. A jak wasze maluszki się mają? Pozdrawiam
Nasz Grześ też odpukać grzeczny🙂czasami się pręży marudzi chyba brzuszek go boli ale nieplacze coraz mniej spi w dzień dziś np. Od 8 rano do 11 oczka szeroko otwarte 🙂 mamy problem tylko z trądzikiem niemowlęcym . Położna twierdzi że to skaza bialkowa ale przy skazie dziecko jest całe wysypane a nie tylko na buzi znajomej położna mówiła że na tradzik niemowlęcy przemywac buzię osceniseptem i kremem natłuścić A wy macie problem z trądzikiem?
 
Nasz Grześ też odpukać grzeczny🙂czasami się pręży marudzi chyba brzuszek go boli ale nieplacze coraz mniej spi w dzień dziś np. Od 8 rano do 11 oczka szeroko otwarte 🙂 mamy problem tylko z trądzikiem niemowlęcym . Położna twierdzi że to skaza bialkowa ale przy skazie dziecko jest całe wysypane a nie tylko na buzi znajomej położna mówiła że na tradzik niemowlęcy przemywac buzię osceniseptem i kremem natłuścić A wy macie problem z trądzikiem?
U nas też był orzez około 2 tygodnie. Też myślałam ze to skaza , ale wyglądało to takie pęcherzyki z białym płynem tylko na policzkach, przy skazie byłyby na brzuszku itp.
Jest karmiony mm
 
reklama
Do góry