reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zaniepokojona po Usg

Dołączył(a)
5 Styczeń 2022
Postów
8
Hej dziewczyny,

To moja pierwsza ciąża, wczoraj byłam na wizycie u ginekologa, Usg wykazało pęcherzyk płodowy z pęcherzykiem żółtkowym. Pęcherzyk płodowy z tego co wyczytałam ze zdjęcia 1,2cm, niestety brak zarodka. Lekarz kazał przyjść na USG kontrolne za tydzień, nie mówił nic oprócz tego, że ciąża może być młodsza, bo z wyliczeń z ostatniej miesiączki wychodzi 6+5...jestem załamana generalnie, czy miałyście podobna sytuacje?
 
reklama
Hej dziewczyny,

To moja pierwsza ciąża, wczoraj byłam na wizycie u ginekologa, Usg wykazało pęcherzyk płodowy z pęcherzykiem żółtkowym. Pęcherzyk płodowy z tego co wyczytałam ze zdjęcia 1,2cm, niestety brak zarodka. Lekarz kazał przyjść na USG kontrolne za tydzień, nie mówił nic oprócz tego, że ciąża może być młodsza, bo z wyliczeń z ostatniej miesiączki wychodzi 6+5...jestem załamana generalnie, czy miałyście podobna sytuacje?
oczywiście, że mialam podobnie :) to nic zlego ani dziwnego :) moja ciąża z OM to 12+4 a z USG 10+6 takze jak widzisz jest duuza różnica i biorą tą z USG, więc u ciebie może też być nawet 2 tyg różnicy jak u mnie, czekaj na spokojnie, idz na wizyte, dobrze ze jest pęcherzyk żółtkowy to dobry znak, znaczy że zarodek sie rozwija :)
 
Hej dziewczyny,

To moja pierwsza ciąża, wczoraj byłam na wizycie u ginekologa, Usg wykazało pęcherzyk płodowy z pęcherzykiem żółtkowym. Pęcherzyk płodowy z tego co wyczytałam ze zdjęcia 1,2cm, niestety brak zarodka. Lekarz kazał przyjść na USG kontrolne za tydzień, nie mówił nic oprócz tego, że ciąża może być młodsza, bo z wyliczeń z ostatniej miesiączki wychodzi 6+5...jestem załamana generalnie, czy miałyście podobna sytuacje?
Też poszłam mniej więcej w tym terminie i zarodka jeszcze nie było. Ciąża była młodsza o jakieś 5 dni, teraz młody nadrabia, bo jest większy o prawie dwa tygodnie ;p
 
Hej dziewczyny,

To moja pierwsza ciąża, wczoraj byłam na wizycie u ginekologa, Usg wykazało pęcherzyk płodowy z pęcherzykiem żółtkowym. Pęcherzyk płodowy z tego co wyczytałam ze zdjęcia 1,2cm, niestety brak zarodka. Lekarz kazał przyjść na USG kontrolne za tydzień, nie mówił nic oprócz tego, że ciąża może być młodsza, bo z wyliczeń z ostatniej miesiączki wychodzi 6+5...jestem załamana generalnie, czy miałyście podobna sytuacje?
Ja poszłam też za wcześnie.. Był tylko pęcherzyk ciążowy i ciałko żółtkowe.. Nie było serduszka ani nic.. Po tygodniu już biło serduszko :) jakoś w7tyg
 
Nie martw sie! Tak może być. Człowiek to nie komputer, owulacja mogła być później. Ja także miałam mlodsza ciążę o ponad tydzień.. Teraz prawie 30 tydzień i podrosło sie:) Głowa do góry i poczekaj spokojnie na kolejne badanie:)
 
Pierwszy raz byłam w 5tc. Był tylko pęcherzyk. Poszłam później w 7 tc i było widać zarodek z serduszkiem :) trzymam kciuki!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Dzięki dziewczyny, martwię się bardzo bo wg. wyliczeń z ostatniej miesiączki wychodzi 6+5 dni, więc to 7 tydzień...cykle miałam różne bo raz 32 raz 29 raz 34, a nawet zdążyło się 37 w tym roku. Boje się bardzo kolejnej wizyty, że będzie puste jajo...
 
reklama
Dzięki dziewczyny, martwię się bardzo bo wg. wyliczeń z ostatniej miesiączki wychodzi 6+5 dni, więc to 7 tydzień...cykle miałam różne bo raz 32 raz 29 raz 34, a nawet zdążyło się 37 w tym roku. Boje się bardzo kolejnej wizyty, że będzie puste jajo...
Skoro cykle masz rożnej długości to równie dobrze w tym udanym owulacja mogła być później - nie w okolicy książkowego 14 dnia cyklu tylko na przykład dopiero koło 20 więc wtedy później doszło do zapłodnienia i ciąża może być po prostu młodsza. Ja bym na razie nie panikowała i spokojnie poczekała na kolejne usg :)
 
Do góry